Ubuntu 9.10: Karmic Koala

Başlatan atomkarinca, 21 Şubat 2009 - 09:07:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Eğer 9.10'a geçersek ayarlarımız,dosyalarımız kaybolur mu? Yani sıfırdan bir Ubuntu kurulmuş gibi mi olur?

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: bethiro - 01 Ekim 2009 - 21:48:16
Eğer 9.10'a geçersek ayarlarımız,dosyalarımız kaybolur mu? Yani sıfırdan bir Ubuntu kurulmuş gibi mi olur?
Kişisel dosyalarınız saklanacaktır.
Fakat sistem'de mutlak değişiklik söz konusu.  :)
Kurulu uygulamalarınız silinmeyecektir, ama istisnalar olabilir.

xxx3

Alıntı yapılan: bethiro - 01 Ekim 2009 - 21:48:16
Normalde program ayarlarını filan tutuyor yani programlar  ve dosyalar kalıyor ama sorun çıkma ihtimali yüksek bu yüzden iki kere düşünülmeli ve eğer yeni sürüme geçmek istenirse bir yedek alınmalıdır.
Sistem yedekleme hakkında bilgi
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=8528.0

badhero

Alıntı YapKişisel dosyalarınız saklanacaktır.
Fakat sistem'de mutlak değişiklik söz konusu.  Gülümseme
Gönderen açık: Bugün 21:48:16
Biraz riskli yani öyle mi? Bir bakmışım bazı şeyler kaybolmuş. Özene bezene düzenlediğim masaüstüm orjinal haline dönmüş. Eklentiler falan gitmiş. Hayal bile edemiyorum.

Alıntı YapNormalde program ayarlarını filan tutuyor yani programlar  ve dosyalar kalıyor ama sorun çıkma ihtimali yüksek bu yüzden iki kere düşünülmeli ve eğer yeni sürüme geçmek istenirse bir yedek alınmalıdır.

Düşündüm, güncellemicem. Peki bunun bana olumsuz etkisi olabilir mi? Yani eski bir sürümü kullanmak herhangi bir yerde karşıma engel olarak çıkabilir mi?

xwes

Alıntı yapılan: bethiro - 01 Ekim 2009 - 21:56:25
Fakat sistem'de mutlak değişiklik söz konusu.  Gülümseme
Biraz riskli yani öyle mi? Bir bakmışım bazı şeyler kaybolmuş. Özene bezene düzenlediğim masaüstüm orjinal haline dönmüş. Eklentiler falan gitmiş. Hayal bile edemiyorum.

Alıntı YapNormalde program ayarlarını filan tutuyor yani programlar  ve dosyalar kalıyor ama sorun çıkma ihtimali yüksek bu yüzden iki kere düşünülmeli ve eğer yeni sürüme geçmek istenirse bir yedek alınmalıdır.

Düşündüm, güncellemicem. Peki bunun bana olumsuz etkisi olabilir mi? Yani eski bir sürümü kullanmak herhangi bir yerde karşıma engel olarak çıkabilir mi?

Şu an eski surumu kullanmiyorsunuz ki, kullandiginiz surum en yeni surum, daha yeni surum çikmadi. bu yukleyeceginiz daha çikmamiş olan yeni surumun test versiyonlari. Yani hala "update"siniz :)

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: bethiro - 01 Ekim 2009 - 21:56:25
Fakat sistem'de mutlak değişiklik söz konusu. 
Sıfır bir sistem ile karşılaşmayacaksınız.  ;)
Kullandığınız tema,masaüstü artalanınız,kullanıcı_dizininizdeki düzenlemeler ve uygulamalar(bazısı) değişmeyecektir.
Örneğin bende kurulu olan cervisia kaldırmamı önerdi ve bende onayladım.
Sonuçta sizden habersiz kurulu olan programlarla ilgil bir değişiklik yapmayacaktır, sizden onaylamanızı isteyecektir.
Google-Earth,Sanal makine(içindeki O.S),Eclipse,Gnu Backgammon............hiç bir değişiklik olmaksızın duruyor.
Benim önerim paketler indikten sonra sürüm yükseltme penceresinin başında olmanız ve takip etmenizdir.
Her ne verirsen elinle, o gelir seninle ;-)

özgürubuntu

Bugün Beta sürümün çıkması gerekmiyor muydu??

agritux

Gece çıkar muhtemelen

Düzenleme: çıkmış bile http://www.ubuntu.com/

xxx3

Bu arada final sürümüne de 27 gün kalmış şimdiden heyecan sardı beni :)