[Çözüldü]"Bu ayarlar şu an ki pencere yöneticinizde (unkown) kullanılamaz."

Başlatan mtilhan, 21 Şubat 2009 - 08:28:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mtilhan

Arkadaşlar bilgisayarı açtım mouse gevşemişti o yüzden klavyeden restart atayım derken herhalde yanlış bir şey yaptım bilgisayarı tekrar açtığımda pencere yöneticisi uçmuştu.
Kopyalama-Yapıştırma fonkisyonları,mouse sağ klik filan sonra açılan programların en üst kısmındaki bölüm,masaüstü göstergeleri çalışmıyor.
Ayarlardan pencere yöneticisi veya pencere yöneticisi ince ayarlara tıkladığımda aşağıdaki hatayı alıyorum:

Bu ayarlar şuanki pencere yöneticinizde (unkown) kullanılamaz.
bilgisayarı kaç defa yeniden başlattım ama bir türlü halledemedim. offf offf :(
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

erginemr

XFCE masaüstünü mü kullanıyorsunuz?

GDM giriş ekranında sağ altta oturum seçenekleri var. Oradaki seçeneklerden XFCE'yi seçerseniz masaüstü ayarları düzelebilir.

mtilhan

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

erginemr

XFCE kullanmadığım için ilk elden yardım edemiyorum ama şu başlıkta:
http://dreamlinuxforums.org/index.php?topic=2737.0

olayı Compiz'deki bir soruna bağlamışlar ve konsoldan şu komutların verilmesini önermişler:
killall compiz
xfwm4 --replace &

mtilhan

İlk komut bir işe yaramadı çünkü ben compiz kullanmıyorum :D
Ama ikincisini girince geri geldi ayarlarım teşekkürler...

erginemr

Geçmiş olsun. Ama bilgisayarı kapatıp yeniden başlatır mısınız? Sorunun tamamen ortadan kalktığından emin olalım...

mtilhan