Internet sorunu

Başlatan corbel, 22 Nisan 2008 - 00:13:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Alıntı yapılan: corbel - 22 Nisan 2008 - 20:02:44
evet eren tam ustune bastin, rica ediyorum bana yardimci ol, sadece internete girmek istiyorum sonrasini arastirip yapicam soz :)

adim adim ne yapmaliyim ?

Buradan ağı görmeden, kullandığınız yazılımın ne olduğunu bilmeden bir şey yapmak zor. Ağ yöneticinize başvurup sisteme bağlanmak için kullandığınız yazılımın adını ve ağ protokolünü öğrenebilirsiniz.

Wine Windows yazılımlarını Ubuntu altında çalıştırmaya yarayan bir yazılım. Synaptic ile depodan çekip kurabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

corbel

sisteme baglanmak icin extra bir yazilim kullanmiyoruz, bilgisayarlar birbirine baagli zaten extra bir yazilim yok.

wine a nasil ulasabilecegimi adim adim anlatabilirmisiniz ?

eren

Alıntı yapılan: corbel - 22 Nisan 2008 - 20:17:56
sisteme baglanmak icin extra bir yazilim kullanmiyoruz, bilgisayarlar birbirine baagli zaten extra bir yazilim yok.

wine a nasil ulasabilecegimi adim adim anlatabilirmisiniz ?

Ekstra bir yazılım yok ise Wine'a da gerek yok.

Windows'a dönüp kullanıcı adı ve şifre girdiğiniz panelin ekran görüntüsünü alıp buraya ekleyebilir misiniz?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

corbel

iste burdan kullanici ismimi ve sifremi yazip baglaniyorum internete

eren

corbel

suan sizinle arkadasimin bilgisayarindan konusuyorum benim ubuntu kurulu bilgisayarim arkada, arkadasin bilgisayari windows xp

eren

Alıntı yapılan: corbel - 22 Nisan 2008 - 20:56:12
suan sizinle arkadasimin bilgisayarindan konusuyorum benim ubuntu kurulu bilgisayarim arkada, arkadasin bilgisayari windows xp

Ben sisteminizin dilini sordum. Japonca mı? Çince mi?

Ekran görüntüsünde Türkçe ya da İngilizce bir bilgi olmadan ne olduğunu çözmemiz zor.

corbel

atomkarinca

:D Ctrl+alt+del yapıp görev yöneticisinden çalışan proseslerin ekran görüntüsünü alıp buraya ekleyebilir misiniz?

corbel

durum biraz degisik :)
cince olmasi neyi degistirebilir anlayamadim, benim ubuntulu bilgisayarim arkada kuzu gibi duruyor onu internete kazandirmaya calisiyorum

eren

Alıntı yapılan: corbel - 22 Nisan 2008 - 21:02:47
cince

Linux XP dağıtımında Gnome PPP ile girilebildiği söylenmiş.

http://www.linux-online.ru/desktop/users/documentation/images/index_html_e331b0.png

gnome-ppp paketini yükleyip deneyin. Aygıt olarak modem'i değil eth0'ı (ya da sizde hangisi ise) seçmeniz gerekiyor. Ancak ağın kullandığı protokolü de bilmek icap edebilir. Kimlik denetimini PAP/CHAP olarak ayarlamak işe yarayabilir. Ağ yöneticinizden tüm bu bilgileri alırsanız yardımcı olabiliriz yoksa zor.

eren

Alıntı yapılan: corbel - 22 Nisan 2008 - 21:06:15
durum biraz degisik :)
cince olmasi neyi degistirebilir anlayamadim, benim ubuntulu bilgisayarim arkada kuzu gibi duruyor onu internete kazandirmaya calisiyorum

İngilizce olduğunda o ekranda yazan ismi Google'a yazıp çıkan bilgileri inceleyeceğim ve GNU/Linux dağıtımlarını da ki karşılığını bulmaya çalışacağım. Ama Çince olunca bu seçenek işe yaramıyor :)

atomkarinca

corbel

tesekkurler hersey icin :)

eren

Alıntı yapılan: corbel - 22 Nisan 2008 - 21:17:16
tesekkurler hersey icin :)

Çince biliyor musunuz?

Biliyorsanız bizim gibi Approved olmuş yerel Çince Ubuntu forumu yardımcı olabilir. Kullandığınız ağın yöneticisinden ağ bilgileri hakkında bilgi alırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

Ekleme: Çince Ubuntu forumu: http://forum.ubuntu.org.cn