[Çözüldü] Anahtarlı E-mail Gönderimi

Başlatan XRumer, 27 Şubat 2009 - 02:44:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Az önce seahorse bir anahtar oluşturdum, dosyaya anahtar yapmak ve çözmekle ilgili bir sorunum yok. Mesele şu: ben anahtarımı arkadaşlarıma göndermek istiyorum. ondan sonra da e-maillerime anahtar koymak istiyorum. nasıl yapabileceğim hakkında bir fikri olan var mı?

XRumer

Çözümü kendim buldum :)
İlk önce bir anahtar oluşturmak gerekiyor, onun nasıl yapıldığına değinmeyeceğim forumda nasıl olsa vardır.
Sonra Evolution Posta yazılımından hesabı oluşturmak gerekiyor(onun da nasıl yapılacağı forumda var)
Hesap oluşturulduktan sonra tercihler seçeneğine gir ve hesabını düzenleme kısmına gelin. Güvenlik sekmesine girin. Orada Anahtar ID numarası girilecek, daha önce oluşturduğunuz anahtarın ID numarasını oraya yazın. Bu sayede gönderdiğiniz mailleri kendi anahtarınızla imzalamak için alt yapı hazır.
Yeni İleti seçeneğine girin. Orada maili oluştururken üstte güvenlik adlı sekmeyi göreceksiniz. PGP imzayı tıklarsanız maili kendi anahtarınızla imzalarsınız PGP şifreyi tıklarsanız mail şifrelenir. Karşı taraf maili kendi anahtarıyla açar benim size tavsiyem her ikisini de tıklayın daha güvenli olur.
Daha sonra maili gönderin.