[Çözüldü] Apache2 Php kurulum sorunu

Başlatan By_Mihni, 04 Mart 2009 - 15:56:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

By_Mihni

Apache2 php5 phpmyadmin mysql kurmuştum mysql de sorun yaşıyordumonu düzeltmek için apache2 php5 phpmyadmin mysql kabettim  ::) tekrardan kurayım dedim /var/www klasörü oluşmuyor localhost bağlanma hatası veriyor haliyle tekrar kurulum için yardımcı olabilirmisiniz....

Amad

Zaten kurduğun için yeniden oluşturamazsın. Apache2 yi başlat. "apache2 start" komutuydu sanırım uçbirimde çalıştır bu komutu. Ardından "gksu nautilus" yazım /var/www klasörene sağ tıklayıp izinleri ver. Yapamazsan tekrar yardımcı olmaya çalışırım
Hanım! Kahvemi getir!

By_Mihni

Alıntı yapılan: Amad - 04 Mart 2009 - 19:36:36
Zaten kurduğun için yeniden oluşturamazsın. Apache2 yi başlat. "apache2 start" komutuydu sanırım uçbirimde çalıştır bu komutu. Ardından "gksu nautilus" yazım /var/www klasörene sağ tıklayıp izinleri ver. Yapamazsan tekrar yardımcı olmaya çalışırım
Heralde yazıyı yanlış algıladın :) kurdum mysql da sorun yaşadım onu yapmak için uğraştım ama apache ile php yi kaybettim haliyle www klasörüde gitti tekrar kurmaya çalıştığımda kurulmadı kuruyor gibi gözüküyor ama bişey kurmuyor hepsinde aynı
Zamanım olmadığı için xampp kurdum gayet güzel hoşuma gitti şimdilik bunla idare ediyorum :)

Amad

Alıntı yapılan: By_Mihni - 04 Mart 2009 - 20:10:15
Heralde yazıyı yanlış algıladın :) kurdum mysql da sorun yaşadım onu yapmak için uğraştım ama apache ile php yi kaybettim haliyle www klasörüde gitti tekrar kurmaya çalıştığımda kurulmadı kuruyor gibi gözüküyor ama bişey kurmuyor hepsinde aynı
Zamanım olmadığı için xampp kurdum gayet güzel hoşuma gitti şimdilik bunla idare ediyorum :)

:) Yanlış anlama ihtimalim %100 =) Tamam ama yine de lamp kurman daha iyi olurdu. Kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim
Hanım! Kahvemi getir!

heartsmagic

Konuyu kapatalım, fakat bir ihtimal diyerek tavsiye verelim. purge ile kökten temizleyip taze bir kurulum yapılabilirmiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.