[Çözüldü] Sıkça Sorulan Sorular maddesinin geliştirilmesi

Başlatan canosayan, 27 Şubat 2009 - 13:14:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

sanırım wiki ye ısınmak için bir kaç yola ihtiyacımız var.
o zaman neden haftalık olarak bazı işleri beraber yapmıyoruz?

mesela bu haftanın konusu sıkça sorulan sorular olsun.
forum üzerinde defalarca sorulan sorular var. bunlarda bazen defalarca cevaplanıyor.
o zaman bunları wiki ye taşısak nasıl olur?

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/SSS sayfasında sıkça sorulan sorulara yanıtlar var.
yardım etmek isteyen var mı?
Chmod bizim işimiz.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

canosayan

zaten sayfa çok başlangıçta.
forum üzerinde sıkça sorulduğunu bildiğiniz soruları bularak çözümleri ile ekleyebilirsiniz. bir kaç madde eklenince zaten bir düzenleme gereksinimi belli olacaktır. gerekirse multimedia, oyun gibi alt başlıklara böleriz.
Chmod bizim işimiz.

garafatma

Kaydoldum. Yeni bir şeyler eklemek için ne yapmak gerekiyor biraz inceleyip, sonra da düzenlemeye geçeceğim.

bytan

Alıntı yapılan: keiser_soze - 27 Şubat 2009 - 14:07:57
peki bunun için wikiye kayıt olmamız gerekiyor dimi? yoksa forumdaki kullanıcı adımız ile giriş yapabiliyormuyuz?

Yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

canosayan

Alıntı yapılan: keiser_soze - 27 Şubat 2009 - 14:07:57
Kaydoldum. Yeni bir şeyler eklemek için ne yapmak gerekiyor biraz inceleyip, sonra da düzenlemeye geçeceğim.

Kısa yoldan şöyle anlatabilirim: mesela siz ubuntu wiki de testi hakkında yazı yazacaksınız. bunun için en etkili yol arama yapmak. böylece daha önce biri testi hakkında bir şey yazmış mı bulabilirsiniz. eğer yazmamışsa size bu maddenin yazılmış olmadığını yazan bir sayfa gelir. bu sayfada ise bu maddeyi siz başlatabilirsiniz diyen bir link bulunur. Bu linke tıkladığınızda yazılarınızı ekleyeceğiniz alan gelir. Yazıyı tamamlayıp uygun şekilde biçimlendirdikten sonra kaydet düğmesine tıklamalısınız.
İşlemi burada bitirebilirsiniz ama yazdıklarınızın bulunması zor olacaktır. o yüzden uygun yere giderek bir link oluşturmanız daha faydalı olacaktır.
Chmod bizim işimiz.

garafatma

link oluşturmak derken, yazdığım sayfanınmı? yoksa sayfada bir linkmi?

çok istekliyim çünkü birşeyler katmak istiyorum

canosayan

yazdığınız sayfanın başka bir kategoriye linki. ulaşılabilirliği arttırmak için.
Chmod bizim işimiz.

sem

İlk iletideki link geçersiz. İptal mi edildi, bağlantı mı değişti acaba bilemediğim için haber verdim.  Bakmanızda fayda var.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

hitokiri

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

hatas

Sıkça Sorulan Sorular sayfasını geçen zaman içinde bayağı geliştirdik. Aslında sıkça sorulan pek çok sorunun cevabını Windows'tan Ubuntu'ya geçiş maddesi içinde anlattık, geriye kalan irili ufaklı konuları ise SSS sayfasında anlattık.

Bu yüzden başlığı [çözüldü] olarak işaretliyorum.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.