Fedora 9 ve OpenSuse 11 Geliyor!!!

Başlatan hasansahin, 24 Nisan 2008 - 08:14:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Nasıl diğer dağıtımlar veremiyor? Slackware, Gentoo, Debian ve sayılabilecek başka şirketsel olmayan dağıtım bile Linux'a katkı veriyor ve vermeye devam edecektir. Ubuntu'nun popüler olması bunu doğrudan söylememiz için doğru bir neden değil. Kaldı ki şirketsel bünyede yukarıda da istatistikleri verdim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Katkı değil destekten bahsediyorum. Destek derken son kullanıcıya verilen destekten bahsediyorum. Arkadaşta bundan bahsediyor. Herhalde herkes yanlış anladı ki sorun buradan çıktı.

Arkadaş Ubuntu kullanıcılarının hemen hemen her dilde destek alabildiğini yani her dilde sorularını sorabilecekleri bir platform olduğunu söylüyor. Diğer dağıtımlarda böyle olmadığını söylüyor. Kısacası Ubuntu'nun her dilde forumu ve yerel ekipleri var tıpkı bizim olduğumuz gibi. Burada bahsedilen bu.

Dipnot: Lütfen ben dahil yazılanları dikkatli okuyalım, yanlış anlaşılmalar konuları yanlış yerlere çekiyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasansahin

Alıntı YapUbuntu varken başkasına gerek yok. Böylesine geniş ve her dilde destek veren bir topluluğa sahipken, her dilde her ülkeye özel yerel siteleri varken, kullanıcı sayısı milyonlarla ifade ediliyorken macera aramaya gerek yok. En acemi kullanıcı bile yabancı dil bilmeden (her dil için konuşuyorum) bir çok sorununu çözebilir. Ubuntu yarattığı ivme ile son kullanıcı açısından Linux'a çok şey kattı. Fedora, Redhat'ın  deneme sürümü olmaktan başka Linux'a ne kattı? Suse bir şeyler katıyor ama onlarında arkasında destekçi belli.
Yukarıdaki bu sözleri yazarken umarım iyi düşünmüşsündür. Zira suse gibi bir dağıtımı "birşeyler katıyor" olarak yorumlamışsın. Bu çok büyük bir gaftır. İlk çıkan dağıtımlardan biri olan S.U.S.E (bugünkü hali ile OpenSUSE), Linux dünyasında devrim niteliğinde yenilikler yapmıştır. Koskoca redhat dağıtımı (yıl 1999) saçma sapan bir arabirimde kuruluma ve yapılandırma araçlarına sahipken, suse o zamanlar 6.4 sürümüyle yast ve saX olayını getirmişti. Canavar gibi grafiksel bir kurulumu vardı. O zamanda çok sağlam ve stabil idi, şimdide öyle. Debian olmasa, suse,redhat,slackware olmasa Ubuntu olurmuydu zannediyorsun??? Lütfen bu tür iddialı cümleler kurarken, biraz dikkatli olalım.
Ayrıca diğer dağıtımları  "macera" olarak yorumlarken, slackware ve debian gibi kalantorları düşünmedin herhalde???
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.