[Nasıl] Counter-Strike 1.6 Non Steam Linux Server Kurulumu

Başlatan dark_moon, 27 Şubat 2009 - 08:16:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

epilogue

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Nisan 2009 - 02:04:33
@epilogue, bu sorunları çözün, sizin ekipten bir Linux+Counter Strike Sunucu belgesi bekliyoruz :)

eheh aslında sorun kalmadı. şu an tek sorunumuz serverın gereğinden fazla güncel olması  :D

@dark_moon

valla güncel olması iyi tabiki ama düşün kaç kişi var bu yurtta, hepsine protokol yükselttirmek mümkün olmayabilir. şimdi kimisi 47, kimisi 48 olunca da bölünme olcak hoş olmayacak :) ayrıca 48 yapınca mesela eve gittiğimizde nette oynayamıcaz tekrar sıfırdan kurmamız gerekecek. benim için sorun değil de, sorun edenler mutlaka olacaktır.

yardımlarınız için teşekkürler. sanırım 47'nin dosyalarını bulmamız gerekecek. pek mümkün gibi gözükmüyor ama bakalım :)

dark_moon

eğer metamod ve amxmod eklentilerini kurduysan webmod eklentisini ve yama paketini (oyun için kurulacak yama) serverine yükle ;)
Server ipsini tarayıcıda yazınca http://ipadresi:27015 şeklinde; oynayan kişi sayısı, map adı, skor vs gösterilen bi site açılacak...

burada direk servere yüklediğin yamanın linki var... oyuna girecekler indirip yükseltme yaparlar 1dk sürmüyo...
ayrıca yamayı arkadaşlarıma gönderdim şehir dışından girenler bile sorun yaşamadı..

http://rapidshare.com/files/216092100/w.rar.html

Üstteki dosyada her şey hazır. rardan çıkan dosyayı cstrike/addons içine taşıyoruz

metamod/plugins.ini dosyasına

linux addons/w/dlls/w_mm_i386.so
satırını ekledikten sonra kaydedip oyuna reset atıyoruz...
____________\,\,/,/,
____________\\ - - //
___________(--O-O--)
----------oOOo-(_)-oOOo--------------- ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• ••••••••Selçuk SUNAR Portfolio••••••••• ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• ----------------Oooo--------------------- ________oooO (...) ________(.....) ) /

coni

acaba warcraf dota serveri nasıl kura biliriz bilginiz varmı bende netten çok aradım ama bulamadım kurmak istediğimiz server online oyun için olucak her zaman açık herkez gire bilicek servera bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim teşekürler

AbkHaZiaN

Bu soruyu başka bir başlık altında sorarsanız daha iyi olacaktır eğer uygun konu yoksa yeni başlık açarak sorunuz.

coni

Alıntı yapılan: AbkHaZiaN - 03 Nisan 2009 - 22:22:46
Bu soruyu başka bir başlık altında sorarsanız daha iyi olacaktır eğer uygun konu yoksa yeni başlık açarak sorunuz.

ben burda ilgilenen kişiler bile bilir diye düşündüm çok önemli değil bilen biri görürse yazar

heartsmagic

Alıntı yapılan: coni - 04 Nisan 2009 - 00:16:01
Alıntı yapılan: AbkHaZiaN - 03 Nisan 2009 - 22:22:46

ben burda ilgilenen kişiler bile bilir diye düşündüm çok önemli değil bilen biri görürse yazar

İlgilenecek olan kişiler ayrı bir başlıkta daha iyi göreceklerdir sorunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ibrahimhalil

arkadaşlar ubuntuda yeniyim ama windowstayken 1.6 nonsteam çok oynardım server üzerinden.ubuntuda sorunsuz güzel görüntü kalitesi ile cs 1.6 oynayabilir miyim? Nasıl ?

epilogue

wine üzerinden oynayabilirsin sanırım :) çok bilgim yok maalesef ama google'da wine ile cs diye aratırsan amacına ulaşırsın sanırım.

hostwebtasarim

vps makinalarımdan birisine cs server kurmak istedim burda anlatılanlar sayesinde çok rahat kurulumu başardım
* yalnız şöyle bir sorunum var
2 gb ram coreduo2 kaliteli bir makina tek bir lag los ping bulunmamasına ramen
oyun içerisinde anlık takılmalar yapıyor 10 adımda bir takılıp devam ediyor
bunun çözümü nedir laf olsun die konuşan değil,, bilen birilerinden mantıklı çözüm bekliyorum şimdiden ilginize tşk ederim...

