open source kaynak kod

Başlatan nuri, 22 Nisan 2008 - 19:53:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nuri

kardesim bu sitenin dminleri olan arkadaslar nedense kıvırt tırıyorlar ve acıkkaynak degiil diyorlar

herkes acık kaynak denince bakmak degiştirmek  duzenlemek

ister isteme hakkı da var ama ubuntucular tr.
sen ne biliyon
diyor acıkkaynak kodu nerede ubuntunun veya gos un yada vb. sistemlerin...

umutubuntu

Linux için okumak ve araştırmak şart,başka bir şey demiyorum.

http://acik-kaynak.org.tr/

ufuk_k

Alıntı YapGönderen: nuri
kardesim bu sitenin dminleri olan arkadaslar nedense kıvırt tırıyorlar ve acıkkaynak degiil diyorlar

sen ne biliyon

Biraz devlet dairesini suçlar gibi olmuş, nerde bu devlet gibi :D:D

Sypro

ya tam olarak ne istiyorsunuz bi anlasam ?
açık kaynaktan ne anlıyorsunuz ya da!

daha önce de söyledim, bilgi sahibi osun önce, biraz araştırın sonra gelir fikir yürütürsünüz.
üzgünüm ama "pardus da ubuntu türevi miymiş neymiş" diyen birine benim vercek kaynağım yönlendirecek adresim yok.
bu şekilde olmaz bu işler. "benim elimde bu var sizde ne var" demek farklı, "bana kaynak kodlarınızı verin yoksa asarım keserim siz kimsiniz nası saklarsınız" a getirmek farklı. üzgünüm ama bu tavrınız devam ederse siteden uzaklaştırılmanız yönünde oylama başlatmayı düşünüyorum.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Semih

Alıntı yapılan: nuri - 22 Nisan 2008 - 19:53:04

sen ne biliyon

Bir kaç mesajındada aynı şeyi diyip durdun arkadaşım.Ben anlamıyorum ama sen anlıyorsan bu kodlama olaylarından ki ubuntunun kodlarını bundan soruyorsun diye düşünüyorum ama o zamanda böyle bir soru nasıl sorulur diyede kafama takılıyor.Forumdaki yöneticiler kimseye yardım etmek zorunda değiller.İçlerinden geldikleri açık kaynağa destek olmak tanıtmak için yardım ediyorlar.

Birilerine laf söylemen için öncelikle onlarla aynı seviyeye ve hatta üst seviyede bulun.Sonra gel burada laf söyle ama o zaman laf söylememe hakkının olmadığını bileceğin için düzgün soru sorarson diye hayal ediyorum.Zaten birşey biliyor olsan şu saçma soruyu sormazsın.Kodlama dillerini biliyorsan zaten Ubuntu'nun kodlarını bulursun üzerinden diye düşünüyorum.Ama yazdığın laçka mesaj ve kıvırtan admin lafını kınıyorum.

Son bir laf bende diyim sana öğrende gel.!
A.Semih Türk

atomkarinca

Bu olay bana kasıtlı gibi geliyor.Birileri dalgasını geçip halimize gülüyor galiba.

Semih

Alıntı yapılan: tanzer - 22 Nisan 2008 - 21:26:42
Bu olay bana kasıtlı gibi geliyor.Birileri dalgasını geçip halimizi gülüyor galiba.

Valla banada öyle geliyor.Halimizde gülünecek ne var ki?
Sorunlar için burada değiliz hepimiz.Misal ben girmeden yapamıyorum bu siteye.Öğreniyorum bir şeyler.Bu arkadaşta belli ki birşeyler öğrenmeye gelmiş:)
A.Semih Türk

Sypro

kasıtlı değil ciddi derecede bilgisizce yapılan eylemler sadece.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

bebek

bak nuri arkadaşım ben 19 yaşında bi bayanım we "LINUX" kullanıcısıyım.Hayatımda yaptığım en büyük cahillik bile senin şu yaptığınla karşılaştırılamaz bile yani.. Kaynak kodu diye bişi duymuşun; ortalıkta atıp tutyon. Biraz araştırsana okusana baksana. Gerizekalı mısın tipin mi öyle gösterio..Kaynak kodu ne demek bilmiyosan bi zahmet önce bunu öğrenip gelir misin? Kodları istiyosun ya sen heralde sanıyosun ki birileri sana bi mail atıcak "kodlarınız geldi güle güle kullanın(=" bu nası bi zihniyet ya! Noluyo lan manawdan iki demet maydanoz mu istiyon naptığını sanıyon sen! Yuh ya yuhhhhh...
Bence artık sen açık kaynakmış linuxmüş pardusmuş ubuntuymuş ağzına bile alma.. Yazık yani yazık..Kaç git bu gezegenden.

