fan problemi

Başlatan xpower38, 01 Mart 2009 - 21:52:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xpower38

mrb arkadaşlar. ubuntuyu yeni kurdum fakat bir problemim var. ilk kurulum sonrası herşey iyi. fakat ekran kartının driverini kurduktan sonra fan çok hızlı çalışıyor, ses çok fazla. ekran kartım x1650xt ati. bu sorunu aşamassam kaldıracağım ubuntuyu. bu sese dayanılmaz. kaldırmakta istemiyorum. bu konuda bilgisi olan arkaşlardan yardım bekliyorum.

gokhanyildiz

fanın dolmuş olabilir.ATI hd2400 ekran kartım var aynı ses benden de geliyordu.bilgisayarın altını açtığımda fanın tozla dolduğunu gördüm.Elektirik süpürgesiyle fazla yakınlaştırmadan filtereyi ve fanın pervanesini temizle.kulak çubuğuyla fanın içini sil.

Good False

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 01 Mart 2009 - 22:28:44
fanın dolmuş olabilir.ATI hd2400 ekran kartım var aynı ses benden de geliyordu.bilgisayarın altını açtığımda fanın tozla dolduğunu gördüm.Elektirik süpürgesiyle fazla yakınlaştırmadan filtereyi ve fanın pervanesini temizle.kulak çubuğuyla fanın içini sil.

ve daha da geçmezse yarın bir şırınga alıp fanın dönme yuvasının etrafına (genelde ortada siyah bir amlemli bant olur onun altına) makine yağı sık(çok az)

xpower38

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 01 Mart 2009 - 22:28:44

kartımı yeni temizledim, bu problem pardusta yok. sanırım ubuntu'da ati kartları problemli.

gokhanyildiz

ati kartları problemli orası doğru.Ama 8.04 sürümünde ati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım ama 8.10 sürümünü de kurmayı başaramadım.Ekran kartını kabul etmiyor.

xpower38

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 01 Mart 2009 - 22:58:49
ati kartları problemli orası doğru.Ama 8.04 sürümünde ati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım ama 8.10 sürümünü de kurmayı başaramadım.Ekran kartını kabul etmiyor.

bir iki gün daha araştırma yapacağım, olmassa kaldırmam gerecek ubuntuyu. bu ses'e fazla dayanamam. çok sevmiştim ubuntuyu..

gokhanyildiz

bence fanı açıp tekrar bak.herhangi bir şeyini eksik yapmış olabilirsin.eğer vidalardan biini eksik taktıysan veya üstüne kablo felan geldiyse aynı sorunu alabilirsin.

xpower38

öyle sürtünme felan değil, sanki oyun oynuyormuş gibi kart ısınmış gibi çalışıyor. pardusta bu problemi yaşamadım. ilk kurulumda olmuyor bu ses. driver yüklenince ses başlıyor..