Bu sistemle Cs?

Başlatan Linuxman., 09 Mart 2009 - 16:09:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linuxman.

İşlemci   :Intel Celeron 2400 MHz (24 x 100)   
Anakart   :Asus P4B533-X          
Bellek   :512 MB PC3200 DDR SDRAM + 256 MB PC3200 DDR SDRAM   
Ekran Kart:NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 mb)   
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu sistemle rahat bir şekilde,sunuculara bağlanarak Counter Strike (1.6) oynayabilirmiyim.Urban Terror'u
denedim fakat Cs kadar zevk vermiyor.Alışkanlık diyelim : )
Windows ortamında rahatça oynuyordum,Linuxta wine ile oynayabilirmiyim ? Ayrıca ek olarak bazı yazılımlar
kurmam gerekecek.(sxe injtected gibi).Wine bu yazılımları destekliyormu,sorun çıkarıyor mu?

;)

Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

Sypro

Sistem sorun değil de,
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=7725&iTestingId=28136 linkinde görüldüğüne göre testlerde sadece kuruluma ve kaldırmaya dair işlemler olumlu sonuç almış, programı çalıştırmak başarısız olmuş. CS 1.6 kursanız bile (ki kurabilirsiniz) sXe Injected Client için o kadar ümitlenmeyin derim.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Linuxman.

Alıntı yapılan: Sypro - 09 Mart 2009 - 19:15:57
Sistem sorun değil de,
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=7725&iTestingId=28136 linkinde görüldüğüne göre testlerde sadece kuruluma ve kaldırmaya dair işlemler olumlu sonuç almış, programı çalıştırmak başarısız olmuş. CS 1.6 kursanız bile (ki kurabilirsiniz) sXe Injected Client için o kadar ümitlenmeyin derim.
Serverler sxe istediğinden alternatif bir yazılım bulsam bile işe yaramayacak. ::) Botlarla değilde,
kişilerle oynamak için ne yapabilirim?
Forever Linux....

garafatma

celeron 400 makinlelerle kurulmuş internet cafe işletirdim milattan önce. gayet rahat çalışıyordu o zaman ama tabi win makinelerdi. gerçi birşeyi değiştirmez ancak belirtmekte fayda var.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Linuxman.

Ben yinede Wine ile sorun yaşayacağımı düşünüyorum.Yavaş çalışır gibime geliyor.
Neyse ben diğer soruma cevap bekleyeyim.Eğer bir sunucuya bağlanmayı başarabilirsem,Cs kurarım.
Forever Linux....

Linuxman.

Parsing game info kısmında kalıyor.Ayrıca alt - tab tuşları ile çıkmaya çalışınca işe yaramıyor.Reset atmak
zorunda kaldım.Compizden kaynaklanıyor olabilir mi ?
Forever Linux....

heartsmagic

Oyundan çıkmak veya sonlandırmak için Ctrl+Alt+F1 ile konsola düşüp, çalışan CS sürecini sonlandırabilirsin. Sistemi yeniden başlatmana gerek kalmaz böylece.

Compiz sorunu olduğunu sanmıyorum, daha çok oyunla alakalı bir problem gibi geldi bana. Fakat denemekte fayda var, kapatıp bir bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Linuxman.

Evet compiz sorunu değilmiş.Başka bir cd ile yüklemem gerek galiba.
Sxe sorununa çözüm olarak bir şey varmı??
Forever Linux....

mtilhan

Evet sxe'ye çözüm bulabilsek iyi olacak her tatilde xp kur kaldır sıkıyor :D
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

AbkHaZiaN

Asıl sorun Sxe olur bence onu çözümünü bulmak için bakınıyorum fakat daha bir şey bulamadım
http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1/6

ironic

Aslında urban terror un ayarları yapılırsa oynaması çok daha güzel oluyor. Ör: Silah küçültme , sağdaki takım bilgisi  ve harita bölümünü kapatma işlemlerini yaparsanız görüş alanınız artıyor. Sistem ayarlarından da kullandığınız ekran çözünürlüğü ve yineleme hızını doğru girerseniz de görüntü netleşiyor.

xwes

Counter Strike 1.6'i bir ara kurmuştum wine ile. Tamamen sorunsuzdu o zamanlar. Bahsettiginiz sXe filan nedir bilmiyorum o nedenle yorum yapamayacagim.
Multiplayer oynayacak kimse yoktu o nedenle deneyemedim, internetten oynemeyi da denemedim ancak karşima bot atarak oynadim hiç sorun çikmadi. Ben de tam tersine urban kadar zevk vermeyince kaldirmiştim :)
Bu arada kullandigim wine surumu:1.0.1, ubuntum 8.10'du. Tabi directx9 da kurulu idi wine uzerinde.

