HP 6735s CPU Sorunu

Başlatan crazystorm, 09 Mart 2009 - 00:40:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

crazystorm

Arkadaslar ne xp  de ne vista da islemcim bu kadar % ile calismamisti... herhangi bir islem yapmadigim halde islemcim surekli %50 civari calisiyor , nasil bir cozoum onerirsiniz? processs te sadece genome-system-monitor cpu kullaniyor.cpu nun bu sekilde surekli calismasi normalmidir? islemci zaten amd turion x2 2.2ghz , yani yeterince sicak calisiyor , birde bu sekilde % isin icine girince anlayin halimi.

Atamertes

Şuan aynı sorunu HP dv4344ea ile bende yaşıyorum sistem yeni kurulu sadece compiz Awn ve Chrome yüklü Cpu %50-60 civarında sürekli   :'(
Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.

bytan

İşlemciyi meşgul eden uygulamanın hangisi olduğuna baktın mı?

htop
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Atamertes

Alıntı yapılan: bytan - 27 Şubat 2011 - 15:30:08
İşlemciyi meşgul eden uygulamanın hangisi olduğuna baktın mı?

htop

Yükledim baktım şimdi dediğin yerden %10-20 arası chrome oyalıyor başkada birşey yok ama genel toplamda %60  :(
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.

bytan

Elbet  bir veya birden fazla işlem yüzde 60'ı görmene neden oluyordur. İşlemci kullanımlarına göre sıraladığında en tepede görünen chrome mu? Ayrıca bu haliyle elde ettiğin sıralamayı buraya aktarır mısın?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Atamertes

Alıntı yapılan: bytan - 27 Şubat 2011 - 16:20:00
Elbet  bir veya birden fazla işlem yüzde 60'ı görmene neden oluyordur. İşlemci kullanımlarına göre sıraladığında en tepede görünen chrome mu? Ayrıca bu haliyle elde ettiğin sıralamayı buraya aktarır mısın?

Resimdede görüldüğü gibi toplamda %30 cpu kullanımı varken htop sayacı %59 sistem sayacı (alt panelde) %71 gösteriyor  :-\

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Şubat 2011 - 17:10:35

Birde şuan farkettim swap alanını hiç kullanmıyor kendisi 500mb ayırmış ven ona ek 1gb daha swap gösterdim cpunun can çekişmesi bundan kaynaklanıyor olabilir mi acaba ?

Yiğit Ateş

X ve AWN'ün bu kadar işlemci gücü kullanmasına bakılırsa, sorun ekran kartı sürücülerinde gibi gözüküyor.

Atamertes

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 27 Şubat 2011 - 17:23:21
X ve AWN'ün bu kadar işlemci gücü kullanmasına bakılırsa, sorun ekran kartı sürücülerinde gibi gözüküyor.

Compiz kurulumunda sorun çıkmadığı için ekran kartı sürücüsünde sorun olmadığını düşünmüştüm bir daha elden geçireyim umarım fark eder.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Şubat 2011 - 18:45:53

Snyaptic den intel i9xx serisiyle ilgili bir parça yükledim %30-35 gibi daha insani değerler göstermeye başladı.