Kurulum sonrası paketleri yedeklemek

Başlatan heartsmagic, 23 Nisan 2008 - 16:00:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Heisenberg

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Aralık 2012 - 23:36:40
@Heisenberg, bu başlıktaki önceki yorumlarımızı, açıklamalarımızı okudun mu? Zira aynılarını tekrar yazmak istemiyorum.

Evet ilk mesajdan itibaren okudum archive dosyasını kopyaladım, ilk verdiğiniz komut ile masa üzerine bir sürü deb uzantılı dosya çıkardım ama açıkcası ne yaptığımı doğrulamak adına yazıyorum; şimdi ben burada sistemimde kurduğum tüm programların deb paketlerinin yedeğini almış oldum mu?

Aslında soru şöylede sorulabilir illa yedekte şart değil sistemimde kurulu olan kurduğum tüm programların isimlerini nereden öğrenebilirim her ihtimale karşı elimde döküman olursa sonradanda kurabilirim onları.
ALLES WAR DIE SEKTE !

heartsmagic

Eğer tüm iletileri okumuş olsaydın bizlerin bu yöntemi önermediğimizi görmüş olurdun. Zira bu yöntem cidden "çok" sağlıklı değil. Nedenlerini de bu başlıktaki bazı iletilerde açıkladık.

Fakat cevap adına söyleyeyim, evet sonradan kurmuş olduğun ve ardından güncellemeyle tekrar yükselttiğin tüm uygulama, kütüphane vs.nin paketlerini kopyalamış oldun. Ben hâlâ önermiyorum bu yöntemi.

Senin kurduğun uygulamalara gelince, uçbirimden ve apt ile belki bakılabilir bir şeylere fakat Yazılım Merkezi üzerinden kendin bakıp not alman sanırım daha kolay olacaktır.

Not: Diğer başlıkta sistemi yeniden kuracağını söylemişsin. Eğer niyetin buysa bu başlığın üst iletilerinde de adı geçen Remastersys uygulamasını dene. Zira o sistemi son şekliyle kurulabilir bir ISO haline getirir. Diğer türlü bu paketlerle uğraşmak hem sana zahmet verecektir hem de sorunsuz gideceğinin garantisi yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plazma

Camicri Cube online /offline paket yedekleyicisi

Nooblasta löyle bir makale gördüm forumda da bu konu olduğu için yeni bir başlık açmadan eklemek istedim.

ilgilenen arkadaşlar makale adresinden tüm detayları ile bakabilirler : http://www.noobslab.com/2014/04/camicri-cube-great-tool-for.html