mtilhan

Eğer sistemim UrbanTerror kaldırsaydı oynardım :D
32 MB Ekran kartı sistem tanıyor ama 3d desteksiz.
256 MB Ram.
Destekledği OpenGL sürümü 1.24 Urban Terror 1.3 istiyor.
Adam gibi oynayabildiğim fps oyunu cs :D
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

sudocu

urban terror oynadıktan sonra cs çok tuhaf geliyor. meğer cs'da crosshair çok yavaş dönüyormuş.
her seyin basi sudo!

mtilhan

:)
Olabilir ama bazı şeyler vardır asla yeri tutulamaz bana göre.
Mesela ne kadar sevmesem de AoE 2'nin üstüne gerçek zamanlı strateji oyunu tanımam.
FPS'de CS 'nin üzerine,RPG'de Sacred veya Diablo II'nin üzerine. MMORPG'de Mu'nun üzerine web tabanlı oyunlarda ogame üzerine oyun tanımam.

Linuxman.

Sxe'nin Linux versiyonunu yazan çıkmadımı  :P
Forever Linux....

Linuxman.

Alıntı yapılan: mtilhan - 21 Mart 2009 - 20:33:10
256 MB Ram.
Bu sistemle Ubuntu performansı nedir? (Konu dışı ama merak ettim)
Forever Linux....

AbkHaZiaN

sxe serverlara kurulum için olanı var ama kullanıcı için bulamadım.

mtilhan

Alıntı yapılan: Linuxman. - 22 Mart 2009 - 21:41:01
Alıntı yapılan: mtilhan - 21 Mart 2009 - 20:33:10
256 MB Ram.
Bu sistemle Ubuntu performansı nedir? (Konu dışı ama merak ettim)
Normal Ubuntu çok kasıyordu. Xubuntu kurdum xfce'yi tam kullanamıyordu kaldırdım. Arch kurdum şu an performanstan memnunum :)

sireno52

Ya arkadaş ben wine ile steam`mı kurdum, sonra steam` la da counter strike`i indirdim, parolamı ve şifremi girdim ve oyuna başladım. Oyun sanki windo... üzerinde oynuyormuş gibi mükemmel çalıştı ne donma var nede farklı bir hata var. Oyunda tek sorun hani oyunu ilk açtığında çıkan server yazıları varya işte o yazılar biraz silik gibi duruyor, onun haricinde hiç bir sorun olmadı. Bende diğer arkadaşların dediğine katılıyorum, belkide ilk oynadığım silahlı oyun urban terror olduğu için herhalde bana da cs yabancı geliyor. Şöyle söyliyeyim, bana göre aksiyonu enfazla olan urban terror, cs sanki çok ağır urban terror`de yok yok hoplama zıplama  kanamayı durdurma  yardım isteme ve yaralı arkadaşının iyleştirme. Bende cs' de var urban terror`de var. Ben cs oynarken hızlı gitmek istiyorum gitmiyor, bana bir tuhaf geldi. Bende kapatıp urban terror oynuyorum belkide urban terrorde senin zorlandığın kısımlar kılavyede tuşların farklı olması olabilir.  Bence sen urban terror hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu siteye git http://www.ozgurlukicin.com/oyun/urban-terror-ipuclari/  birde aynı site içinde bu adresede bak  http://www.ozgurlukicin.com/oyun/urban-terror/ burda bu oyun hakkında temel bilgilere ulaşabilirsin. Bazı arkadaşlar urban terror`ün cs den birçok şeyin kopyaladığını söylüyor. Haritaların, zıplamaların, bombalama oyunun çok kötü bir kopyası diyor. Ben hangi oyunun daha önce çıktığını bilmiyorum veya kimin kimden ne çaldığını bilmiyorum ama şunu iyi biliyorum ki urban terror`un +`sı daha fazla. Tema görsellik olmaya bilir belki sana çizgi filim gibi gelebilir ama oyun seni içine çekiyor bir al benisi var yani bende urban terror`ü tavsiye ederim.

Yönetim Notu: Lütfen yazınızı daha özenli yazınız. Kelimeler arası 3-5 boşluk bırakmanıza gerek yok. Noktalama kullanmanız gereken yerlere boşluk bırakmışsınız. Yazınız yapılabildiği kadar düzenlendi. Lütfen Türkçemize daha çok özen gösteriniz.

(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

mtilhan

Herkesin fps anlayışı farklı olabilir. Şimdi biraz da bu fps oyunlarına başlama zamanına bağlı mesela ben 7-8 yıl önce bilgisayar oyunlarına ve fpsye cs ile başladım. O yüzden cs'ye daha yatkınım. Daha urban terror oynamadım ama en kısa zamanda oynayacağım :)