[Nasıl] Ses CD'si Aktarıcı (Sound Juicer) ile CD'den mp3 oluşturmak

Başlatan GNUbuntu, 22 Şubat 2009 - 19:45:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GNUbuntu

Aşağıdaki paketleri yükleyin.

gstreamer0.10-pitfdll
gstreamer0.10-ffmpeg
gstreamer0.10-plugins-bad
gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse
gstreamer0.10-plugins-ugly
gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse

Ses CD'si Aktarıcı'sını başlatın. Düzenle -> Tercihler -> Çıktı Biçimi'ni mp3 olarak seçin.
Profilleri Düzenle -> CD Kalitesi mp3 -> Düzenle -> GStreamer Yönlendirmesi bölümünü
audio/x-raw-int,rate=44100,channels=2 ! lame name=enc vbr=0 bitrate=320 olarak değiştirin. Sondaki bitrate değerini isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Benim önerim, ses kalitesi için en az 192 yapmanız. Sabitdiskinizde yer çoksa, 320 kbps en iyisidir.
Önce Saygı...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

maxxblade

kuleyni

Şöyle söyleyeyim benim arşivdeki 320 kpbs olan 4 dakika 8 saniye çalma süresine sahip olan bir .mp3 dosyasının boyutu  9,5 MB (9933972 bayt)

maxxblade

Alıntı yapılan: kuleyni - 26 Temmuz 2009 - 01:35:49
Şöyle söyleyeyim benim arşivdeki 320 kpbs olan 4 dakika 8 saniye çalma süresine sahip olan bir .mp3 dosyasının boyutu  9,5 MB (9933972 bayt)
o zaman benim seçeceğim 320 ;D

kuleyni

320 kbps gerçekten iyi kalite ama mp3 çalar gibi ortamlarda sıkıntı yaratıyor.Hemen doluyor hafıza.

maxxblade

Ses CD'si Aktarıcıya Bastığımda şöyle bir hata alıyorum:
CD okunamadı

Sound Juicer '/dev/sr0' CD-ROM sürücüsüne erişemedi
Neden: Erişim engellendi

konsoldan çalıştırdığımda:
(sound-juicer:2474): GStreamer-WARNING **: Failed to load plugin '/usr/lib/gstreamer-0.10/libgstofa.so': libofa.so.0: paylaşımlı nesne dosyası açılamıyor: Böyle bir dosya ya da dizin yok

sudo ile de aynı hata...

NOT:Arch kullanıyorum

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

maxxblade

Alıntı yapılan: maxxblade - 27 Temmuz 2009 - 14:33:08
Ses CD'si Aktarıcıya Bastığımda şöyle bir hata alıyorum:
CD okunamadı

Sound Juicer '/dev/sr0' CD-ROM sürücüsüne erişemedi
Neden: Erişim engellendi

bu hata hala devam ediyor,
konsoldaki hata geçti ama hala cd'yi tanımıyor,
şuan sistem dvd'leri tanıyor ama cd'leri tanımıyor...
alsa ile de sorunum var :) işte hata çıktısı
[maxxblade@archlinux ~]$ sound-juicer
ALSA lib confmisc.c:768:(parse_card) cannot find card '0'
ALSA lib conf.c:3513:(_snd_config_evaluate) function snd_func_card_driver returned error: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ALSA lib confmisc.c:392:(snd_func_concat) error evaluating strings
ALSA lib conf.c:3513:(_snd_config_evaluate) function snd_func_concat returned error: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ALSA lib confmisc.c:1251:(snd_func_refer) error evaluating name
ALSA lib conf.c:3513:(_snd_config_evaluate) function snd_func_refer returned error: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ALSA lib conf.c:3985:(snd_config_expand) Evaluate error: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ALSA lib pcm.c:2211:(snd_pcm_open_noupdate) Unknown PCM default
ALSA lib conf.c:3513:(_snd_config_evaluate) function snd_func_card_driver returned error: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ALSA lib conf.c:3513:(_snd_config_evaluate) function snd_func_concat returned error: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ALSA lib conf.c:3513:(_snd_config_evaluate) function snd_func_refer returned error: Böyle bir dosya ya da dizin yok
ALSA lib conf.c:3985:(snd_config_expand) Evaluate error: Böyle bir dosya ya da dizin yok

(sound-juicer:7292): Gdk-CRITICAL **: gdk_x11_atom_to_xatom_for_display: assertion `atom != GDK_NONE' failed
[maxxblade@archlinux ~]$

hatasını(hatalarını :D ) alıyorum.
NOT:cdrom ve dvdrom aynı sürücü...

badhero

Sisteminde "Ses CD'si Aktarıcı"yı yarım saat arayıp da bulamayanların öncelikle sudo apt-get install sound-juicer
komutuyla Ses CD'si Aktarıcı'yı kurmaları gerekiyor(muş). :)