Ubuntu için Temalar

Başlatan emreank, 21 Nisan 2008 - 20:02:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreank

arkadaşlar bu gün kendime tema ararken buldum bu siteyi bilenler kesin vardır ama yazılmamış...yeni gelenlere yardımcı olur belki

ubuntu art

Sypro

biscuit adlı kullanıcının imza bölümünde geçen linklerden biri..

hepsini görmek isterseniz: biscuit

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

sedefsiz_masrapa

jawes

pekı ayıptır sorması nasıl  kuruluyor  bunlar zip dosyası olarak iniyorlar

şimdiden tşk
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

umutubuntu

Masaüstüne sağ tıklayıp masaüstü artalanı değiştir tıklayıp oradan tema kısmına geçiyorsunuz indirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosyayı (tar.,tar.gz,vb) tema kısmına sürükleyince yeni temayı kullanmak istermisiniz diye sorar.
Bazı sıkıştırılmış dosyalar yüklenmiyorsa sıkıştırılmış dosyaya sağ tıklayıp buraya aç kısmını tıklayın,içinden bir kaç farklı tema çıkabiliyor.

Yr_aSa

yha bn apple daki grafik arayüzlerini merak ediyorum özelliklede ekranın alt kısmında program simgeleri oluyo.. Üstüne geldikçe büyüyo kareket ediyo falan öyle bi ara yüzü ubuntuda nasıl elde edebilirim?? Sadece tema değiştirmekle olur mu?

ufuk_k

Forumda awn (avant window navigator) ve cairodock diye arayın.

Semih

Alıntı yapılan: Yr_aSa - 25 Mayıs 2008 - 22:30:21
yha bn apple daki grafik arayüzlerini merak ediyorum özelliklede ekranın alt kısmında program simgeleri oluyo.. Üstüne geldikçe büyüyo kareket ediyo falan öyle bi ara yüzü ubuntuda nasıl elde edebilirim?? Sadece tema değiştirmekle olur mu?

Kurmak istediğin senin Dock programı olmalı.Depolarda mevcut olan Awant Window Navigator programını kurabilirsin.Compize bağımlı şekilde çalışır.Forumda arama yaparsan birçok yanıta ulaşabilirsin
A.Semih Türk

Sypro

Alıntı yapılan: Yr_aSa - 25 Mayıs 2008 - 22:30:21
http://www.apple.com/macosx/

Aradığınız şeyler (apple ile ilgili şeyler yani) burada var. Beğendiğiniz uygulamaları belirtin bir karşılığı varsa cevap verelim, "dock menu" diye geçiyor şu anki isteğiniz. Avant Window Navigator, Cairo Dock, Kiba Dock vs vs bir sürü çeşidi var. Hepsini aratın grafiklerde (google), hangisinin görünümü daha çok ilginizi çekerse forumda arayın, hepsi daha önce zilyon kere anlatıldı.

Alıntı yapılan: Semih - 25 Mayıs 2008 - 22:35:07
Depolarda mevcut olan Awant Window Navigator programını kurabilirsin.Compize bağımlı şekilde çalışır.

Hayır, compiz ile değil compositing ile birlikte çalışır:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ufuk_k

Alıntı yapılan: Sypro - 25 Mayıs 2008 - 23:20:16
Hayır, compiz ile değil compositing ile birlikte çalışır:)

Evet X için kullanılan diğer compositing araçları ( xcompmgr, ecomorph vb.) dockları çalıştırabiliyor. Ecomorph duyduğuma göre xcompmgr'ye göre daha stabil çalışıyormuş, küp vb. efektler de masaüstü resimlerinden gördüğüm kadarıyla mevcutmuş. Ama KDE, Gnome kullanıyorsanız compiz dışında başka birşey kurmaya çok da gerek yok, ekran kartı kaldırdığı sürece. Diğer compositing araçları farklı masaüstleri (enlightenment vb.) için kullanışlı oluyor, çünkü compiz onlarda çalışmıyor.

Yr_aSa

af buyrun ama bu söylediğiniz programların birbirinden farkı nedir? bn cairo dock kurdum şu anda  şekil olarak diğerleriyle bi fark göremedim??
bide makinam da compiz fusion kurulu.. bi videoda alt paneldeki simgelerle mause ile oynandığını gördüm.. mause la topa vurur gibi buruyosunuz simgeye.. O ayarı nasıl elde edebilrim?

ufuk_k

Masaüstü efektlerini açıp, kullandıgınız dock uygulamasını çalıştırarak. Dock uygulamalarını kurduysan menüde donatılarda görünür.

Yr_aSa

biraz daha açık olursanız sevinirim ubuntuda biraz yeniyim de.. Bnde şu an cairo dock war o eklentiyi nası elde ederim.. docktaki simgeler le oynama efektini yani?

Sypro

Bakın, awn gibi bir programda özelliklerde var o seçenekler, Cairo'yu hatırlamıyorum nedir ne değildir diye; ama eğer istediğiniz "iconlardan birini tutup diğerlerine vurayım hepsi sağa sola saçılsın sonra geri gelsin" ise onu Kiba Dock ile yapabilirsiniz. Kiba Dock ile ilgili araştırma yapın. Özelliklerinde tüm ayarları var. Ubuntu'da yeni olmanız size avantaj sağlamaz, siz de herkes gibi sorunlarınıza cevap bulmak için burdasınız, kusura bakmayın ama yanlış program kurmak ya da kurduğunuz programı kullanamamak sizin sorununuz. Daha iyi anlamak için daha çok araştırın.