[Çözüldü] Mozilla ve Diğer tarayıcılarda netten divx film izleyememe sorunu

Başlatan BarvaArtena, 01 Ocak 2010 - 01:39:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BarvaArtena

merhabalar.ben netten divx filmlerini izleyemiyorum.nasıl bir çözüm önerirsiniz.şimdiden teşekkürler.bu eklentiler kayıtlı olmasına rağmen

sabian

"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

BarvaArtena

denedim fakat yine açmıyor. divxizle.com dan divx izleyeceğim zaman waiting for video yazıyor

ironic

Alıntı yapılan: BarvaArtena - 03 Ocak 2010 - 05:05:45
denedim fakat yine açmıyor. divxizle.com dan divx izleyeceğim zaman waiting for video yazıyor

Verdiğiniz site kapalı gözüküyor. Kastedilen site aynı adın .org uzantılı olanı mı?

SimplyClever

Ben de izleyemiyorum. Totem eklentisini kaldırıp mplayer eklentisini kurdum. Yine de izleyemedim. Aynı siteden Pardus 2009.1 ile gayet güzel bir şekilde izlenebiliyor.

ironic

Firefox eklentilerinden kullanıyorsanız adblock ve noscript gibi eklentileri devredışı bırakıp , sayfayı yenileyerek tekrar deneyin. Sitedeki tüm videolar media player istemiyor. Flaş ile de sunulan videolar mevcut.

SimplyClever

Totem eklentisinin bence firefox ile gelmemesi lazım. Çok kötü bir eklenti. Online film izlemek işkence haline geliyor. Duraklatma işareti var ama işlevini yerine getirmiyor, sadece kapatmaya yarıyor. Mplayer eklentisinin de görüntü vermediği bayağı bir film sitesi var. En sonunda "gecko-mediaplayer"ı yükledim ve şu anda online olarak gayet sorunsuz bir şekilde divx izleyebiliyorum.

Online divx izlemede sorun yaşayanlar;

sudo aptitude remove totem-mozilla

komutu ile totem eklentisini kaldırıp, ardından;

sudo apt-get install gecko-mediaplayer

komutu ile gecko-mediaplayerı yükleyebilirler.

BarvaArtena

bu konuya bu kadar ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.son arkadaşın gösterdiği şekilde kurdum hiç sorun yaşamıyorum teşekkürler