SoulSmasher

sen ne biliyon

bence önce türkçeyi düzgün kullanın. cümlede ne demek istediğinizi anlayana kadar 4 kez okudum yazıyı-kaldı ki halen tam olarak çıkartamadım-

kim ubuntuya açık kaynaklı değil diyor? hangi yazıda geçiyor bu şaşırdım :) içerisinde açık kaynak olmayan uygulamalar barındırabilr (sonradan kurulan), fakat cd dağıtımında gelen standart yazılımların hepsi açık kaynak kodludur :)

al arkadaşım gutsy nin kaynak kodları:
http://mirror.mcs.anl.gov/pub/ubuntu-iso/DVDs/ubuntu/7.10/release/source/

hardynin release canditate source kodları
http://mirror.mcs.anl.gov/pub/ubuntu-iso/DVDs/ubuntu/8.04/rc/source/

hardy nin günlük geliştirilen kaynak kodları
http://cdimage.ubuntu.com/daily/current/source/

ubuntu yerine soulsmasher's super linux yazacağım derlerken, ben açık kaynaktan bunu anlıyorum çünkü :D (!)

matafleur

sen ne biliyon

vıcık...

senin pek mevlaya varacağın yok ya.neyse...

boşver kaynak kodu gel bak ben sana bir hikaye anlatayım....

Günün birinde Osmanlı dönemimde toprak ağalarından birinin çok sevdiği iti hastalanmış.Aynı yerde yaşayan gariban bir bektaşi ermişi varmış.Ağa gitmiş bektaşinin yanına bu köpeği muska yaz ne yap yap iyi et sana sürümdeki 1 koyun helal olsun.İyi edemezsen ben sana yapacağımı bilirim.

Aman ağam etme eyleme demiş bektaşi.ben ite nasıl muska yazayım?

Orası beni ilgilendirmez demiş ağa ve çekmiş gitmiş.

Ağa bu canına okur mu okur.Bakmış elden gelen birşey yok yazmış muskayı asmış koyunun boynuna.Muska bu ya tutacağı tutmuş köpek iyileşmiş.Herneyse ağa sevinmiş bektaşi de koyunu bi güzel mideye indirmiş.

İndirmesine indirmiş de bu olay dönemin şeyhülislamının hiç hoşuna gitmemiş.Hemen haber uçurmuş padişaha köpeğe muska yazıyorlar din elden gitti diye.

Padişah çok sinirlenmiş bektaşi yi çağırmış yanına.

Demek ite muska yazarsın ha!Tez vurun kellesini.

Bektaşi büzülmüş köşesinde başlamış sızlanmaya.-Aman padişahım hiç öyle şey olurmu şeyhülislam yalan söylüyor!

Padişah dönmüş şeyhülislama -Vre ne diyor bu?

Şeyhülislam: -Aman padişahım bana inanmıyorsanız açın köpeğin boynuna bakın.

Velhasıl getirmişler köpeği açmışlar bakmışlarboynundaki muskaya...

İçinden ne mi yazıyormuş?

"Koyun verdi etine,
Muska yazdırdı itine,
Tutsada ..ime tutmasada ..ime."

(:

Anlayacağın arkadaşım bu tarzda yazdığın sürece kaynak kodları bulsanda ...ime bulmasanda  ...ime.

drlinux

nuri gezegenin kordinatlarını verir misin? harbiden uzayda hayat var galiba lam! :) Stallman çarpsın seni ağzın burnun eciş bücüş olsun daha da bi şey demiyorum. Rahatladım vallahi billahi akşam akşam güldürdün ya ne diyeyim... gos ne lam bu arada? :D G-OS for woman beings :))) kanımca :D

heartsmagic

Oylamaya falan gerek yok, daha önce süreli yasaklanan bu arkadaş, süresiz olarak yasaklanmıştır. Konuyu da kapatmak durumundayım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.