AIRTIES WUS300 125 Mbps Wi-Fi USB STICK+DUCK Ubuntu kurulumu.

Başlatan Gimp Uzmanı, 25 Şubat 2009 - 08:19:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Sürücü kurulmuş gibi duruyor.

iwconfig
iwlist scanning
çıktısı ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cont569

iwconfig

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

pan0      no wireless extensions.

iwlist scanning
lo        Interface doesn't support scanning.

eth0      Interface doesn't support scanning.

pan0      Interface doesn't support scanning.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

cont569

lsusb
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 003: ID 0451:60c5 Texas Instruments, Inc.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 002 Device 002: ID 0ac8:303b Z-Star Microelectronics Corp. ZC0303 WebCam
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

mozakca

Ben de aynı şekilde, kurulumu sizlerin söylediği gibi yaptım. Ancak modemden sinyal almama rağmen internete bağlanmıyor. Ip almıyor. Windowsla sorunsuz bağlandığım internete Ubuntuyla bağlanamıyorum. Çözümü nedir acaba.

Bu arada bu 9.10 tam bir fiyasko çıktı.
sevgi, emek ister.

unixx

arkadaşlar inf dosyası istiyor sizin kulandıgınız dosyanın sonu INF olmaz dosyanın sonunu degiştırın inf olcak kucuk harfle.ben bu şekılde kulanıyorum ki oldu ama 1-2 dakıka internet kulanmadıgım zaman kesılıyor  onu cözemedim.Kopma  yok sadece baglı ama  ınterneten bir şey alamıyorum veya  yolayamıyorum 1-2 dakıka sonra.Kullananlar mutlaka INf olan dosya sonunu inf kucuk harf yapdıkdan sonra denesin kesintanıyor.ubuntu 9.04 ve ubuntu 9.10 ve mandriva 2009.1 mandriva 2010 ka kurdum bu şekılde

hayalet0667

Alıntı yapılan: dr_curious - 23 Nisan 2009 - 20:30:25
Ben de Airties WUS 300 ile uzun süre cebelleşmek zorunda kaldım. Daha az terminal hakimiyeti gerektiren bir yol izleyerek çözdüğümü sanıyorum, ilgilenenlerle paylaşmak isterim.

1) Öncelikle özellikle şifreli internet bağlantısı kurmayı başaramayan (WPA, WPA2 vs..)  Ubuntu ile beraber gelen Network Manager (Ağ Yöneticisi) paketini kaldırdım. Bu işlem Synaptic ile tamamen grafik arabirim üzerinden yapılabilir.

2) Forumdaki arkadaşların önerisi üzerine (tekrar teşekkür ediyorum) "Wicd Manager" paketini yükledim. Synaptic'te bulunmadığından (en azından benim sistemimde yoktu) http://sourceforge.net adresinden adı aratılarak yüklenebilir. Nasıl kurulacağı sitede detaylıca anlatılıyor. Ayrıca bu forumda da aratırsanız etraflıca bilgi var.

3) Ekle/Kaldır'dan "Windows Wireless Drivers" paketini yükledim. Bu paket aslında ndiswrapper için görsel bir arayüzden başka bir şey değil. O nedenle ndiswrapper'ın önceden yüklü olması gerekiyor (bunu zaten yaptığınızı varsayıyorum, Synaptic ile rahatça yükleniyor. )

4) Windows Wireless Drivers'ı açıp "Install new driver" düğmesine tıkladım.

5) Açılan pencereden Airties Kolay Kurulum CD'si ile gelen TUSB1150.INF dosyasını bulup yükledim.

6) Sol tarafta "Hardware: present" ibaresini gördükten sonra Windows Wireless Drivers'ı kapattım.

7) Wicd Manager'ın simgesine çift tıklayıp her zaman yaptığım kablosuz ağ ayarlarımı yaptım. WPA kullanarak tabi.

