[Çözüldü] Wireless İconu [ubuntu 8.10]

Başlatan webz/penguen, 06 Mart 2009 - 01:41:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

webz/penguen

resimdeki 3 çizgisi dolu görünen ve sol tıkladığımızda kablosuz ağları gösteren icon.
bildiğimiz wireless iconunu yanlışlıkla kaldırdım yukarıdaki panelden.
çok uğraştım ancak bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

coldchris

Alıntı yapılan: webz/penguen - 06 Mart 2009 - 01:41:23

resimdeki 3 çizgisi dolu görünen ve sol tıkladığımızda kablosuz ağları gösteren icon.
bildiğimiz wireless iconunu yanlışlıkla kaldırdım yukarıdaki panelden.
çok uğraştım ancak bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.[/b]

Panel'e sağ tıklayıp "Panel Ekle"yi seçin. Oradan "Ağ İzleyici" aracını ekleyin.
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

webz/penguen

Alıntı YapPanel'e sağ tıklayıp "Panel Ekle"yi seçin. Oradan "Ağ İzleyici" aracını ekleyin.

bahsettiğinz seçenekte icon farklı ve bağlı olduğum ağın kalitesi gösteriliyor sadece %86 vs.
benim bahsettiğim resimdeki icon wireless .... diye bir adı vardı.

heartsmagic

Öncelikle yazıların tümünü koyu harfle yazmazsan sevinirim.

Aradığın şey nm-applet olabilir mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

webz/penguen

** (nm-applet:6517): WARNING **: <WARN>  applet_dbus_manager_start_service(): Could not acquire the NetworkManagerUserSettings service as it is already taken.  Return: 3

(nm-applet:6517): GConf-WARNING **: Directory `/system/networking/connections' was not being monitored by GConfClient 0x922a280

(nm-applet:6517): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

yazdım ama işe yaramadı sanırım

xwes

Aslinda bu ikonu kaldiramazsiniz. Çunku bu sistem açildiginda kendiliginden açilan network-manager servisinin simgesidir ve verdiginiz resimde sistem tray'da duruyor. Eger bu servisi durdurduysaniz ortadan kalkmasi normal. Siz bu sistem açilirken otomatik başlayan programlari degiştirdiniz mi?

xwes

nm-applet --sm-disable
bu kodu terminalden girin bakalim.

heartsmagic

@xwes doğru açıdan yaklaşmış. Normalde o bir eklenti değil, program kendisi çalıştığında oraya yerleşir.

sudo NetworkManager
ile de deneyebilirsin.

webz/penguen

xwes şu anda bağlantım var ancak ikonu diğer ikonlarla oynar gibi yer değiştiriyordum kayboldu ortadan.

sistem açılırken otomatik başlayan programlar gibi bir kategoride değişiklik vs yapmadım. yukarıda yazdığım gibi oldu.

heartsmagic dedigini yaptım ve bir değişiklik yok :[

xwes

peki restart denediniz mi acaba?

webz/penguen

evet restart 2-3 kere denedim. bu konuma bilgisi olan bir arkadaşım yardımcı olmaya çalışmıştı
daha önce yazdıklarınızı denedik ancak yapamadık. başka bir yol varmıdır acaba ?

xwes

Ne yazikki şimdilik başka birşey gelmiyor aklima.
Işin dogrusu hala pek aklima yatmadi sag tilayarak filan silinebilecegi ama... :)

heartsmagic

Üç öneri daha verelim:

1.
sudo NetworkManager --no-daemon

2.
sudo killall hald
sudo -u haldaemon hald
sudo NetworkManager

3.
sudo /etc/dbus-1/event.d/25NetworkManager restart
sudo /etc/dbus-1/event.d/26NetworkManagerDispatcher restart

4. Tercihler-Oturumlar daki başlangıçta çalışan programlar bölümüne,

nm-applet --sm-disable

eklemek.

erginemr

Alıntı Yap** (nm-applet:6517): WARNING **: <WARN>  applet_dbus_manager_start_service(): Could not acquire the NetworkManagerUserSettings service as it is already taken.  Return: 3

Sanırım Network Manager hala çalışıyor ama onun simgesini (ve diğer sistem bildirimlerini) sistem tepisisinde gösteren "Bildiri Alanı" isimli eklentiyi silmişsiniz. Tekrar eklemek için:

[IMG]http://img18.picoodle.com/img/img18/3/3/12/erginemr/t_Pano011m_888a177.jpg[/img]  [IMG]http://img06.picoodle.com/img/img06/3/3/12/erginemr/t_Pano01m_e70101a.jpg[/img]  [IMG]http://img02.picoodle.com/img/img02/3/3/12/erginemr/t_Pano02m_dd40da5.jpg[/img]  [IMG]http://img19.picoodle.com/img/img19/3/3/12/erginemr/t_Pano03m_d7cd09d.jpg[/img]

btermeli

Tüm mesajlari okudum, tam "notification area" yazilmamis dedim ki, @erginemr son mesaja yazmis bile :)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

webz/penguen

teşekkürler erginemr. notification area olacakmış :) yeniyim ve fazla bilgim yoktu. buldum.
konu kapatılabilir.

garafatma

Yeni birşey daha öğrenmiş oldun, geçmiş olsun :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010