compiz ile video sorunu

Başlatan tab, 22 Şubat 2009 - 00:21:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

arkadaslar compiz acıkken video seyredemiyorum goruntu gelip gidiyor ama masaustu artalarını değiştirden gorsel efekleri hiçbiri yapınca video seyredebiliyorum.sorunu nasıl cozebilirim.

Xenophobia

Sürücülerinin yüklü olup olmadığını kontrol edebilirsin.Bu konuda açılmış olan 76423542736 konu, sana yardımcı olacaktır.O yüzden arama özelliğini kullanmanı, şiddetle tavsiye ediyorum.

tab

ilk olarak driver eksiksiz kurulu buna eminim nasıl dersen atı ekran kartı kurulumuna gore yaptım(ubuntu tr)76423542736 konuyu nasıl bula bilirim?

Xenophobia

Bak yukarıda bir bölüm var, Ana Sayfa, Forum, Wiki, English diye gidiyor ve sonunda ARA kısmını görüyorsun.

Orayı tıkladığında karşına boş bir kutu gelecek ve doldur beni diyecektir.İçine yazdığın her şeyden, yüzlercesini sana geri verecektir. Nimettir kısacası.

packerd

Alıntı yapılan: Xenophobia - 22 Şubat 2009 - 00:31:44
Bak yukarıda bir bölüm var, Ana Sayfa, Forum, Wiki, English diye gidiyor ve sonunda ARA kısmını görüyorsun.

Orayı tıkladığında karşına boş bir kutu gelecek ve doldur beni diyecektir.İçine yazdığın her şeyden, yüzlercesini sana geri verecektir. Nimettir kısacası.

:D  :D  :D
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,Tekdir ile yola gelmeyenin hakkı kötekdir.

tab

arkadaslar baktım bisey bulamadım buradan hemen yardımcı olsanız! plesa!

LaMuCi

bulamazsın tabi tam olarak cevabını bilen yok herkes deniyor bazıları yapıyor bazılarında olmuyor sanırım olay tamamen farklı model ati ekran kartarından kaynaklanıyor güncellemeler çıktıça sorunlarda azalıyor ama benim sana önerim son çıkan ati driverını yükle belki yardımcı olur

tab

tesekkurler tavsiyen için sistemi yeni kurdum haliyle driver da yeni oluyor.driver yanındaa baska ne yapabilirim nvidia ekran kartında sorun yasamamıstım ama laptobumda bole bir sorun patlak verdi baska alternatif onerebilir misin link ucbirim vs
        ilginize tesekkurler!

LaMuCi

Keşke verebilsem bendede aynı sorun var ve hala çözemedim çözen bir arkadaş bulursan bende açıkçası çok sevinirim

tab

76423542736 peki bu konuya baktın mı?
ben bu konuyu bulamadım biliyorsan linki atar mısın?

LaMuCi

öyle bir konu yok sana demek istediği forumda önce araştır sonra başlık yaz diyor

mesala bak bu konu hakkında bir başlık var belki sana yardımcı olur

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,379.0.html

heartsmagic

@LaMuCi'nin verdiği başlıktaki ilk tavsiyem burada da geçerli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tab

Arkadaslar sorunu sadece vlc playerde cozdum benim forum da daha onceden ses sorunu vardı bu sorunu cozerken vlc player ın video cıkısı x11 yapmıstım sımdı sorun yasamıyorum [sadece vlc player de]...
tesekkurler!

esrama

Bu sorunun daha önce onlarca kere hem bu forumda hem de neredeyse her linux forumunda tartışılmış durumda.

Bu sorun ile ATI ekran kartı compiz kullandırken ubuntu 8 de karşılaşıyoruz. Sorunun çözümü her player için ayrı ayrı yapılabilir fakat genel bir çözümü vardır onu kullanmak daha mantıklı:
/etc/X11/xorg.conf dosyasının şu komutla düzenlenerek:
Kod:
gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf

Section "Device" bölümüne aşağıdaki satırların eklenmesiyle aşılıyor:
Section "Device"
   Identifier   "Configured Video Device"
   Driver      "fglrx"
      Option       "VideoOverlay" "off"
      Option       "OpenGLOverlay" "on"
      Option      "TexturedVideo" "off"
EndSection

erginemr

Sorun çözüldüğüne göre başlığı kapatıyorum.