[Çözüldü] Donaniminizin surucuye ihtiyaci yok hatasi.

Başlatan xwes, 08 Mart 2009 - 04:34:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xwes

Bu akşam bir arkadaşa ubuntu kurdum, * her şey guzel oldu ancak ekran kartini kuramadim. Hardware Drivers'a tikladigimda sisteminizde surucuye ihtiyaci olan donanim yok gibisinden bir mesaj aliyorum. Oysa ekran karti var bilgisayarin, 128 mb olsa da...
Hadi surucu istemeksizin karti tanidi desem o da degil cunku efektleri etkinleştiremiyorum ve zaten goruntu performansindan da anlaşiliyor.
Envy bir şeyler buldu, yukledim ama o da işe yaramadi. Bu durumda ne yapabilirim acaba?

heartsmagic

Grafik kartının ne olduğu çok önemli. Zira her kart için söylediğin yerden sürücü yüklenmez. Envy için de bu geçerli. Sadece Nvidia ve ATI kartlar için destek var. Kısacası senin

lspci | grep VGA

çıktısına göre arama yapman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xwes

Çıktı şu şekilde;
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV280 [Radeon 9200 PRO] (rev 01)

Arkadaşım Nvidia oldugunu soylemişti oysa, dolayısıyla şu an konu yanlış yerde. Ama sorun devam ediyor. Ben bu kartın sürücülerini nerede aramalıyım. Daha önce kurdugum tüm bilgsayarlarda  Hardware Drivers ve Envy ile kurmuştum bu nedenle bilgim yok bu konuda.

coldchris

Alıntı yapılan: xwes - 08 Mart 2009 - 11:46:23
Çıktı şu şekilde;
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc RV280 [Radeon 9200 PRO] (rev 01)

Arkadaşım Nvidia oldugunu soylemişti oysa, dolayısıyla şu an konu yanlış yerde. Ama sorun devam ediyor. Ben bu kartın sürücülerini nerede aramalıyım. Daha önce kurdugum tüm bilgsayarlarda  Hardware Drivers ve Envy ile kurmuştum bu nedenle bilgim yok bu konuda.

Forumda bir araştırma yap istersen Ati sürücüsüyle ilgili. Şununla başlayabilirsin mesela.
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

xwes

Ekran kartının bu olduğunu önceki mesajıma kadar bilmedğim için aramalarımda yukardaki başlığa denk gelmemiştim.
Şimdi inceliyorum...

xwes

Teşekkür ederim verdiğiniz linkten yaptım kurulumu. Şu an compiz çalşıyor...