O günden beri kesintisiz sorunsuz kullanıyorum. Umarım birilerine yararlı olabilir bu anlattıklarım,

İyi akşamlar,

Arkadaşlar ben de bu yöntemle Air ties wus300 lanetini yükledim ve sistemde sorunsuzca çalışıyor. Bilgisayarı kapatıp açınca da sorun olmuyor. Wicd manager yüklemek için terminalde sudo apt-get install wicd yazıyoruz. İndirme tamamlanınca kendisi eski ağ yöneticisini otomatikman kaldırıyor.
Tekrardan teşekkür ediyorum arkadaşlar :)

mustafa730

Arkadaşlar ben kubuntu 9.10 kurdum.Ve malesef Airties wus-300 adaptörum var.Forumdan aldığım bilgiler ışığında kurmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor.Yukarda bahsi geçen ndiswrapper paketlerinden 2 sini sorunsuz kuruyor fakat aşağıdakini kurmaya çalışırken
ndisgtk_0.8.4-1_i386(2).deb
dependency is not satisfiable:python-gtk
şeklinde bir error veriyor.Sonuç olarak da terminalde şu iletiyi alıyorum.

mstf@mstf:/media/cdrom0/Driver$ ndiswrapper -i tusb1150.inf
couldn't create /etc/ndiswrapper/tusb1150: Permission denied at /usr/sbin/ndiswrapper-1.9 line 194.
mstf@mstf:/media/cdrom0/Driver$

Yardımlarınızı bekliyorum.Emek veren herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum
[/color]

heartsmagic

Diğer paketi boş ver.

sudo ndiswrapper -i tusb1150.inf dediğinde ne oluyor?

mustafa730

Bu sefer oldu.Hatta şu anda Kubuntu ile bagliyim.Çok teşekkûr ederim

heartsmagic

sderiner

merhaba. ubuntuyu dün kurdum. bu konuda tamamen bilgisizim. bende de airties wus-300 var. burda anlatılanları yaptım. ndiswrapper yükledim. ndiswrapper ın windows wireless drivers ından kendi driverımı da yükledim. şu an açtığımda ilk önce donanımın takılı olduğu görülemedi hatası çıkıyor. onu kapattıktan sonra donanım takılı yazıyor. network manager ı silip wicd i kurdum. wicd hiçbir ağ bulamıyor. iwlist scanning yaptığımda lo ve eth0 da "interface doesnt support scanning" wlan7 de benim ağımı gösteriyor. ama nasıl bağlanacağımı bilmiyorum.

bunu yazdıktan 5 dakika sonra bağlandım. wicd in ayarlarından wireless interface e wlan7 yazdım ve ağı gördü.

ardes

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Nisan 2010 - 04:36:32

Alıntı yapılan: hayalet0667 - 18 Ocak 2010 - 20:02:29
Alıntı yapılan: dr_curious - 23 Nisan 2009 - 20:30:25
Ben de Airties WUS 300 ile uzun süre cebelleşmek zorunda kaldım. Daha az terminal hakimiyeti gerektiren bir yol izleyerek çözdüğümü sanıyorum, ilgilenenlerle paylaşmak isterim.

1) Öncelikle özellikle şifreli internet bağlantısı kurmayı başaramayan (WPA, WPA2 vs..)  Ubuntu ile beraber gelen Network Manager (Ağ Yöneticisi) paketini kaldırdım. Bu işlem Synaptic ile tamamen grafik arabirim üzerinden yapılabilir.

2) Forumdaki arkadaşların önerisi üzerine (tekrar teşekkür ediyorum) "Wicd Manager" paketini yükledim. Synaptic'te bulunmadığından (en azından benim sistemimde yoktu) http://sourceforge.net adresinden adı aratılarak yüklenebilir. Nasıl kurulacağı sitede detaylıca anlatılıyor. Ayrıca bu forumda da aratırsanız etraflıca bilgi var.

3) Ekle/Kaldır'dan "Windows Wireless Drivers" paketini yükledim. Bu paket aslında ndiswrapper için görsel bir arayüzden başka bir şey değil. O nedenle ndiswrapper'ın önceden yüklü olması gerekiyor (bunu zaten yaptığınızı varsayıyorum, Synaptic ile rahatça yükleniyor. )

4) Windows Wireless Drivers'ı açıp "Install new driver" düğmesine tıkladım.

5) Açılan pencereden Airties Kolay Kurulum CD'si ile gelen TUSB1150.INF dosyasını bulup yükledim.

6) Sol tarafta "Hardware: present" ibaresini gördükten sonra Windows Wireless Drivers'ı kapattım.

7) Wicd Manager'ın simgesine çift tıklayıp her zaman yaptığım kablosuz ağ ayarlarımı yaptım. WPA kullanarak tabi.