bhdr41

Ben Serverımı Kurdum gelmek isteyen bu ip adreine gelsin  127.0.1.1:27015

heartsmagic

Alıntı yapılan: bhdr41 - 15 Haziran 2009 - 14:26:31
Ben Serverımı Kurdum gelmek isteyen bu ip adreine gelsin  127.0.1.1:27015

@bhdr41, 127.0.0.1 senin makineni gösterir. Kısacası gerçek bir IP adresi değildir. Sunucuya insanların bağlanmasını istiyorsan dışarıda kullandığın IP adresini paylaşman gerekiyor.

AbkHaZiaN

http://www.cstrike.ro/cstrike_files/engine.v15.tgz adresi bozulmuş yenisi var mı bunun? Bir de serverı kendi makinama kurdum başkaları girdi bende oyuna girsem çok kasar mı.

heartsmagic

Diğerlerini kastığından daha az kasar sanırım :) Zira sen kendi makinen üzerinden oynayacaksın.

AbkHaZiaN

O zaman iyi :) arkadaşlarla maç yaparız bi ara sağlam linki bulursam kuruyum.

s7e7v7e7n

bu serverlar acaba tam olarak kaç kişiye kadar limit veriyor 8 kişilik mi yoksa 30 kişide oynayabilirmi bu oyunu burda anlatımları yaparak ? yigenime bir süpriz yapmak isterim bu konuda :)
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

AbkHaZiaN

Makinan ve bağlantın kaç kişiyi kaldıra bilirse :) ben hala sağlam link arayıyorum bu arada :)

s7e7v7e7n

sağlam link arıyorum derken haziran ayından beri mi link arıyorsun neymiş bu aradığın link böyle :D
hmm ozaman iyi peki bu oyun coklu yani botlu da oynanmıyor değil mi bilgissayarımı server olarak kullanırken. birde bu Linux Mint Destek'liyor mu ? yoksa sadece ubuntu için mi geçerlidir ?

heartsmagic

Bizim bu tarafta (Linux dünyası) bir uygulamanın teorik olarak her dağıtıma desteği vardır. Pratikte de büyük çoğunlukla bu geçerlidir. En kötü kaynaktan derlenir. Kaldı ki Ubuntu ile Mint'in alt yapısı aynı, sorun olacağını sanmıyorum.

s7e7v7e7n

ozaman iyimiş en yakın zamanda yüklemeye çalışacağım deneyimlerimizi açıklarım.. :)

peki sanırım bir server görevi görecek o anda.. o halde pc ye uzaktan erişim sağlana bilir mi ?

AbkHaZiaN

Torrent sitelerinden server sürümünü bulabilirsiniz dün ararken rastladım. 338 Mbydi gördüğüm. İçerisinde neler var bilmiyorum ama indirmek için fısatım olmadı.

maydin95

Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

badhero

Alıntı yapılan: maydin95 - 31 Ocak 2010 - 16:50:55
counter strike windows oyunu değilmiydi?
Cs sunucuları Linux sunucularına kuruluyor. Çünkü Windows sunucularına oranla çok daha güvenli ve daha iyi performans alınıyor.

jsk-03

Alıntı yapılan: AbkHaZiaN - 15 Haziran 2009 - 16:11:42
http://www.cstrike.ro/cstrike_files/engine.v15.tgz adresi bozulmuş yenisi var mı bunun? Bir de serverı kendi makinama kurdum başkaları girdi bende oyuna girsem çok kasar mı.
kardeş bende çok aradım çözümü buldum bir sitede arkadşın biri rapidshare upload etmiş wget komutu ile çekemedim indirip klasöre attım
ilk önce taşıma hatası verdi root olup mv dizin dosya ad taşınacağı yer şeklinde yaparsan engine.v15.tgz dosyası gelecektir klasöre ayrıca neden root olduk uçbirimden taşıdık  dersen kopyalama izni vermiyor

barış

badhero

Alıntı yapılan: barışubuntu - 15 Mart 2010 - 11:43:11
Eğer wikide yoksa ekliyorum şimdi. :)

Sanırım bir iki link kırık. Onları da kontrol edersen iyi olur.