CD RW ile kurulum olmuyor mu?

Başlatan btermeli, 04 Mart 2009 - 00:36:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Selamlar,

Bugun her yeni sürümde cd tüketmemek için CD-RW aldım. Yüksek hızlar için 4x-12x destekliyor. 8x ile hem Pardus 2 defada  Ubuntu 9.04 yazdım ama  hepsinde  boot ekranı geliyor ama bir türlü ilerlemiyor.
Pardus ve ilk Ubuntu denememi K3b 2. denememi Brasero ile yaptım, bütünlük testleri yapıldı.

Acaba cd ile boot RW'lar için desteklemiyor mu??
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

eren

Desteklemesi lazım. Şaka maka bende 1 ayda 200 CD harcadım dağıtımlara, yazılabilir CD almak en mantıklısı. Sizin aldığınıza kaç defa yazılabiliyormuş.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

coldchris

CD-RW'ler genelde 1000 defaya kadar tekrar yazılabiliyorlar. 200 CD'yi dağıtımlara nasıl harcadın?  Galiba herkese dağıttın sen de onları... :):):N
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

btermeli

O zaman yazma da hata oluyor demektir. Hızı 4x yapıp bir daha deneyim.

Ne kadar yazıldığına dair hiçbir bilgi yok ama usb stick gibi kullanan arkadaşlar tanıyorum :)
Bir de aldığım tek taraflı, çift taraflı olanları da var.

coldchris

Alıntı yapılan: btermeli - 04 Mart 2009 - 00:59:32
O zaman yazma da hata oluyor demektir. Hızı 4x yapıp bir daha deneyim.

Ne kadar yazıldığına dair hiçbir bilgi yok ama usb stick gibi kullanan arkadaşlar tanıyorum :)
Bir de aldığım tek taraflı, çift taraflı olanları da var.

Çift taraflı CD RW hiç görmedim; ama söylediğin şey DVD'de yoğun olarak kullanılıyor bu aralar.
A memory to carry on,

eren

Alıntı yapılan: coldchris - 04 Mart 2009 - 00:58:06
CD-RW'ler genelde 1000 defaya kadar tekrar yazılabiliyorlar. 200 CD'yi dağıtımlara nasıl harcadın?  Galiba herkese dağıttın sen de onları... :):):N

Yok dağıtma değil sadece ben kendime kullandım. Sürekli dağıtım indiriyorum, Alpha beta derken 1 ay içinde bitmiş.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

coldchris

Aslında bu boot sorununa bir çare bulmak gerekli. Yani çıkarılabilir diskteki ISO'yla sistemi boot edip işletim sistemi kurulumu yapmak bu kadar teknolojik gelişmenin içinde bir mucize gibi niye durur ki? Ya da var ben mi bilmiyorum?
A memory to carry on,

btermeli

Yapabiliyorsun, iso'yu usb'ye mount edip, sonra syslinux dosyasını değiştiriyorsun. Ama bende o yol da hiç çalışmadı, Pardus ve Mint için denemiştim.

ebubekirs

Boot ekranından sonra cdden yüklemeye geçebilmesi için cdnin tek yazımlık olması gerekiyor. RW özellikli olanlarda yükleme yapılamıyor.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

RW ile yapanları biliyorum ben ancak sorun yaşayanları da biliyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

btermeli

Bosuna almisim o zaman :) Neyse ben de siler siler müzik cdsi yaparim :)

AguilaNegra

Alıntı yapılan: ebubekirs - 04 Mart 2009 - 08:30:31
Boot ekranından sonra cdden yüklemeye geçebilmesi için cdnin tek yazımlık olması gerekiyor. RW özellikli olanlarda yükleme yapılamıyor.
Eminmisiniz?
Şu an kullandığım masaüstünde Pardus ve Ubuntu 8.10 var,ve pardusu RW cd den yükledim,aslında ubuntuyu da daha sonra aynı cd  den ve 64 bit versiyon ile defalarca denedim ve başaramadım,tek yazımlık cd ile de başaramadım ,bu arada hiç duymadığım bir marka olan RW cd bozuldu attım.
belki ilk yazılan iso pardustu, onun için yüklendi, olabilirmi?