Linux'a geçmek için 10 neden

Başlatan kahraman masa esat, 01 Mart 2009 - 00:37:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagliari

@Leroy çok güzel yazmışsın dostum. Senin gibi düşünüyorum, bunu belirteyim dedim.

Parayla işletim sistemi satmak suç zaten değil de... ayıp bir davranış da değil ki. @plymouth, niye bu kadar savunmaya çalıştın RedHat'i :). Satan satar, canı isteyen de bedava dağıtır, tercih meselesi. Ben ikisini de makul karşılıyorum.

free_agency

Linux'un neden daha iyi olduğunu kapsamlı bir şekilde anlatan güzel bir site var. Aklınıza gelebilecek herşeyi anlatıyor. Türkçe.Daha evvel bahsi geçtiyse affola.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_tr.php

asukaki

Windowsta rahattım her istediğim yapabiliyordum kısmen diyelim. İlk başta neden linuxa geçmek istediğimizi ve dağıtımdan neler beklediğimizi kendimize söylememiz gerek. Ben linuxu öğrenmek istiyorum ve win ile ilgili bir şey görmek istemiyorum. Elimden geldiğince yapıyorum ama bazen babam bilgisayarın başına geldiği zaman ister istemez win açmak zorunda kalıyorum ona zaten wini zorla öğrendi birde geçen gösterdim kullanamadı. Ne yapim zorlamakta istemedim. Linuxtayım kafam rahat hayat güzel işletim sistemi benim :) Var mı ? daha ötesi :)
Linux'la Her Şey Mümkün!

x x x x

1-ücretsiz
2-bedava
3-parasız
4-pedafaaa

Jaxx

Teşekkürler. Güzel bir yazı olmuş.

kemanci_erdem

Alıntı yapılan: darkfriairs - 15 Mart 2009 - 00:56:36
Hırsızlık yapmamak için.
evet hırsızlıktan kurtuluyoruz ve windowsta yapıpta linuxde yapamadıgım birşey yok.

microanaliz

Alıntı yapılan: kemanci_erdem - 15 Nisan 2011 - 10:44:01
Alıntı yapılan: darkfriairs - 15 Mart 2009 - 00:56:36
Hırsızlık yapmamak için.
evet hırsızlıktan kurtuluyoruz ve windowsta yapıpta linuxde yapamadıgım * bir şey yok.
Size katılmamak elde değil...
MicroAnaliz

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

GAREZ

eribol

sem

Aynen denildiği gibi C ve C++ derleyicisi olarak kullanıyorum ben... Aslında ilk başlarda GNU C Compiler imiş ismi... Fakat şu an fortran, C++ ve anımayamadığım bir çok dili desteklediği için;

GNU Compiler Collection olarak geçiyor...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

GAREZ

java desteği varsa NOKIA 6125 ve Sony Ericsson Z520i için ir kumanda programı yapılabilir mi?

sem

Java derleme hakkında bilgim yok. Fakat bahsettiğiniz kumanda Java ile yazılabiliyorsa sanırım yapılabilir. Çünkü "GNU Compiler Collection" için Java derleyicisi var gözüküyor;

apt-cache search gcj
Burası dünya?

GAREZ

Kurup deneyeyim bakalım becerebilecek miyim?