O günden beri kesintisiz sorunsuz kullanıyorum. Umarım birilerine yararlı olabilir bu anlattıklarım,

İyi akşamlar,

Ben burdaki 5.adımı yaptğımda
Module could not be loaded. Error was:

FATAL: Module ndiswrapper not found.

Is the ndiswrapper module installed?
"
hatası veriyo acaba bunu nasıl düzelte bilirim.

heartsmagic

@ardes, önce bir şekilde ndsiwrapper'ı kurman gerekli. Geçici internet bağlantısı ile yapabilirsin. Eğer internete giremiyorsan paketleri elle inidirip kurabilirsin:
http://packages.ubuntu.com/search?keywords=ndiswrapper&searchon=names&suite=karmic&section=all

ardes

ndiswrapper zaten kuruluydu, silip tekrar kurdum bu sefer düzeldi heralde ilk seferinde bi eksiklik yaptım  yardımınız için teşekkurler

neurosurgeon

arkadaşlar merhaba. ben wicd ve ndiswrapper ı kurdum. kablosuz ağ sürücüleri de kurulu görünüyor. ancak windows kablosuz ağ sürücülerini açıp ekle kaldır yapma meselesini bir türlü halledemedim. bu komutla mı olacak yoksa grafik arayüz var mı? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Mayıs 2010 - 21:58:25

arkadaşlar windows kablosuz ağlardan eklemeyi buldum. ancak TUSB.INF dosyasını gösterdiğim zaman geçersiz inf dosyası uyarısı veriyor ve yüklene yapmıyor. Sizce sorun ne olabilir.

heartsmagic

İsmini değiştirip TUSB.inf yap. Bir ihtimal işe yarayabilir.

dr_curious

Alıntı yapılan: neurosurgeon - 20 Mayıs 2010 - 21:32:12
arkadaşlar merhaba. ben wicd ve ndiswrapper ı kurdum. kablosuz ağ sürücüleri de kurulu görünüyor. ancak windows kablosuz ağ sürücülerini açıp ekle kaldır yapma meselesini bir türlü halledemedim. bu komutla mı olacak yoksa grafik arayüz var mı? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Mayıs 2010 - 21:58:25

arkadaşlar windows kablosuz ağlardan eklemeyi buldum. ancak TUSB.INF dosyasını gösterdiğim zaman geçersiz inf dosyası uyarısı veriyor ve yüklene yapmıyor. Sizce sorun ne olabilir.

Siz ilk sorununuzu çözmüşsünüz ama benzer sorunlar yaşamayın diye genel bir yol söyleyeyim size : Alt + F2 yapın. Kutucuğa "Windows wireless driver" yada türkçesi neyse onu yazın. Eğer sisteminizde gerçekte yüklüyse siz daha tamamlamadan beliriverecektir zaten. Olmadı orda "bilinen uygulamaların listesini göster" diye bi kutucuk var, ona tıklarsınız. Sisteminizde yüklü bütün programlar listelenir, orda varsa vardır yoksa yüklenmemiş demektir o kadar da kesin sonuç verir :)

İkinci sorununuza gelince, dosya adı TUSB.INF olmamalı. Tam olarak, harfi harfine TUSB1150.INF olmalı. Bir de öyle deneyin.

zizu50

Arkadaslar , ubuntu10.04 64 bit kurdum. WUS-300 kurulumunu tamamlarken
modprobe ndiswrapper
komutunda uyarı alıyorum.

UYARI : All confing files need .conf: /etc/modprobe.d/ndiswrapper, it ll be ignored in a future release.

Ubuntuda yenıyım sorunu nasıl aşabilirim.

heartsmagic

Söylediğin üzere bu bir uyarı, hata değil. İşlemlere devam ettiğinde hata mı alıyorsun?

zizu50

WUS-300' u taktıgımda tanımıyor. Bugun forumu dolaşırken 10.04 te usblerı gorme sorunu oldugu gozume carpmıstı. Bole bısı olabılırmı? Nasıl anlayabılırım?

heartsmagic

Hayır 10.04'ten öyle bir sorun yok.
Sen sadece Ndiswrapper kurmuşsun, aygıtın sürücüsünü tanıttın mı?

zizu50

heartsmagic