[Çözüldü]çalışan cd problemi

Başlatan ngeen, 18 Şubat 2009 - 21:49:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Alıntı yapılan: iRoNMaSTeR - 02 Mart 2009 - 17:26:37
Ben sorunu mu çözdüm.
Ubuntu ve ya Linux konusun da ileri bir bilgim olmamasına rağmen konuyla ilgili olarak Özellikle Asus X52 gibi varlığı ile yokluğu belli olmayan bir model için ve Ati HD 2600 mobility ler için çözüm yollarımla alakalı bir bilgilendirme yazısı yazıp eklemeyi planlıyorum.
Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Güzel bir kaynak olur. Yazınızı bekliyoruz @iRoNMaSTeR.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

iRoNMaSTeR

Başka bir proje nedeniyle zaman kısıtılılığıyla bunu yazamadım uzunca bir müddette yazamam görünüyor.
Fakat iki üç tane metod iletip bu tarz bir sorun yaşayan ati HD 2600 sahiplerine belki bir yararı olur.
1) ilk Çözüm önerim 9.04 Jaunty Günlük Iso kullanın (Live CD side Kurulumuda çalışıyor)
Evet çok basit bir çözüm önerisi ama tamamiyle çalışan bir çözüm en azından benim sistemler için.Zira bu dürümde ki Ati kart probminin başlangıç sorunları çözülmüş.Jaunty Kullanın :D
2) Eğer 8.10 kullanacaksanız Alternate ISO kullanın ve
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade yapıp çözüme kavuşun. yaklaşık olarak 250 mb lik bir inderme gerekiyor (O sebeple günlük iso kullanmanız daha mantıklı. Jaunty Kullanın :D)
3)Live CD den kurulum yapacaksanız ilk kurulum ekranında kurulum seçeneğini seçin sistemi CD den açın update ve upgrade leri yapın autoremove ile compiz paketini kaldırın.(yine yaklaşık 250 mb indiriliyor Jaunty Kullanın :D)

ngeen

iRoNMaSTeR gerekli cevapları vermiş. Benimde eklemek istediğim birkaç şey var. Ubuntu 9.04 kurdum ve şu an ubuntudan yazıyorum mesajımı. Ubuntu 9.04 de yeni ne var buna baktığım zaman X.Org server 1.6 ve Linux kernel 2.6.28 güncellemelerinin bulunduğunu gördüm. Güncellemeler yerine bence Jaunty kullanın gayet janti duruyor. :)

yorumlarınız ve yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.
That's the way. Aha Ahaa!!!