Adres Defteri

Başlatan postaci, 10 Mart 2009 - 21:59:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

postaci

ubuntuda adres defteri yokmu arkadaşlar yeniyim bulamadımda

postaci

teşekkür ederim şimdi güncelleme bitsin bakacağım sağol.

ihtiyar said

Ben de deneme amaçlı yüklüyorum. Teşekkürler alpasya. ;)

postaci

Bende tam onu soracaktım baktımki web browser -mail falan yazıyor allah allah dedim hani bu adres defteri idi ne ise arkadaş kur dedi ise kurarım olmazsa kaldırırım dedim ama adres defteri entegre geliyor demekki oldu outlook express teki gibi ortak çalışıyorlar demekki.Kolay gelsin hayırlı akkşamlar ben ubuntu 7.04 yüklemiştim dün bugün son 8.xx yükledim çok memnunum bir kaç sorun devam ediyor inşallah halledersem windowsa elveda diyebilirim.(yazıcı-bluetooth,tv kartı,webcam) Aslında bir parola saklama programı lazım ama önümüzde günler var hallederiz herhalde .İyi çalışmalar.

GNUbuntu

Pardus'dan bildiğim OSMO takvim, ajanda, adres ve not defteri var. Ubuntu depoda var, ancak eski sürüm ve İngilizce.

Buradan sisteminize uygun olan (genelde i386 olur) son sürümü indirin. Fakat kurmadan önce, buradan libnotify1 i ve buradan da libdbus-glib-1-2 yi indirip kurmanız gerekiyor. Bu iki paket depoda da var sanırım, ancak eski sürüm ise uyumsuz olabilir.

Bence pratik ve kullanışlı bir şey bu Osmo, zaten "Kullanışlı bir kişisel bilgi yöneticisi" demiş yapımcıları. Türkçeleştiren arkadaş Hasan Yılmaz'a da çok teşekkür ederiz.
Önce Saygı...

heartsmagic

Alıntı yapılan: postaci - 10 Mart 2009 - 22:37:22
Aslında bir parola saklama programı lazım ama önümüzde günler var hallederiz herhalde .İyi çalışmalar.

Forumda "parola yönetici" diye arattığımda karşıma çıkan ilk başlık: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1687.0.html

Sanırım daha sonralara bıraktın bu meseleyi. Sadece göstereyim dedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umutubuntu

Evolution'da adres defteri mevcuttur.
Ayrıca bir KDE programı olan Kaddressbook programı kullanım ve içerik olarak oldukça kullanışlı ve fonksiyoneldir.
sudo apt-get install kaddressbook

postaci

Alıntı yapılan: umutubuntu - 11 Mart 2009 - 00:56:59
Evolution'da adres defteri mevcuttur.
Ayrıca bir KDE programı olan Kaddressbook programı kullanım ve içerik olarak oldukça kullanışlı ve fonksiyoneldir.
sudo apt-get install kaddressbook
Evolutionda var dedin ama ben neden göremiyorum olsa daha iyi olurdu.ek bir yazılım yüklememe gerek kalmazdı.Saygılar sunarım.

postaci

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Mart 2009 - 00:56:34
Alıntı yapılan: postaci - 10 Mart 2009 - 22:37:22
Aslında bir parola saklama programı lazım ama önümüzde günler var hallederiz herhalde .İyi çalışmalar.

Forumda "parola yönetici" diye arattığımda karşıma çıkan ilk başlık: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1687.0.html

Sanırım daha sonralara bıraktın bu meseleyi. Sadece göstereyim dedim.
bakacağım sizede çok teşekkür ederim.(baktım ve kurdum çok güzel bundan iyisi şamda kayısı.)