Öneri

Başlatan Amad, 24 Şubat 2009 - 23:06:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amad

Arkadaşlar böyle birşey nasıl sorulur tam olarak bilemiyorum fakat kısaca (en kısa haliyle ) şu :
Tüm grafikler (küçük clipartlar da dahil vb işte ), iconlar vs (ama kişisel resimler hariç) bir resim arşivi yaratılsa, Deivantart gibi fakat bu daha çok web ve desktop yazılımcıları için olsa sizce tutar mıydı ?
Hanım! Kahvemi getir!

Contempt

Alıntı yapılan: Amad - 24 Şubat 2009 - 23:06:37
Arkadaşlar böyle * bir şey nasıl sorulur tam olarak bilemiyorum fakat kısaca (en kısa haliyle ) şu :
Tüm grafikler (küçük clipartlar da dahil vb işte ), iconlar vs (ama kişisel resimler hariç) bir resim arşivi yaratılsa, Deivantart gibi fakat bu daha çok web ve desktop yazılımcıları için olsa sizce tutar mıydı ?
Afedersin ama yazını 3 defa okudum ama inan bir anlam çıkartamadım :(
Web ağırlılklı bir bir distro dan mı bahsetmek istediniz?
Herşeye Rağmen...

Amad

Alıntı yapılan: Contempt - 24 Şubat 2009 - 23:24:38
Afedersin ama yazını 3 defa okudum ama inan bir anlam çıkartamadım :(
Web ağırlılklı bir bir distro dan mı bahsetmek istediniz?
:) Anlayabilseniz zaten kendimde bir gelişme görürdüm :) İnsanlara pek kendimi anlatamam da ,)
Anlatmak istediğim bir grafik arşivi fakat önizlemeli ve "beleş" bir platform olması.
Şurdan esinlendim:
Yazdığım program veya sitelerde kullanmak için grafikler aradım ve zamanla bir arşiv oluşturdum, başka insanların da yazılımlarda olmasa da bazı yerlerde ihtiyacı olabiliceğini düşünerek böyle bir site girişiminde bulunmak istedim, fakat ihtiyaç olup olmadığını araştırmadan girişmek istemedim. Yaparım ve site kullanılmazsa şevkimin kırılacağını düşündüm burda tabii ki fakat dediğim gibi ihtiyaç var mı bunu önce kendinize göre sonra da başka insanlar adına düşünürseniz ve benimle paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkür ederim
Hanım! Kahvemi getir!

foma

Bu işi yapan geçmişte yararlandığım birkaç site vardı ama adreslerini unuttum. Belki pek çok kişinin de haberi yoktur. Onun için böyle bir işe kalkışılacaksa sağlam reklam yapılmalı ki tutsun, diye düşünüyorum ben.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

garafatma

Artı sağdan soldan araştırıken bulduğun, lisans sahibi olabilecek imajlarda var. izin almaksızın yayınlanırsa sorun çıkarmı bilemyiorum?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Amad

Alıntı yapılan: keiser_soze - 25 Şubat 2009 - 00:12:33
Artı sağdan soldan araştırıken bulduğun, lisans sahibi olabilecek imajlarda var. izin almaksızın yayınlanırsa sorun çıkarmı bilemyiorum?

Sitenin altına "tüm haklar kullanıcıya aittir" tarzında yasal bir hükümlülüğüm olmayan (ki avukatlara vs sorarak yazıcam o yazıyım) bir gerekçe koyarsam pek sorun olucağını sanmıyorum. Sadece uyarı verilir ve o materyal kaldırılır diye tahmin ediyorum ben.

Alıntı yapılan: foma - 25 Şubat 2009 - 00:04:47
Bu işi yapan geçmişte yararlandığım birkaç site vardı ama adreslerini unuttum. Belki pek çok kişinin de haberi yoktur. Onun için böyle bir işe kalkışılacaksa sağlam reklam yapılmalı ki tutsun, diye düşünüyorum ben.

Haklısınız fakat bloglarda reklam yapmak veya reklamını yapamıyacağım bir sitedeki makalelerim arasına yerleştirmem umarım yeterli olur. Ayrıyetten insanlar böyle bir siteyi tutarsa gerek forumlarda gerek se varsa kendi sitelerinde reklamlarıın yapar diye umuyorum.

Teşekkür ederim yorumlarınız için fakat tam olarak sorumun cevabını aldığıma emin olamıyorum. Sizce var mı ? Var gibi yazmışsınız fakat kararsız da kaldığınızı görebiliyorum rahatlıkla. Açıkça söylerseniz beni memnun edersiniz
Saygılarımı sunarım
Hanım! Kahvemi getir!

foma

Detaylı ve fazla bir arşiv olması
Site tasarım olarak kullanışlı, kullanıcıyı yormadan işini halletmesine imkan veren yapıda olması
Yukarıdaki şartları sağlayabilirsen kesinlikle tutar. Hele ki türkiye'de menü,ikon tarzı şeyler genelde sağdan soldan çırpma/çalma şeklinde yapılır. Onun için kesinlikle tutar. Ama bu işler çok vakit ve sürekli ilgi istiyor.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?

Amad

Alıntı yapılan: foma - 25 Şubat 2009 - 00:38:00
Detaylı ve fazla bir arşiv olması
Site tasarım olarak kullanışlı, kullanıcıyı yormadan işini halletmesine imkan veren yapıda olması
Yukarıdaki şartları sağlayabilirsen kesinlikle tutar. Hele ki türkiye'de menü,ikon tarzı şeyler genelde sağdan soldan çırpma/çalma şeklinde yapılır. Onun için kesinlikle tutar. Ama bu işler çok vakit ve sürekli ilgi istiyor.
Nmm haklısınız ama pek ilgi değil daha çok insanların "sömürdükçe sömürmesini" sağlamam gerekiyor. Görsel tasarım olarak pek iyi değilimdir bu işlerde fakat kod kısmında dans edebilicek kapasiteye sahibim tasarımda da iyi olabilsem gam yemezdim :/
Hanım! Kahvemi getir!

foma

Tasarım konusunda anlatmak istediğim çok karışık renkli renkli her yerde tablolar, yazılar, reklamlar olmaması. Örneğin http://debian.org/ adresine bakabilirsin.

Amad

Alıntı yapılan: foma - 25 Şubat 2009 - 15:42:37
Tasarım konusunda anlatmak istediğim çok karışık renkli renkli her yerde tablolar, yazılar, reklamlar olmaması. Örneğin http://debian.org/ adresine bakabilirsin.
Zaten basit tasarımlar seven birisiyimdir. Öneriniz için teşekkür ederim.
Hanım! Kahvemi getir!

cxerpw57

Burdaki en buyuk problem lisans probelmleri bence, cunku ornegin bir kullanici icon yukleyecek siteye aldigi iconlar bir firmanin sattigi ikonlar olabilir, hersey kullaniciya ait deyip cikamiyorsun bildigim kadari ile cunku boyle bir site olusturmak yani boyle bir ortam sunmakta suc sayilabiliyor.

Ama insanlarin kendi yaptigi ikonlarini paylasdiklari bir alan seklinde proje daraltilabilir ise o zaman daha sorunsuz olabilir.
Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK
http://canerblt.wordpress.com
twitter : cabulut