Görsel dil eğitim seti

Başlatan 42süleyman, 17 Şubat 2009 - 23:23:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

42süleyman

ubuntuyu yeni kurdum sorunsuz her iş oldu.her şey düzgün çalışıyor .ben * bir şey yapmadım.sonra bütün güncellemeleri aldım.elimde  yabancı dil eğ seti vardı çalıştırmayı denedim ama görmüyor bile mplayer,audacious u kurdum olmuyor. windowsda mplayerle açılıyor lütfen yardımedebilirmisiniz.

atomkarinca

Synaptic'ten "ubuntu-restricted-extras" paketini kurun ya da uçbirimden

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

komutunu verin, sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir.

hasansahin

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

42süleyman

Synaptic'ten "ubuntu-restricted-extras" paketini kurdum sonra kendisi sun-java6-bin kurdu .maalesef cd yi yine görmüyor.ilginize teşekkürler

heartsmagic

Eğer bu Windows için düzenlenmiş bir medyaysa zaten doğrudan çalışması mümkün değil. CD'nin içeriğini dolaşarak videoları kendin izlemeye çalışabillirsin.

Not: Başlığı düzenliyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

42süleyman

ben bilgisayardan teknik terimlerden falan pek anlamam yaşım 52 .bilgisayarcı yeğenime kızdım sıksıkwindows kurması için yardım isterim ama araki bulasın yarımyamalak kurar gider.bende çökmeyen bir sistem aradım.pardusu ve ubuntuyu indirdim.10gb hd ye ubuntuyu kurdum.gittim birde 20gb lık hd aldım orayada hem windows hem pardusu kurdum .zor oldu ama nasıl belgelerini forumları okuyarak hepsini çalıştırdım.şimdi onların bilmediği pek çok şeyi ben yaptım ama bana her şeyi çalıştıramazsın vaz geç bundan diyorlar.öyle çok şeyde istemiyorum.cd leri açsın internette istediğim radyoları ve radyo arşivlerini indirmeden dinleyim yeter.zaten her şeşiyle yetiyor ama windowsa dönmeden her şey olsun istiyorum.yardımlarınız için teşekkürler.zaten her şeyi sizlerin tarifiyleyaptım.ayrıcalıklı halimin devamını istiyorum.

umutubuntu

Bahsettiğiniz işlemleri Ubuntu zaten yapabilmektedir.

@heartsmagic'in dediği gibi CD'nizi taktıktan sonra masaüstüne gelen CD simgesine sağ tıklayıp aç yaparsanız CD içeriğinde bulunan video'ları rahatlıkla izleyebilirsiniz.
Radyo dinlemek için Amarok programını tavsiye edebilirim uygulamalar>donatılar>uçbirim açarak sudo apt-get install amarok kodunu buradan kopyalayıp yapıştırın enter'a basınca sizden şifrenizi yazmanızı ister (şifreniz yazarken görünmez),şifrenizi yazıp enter'a bastığınızda Amarok programı yüklenir.

Amarok'ta Türkçe radyoları dinleyebilmeniz için DNS'lerin düzenlenmesi gerekiyor, bu işlem için şuradaki başlığa bakabilirsiniz.

42süleyman

işte bütün problem bu masa üstüne cd simgesi hiç  gelmiyor .hatta cd dönmüyor bile .boş cd koyuyorum onu dahi görüyor her türlü cd var ama o yok .http://www.israfm.com/ bu radyonunarşivini açamıyorum canlı yayın açılıyor.amarok u da kurdum

GNUbuntu

Selamlar. Bulunduğunuz yerde oturan bir Linux kullanıcısı arkadaş yardım edebilir sanırım. Uzak bir ihtimal ama, Antalya'da oturuyorsanız yardıma gelebilirdim. Elimden geldiği kadar tabi.
Önce Saygı...

umutubuntu

Amarok programı solda bulunan kısımda parça listesi bölümünü açın, add'e tıklayın sonra sırasıyla parçalistesi ve yeni'ye tıklayın,açılan pencereye http://www.israfm.com/yayin.php yapıştırın OK tıklayın. Parça listeleri>alınanlar altında görünecektir,seçimi sağ tarafa sürükleyip play (oynat) bastığınızda radyonuzu dinleyebilirsiniz. Ben denedim ve dinlenebiliyor.

Eğer amarok programınız Türkçe değilse Alt+F2 yapıp synaptic açın ve arama kısmına kde turkish yazın çıkan sonuçlardan kdei18-tr olanı seçtikten sonra çıkan bağımlılıklarıda seçin ve uygula deyin, artık kde programlarınızı Türkçe kullanabilirsiniz.

Eğer bahsettiğiniz arşivi açamıyorsanız Firefox ses ve video eklentisi olan Totemi değiştirmeniz gerekiyor.
Wiki'de bulunan şu başlığa bir göz atın.

42süleyman

konyadayım ilginize teşekkürler.totemi değiştirdim playerleri kuruyorum neticeyi alınca tekrar bildiririm

42süleyman

selamlar.ne dil eğ setini nede .http://www.israfm.com/   de arşivleri açabildim.wikide söylenen totem değişikliklerini de yaptım.şunlar dakurulu. amorak,audacious,filmoynatıcı,kaffeine,mplayer,rhythmbox ,smplayer. olmadı.yanlız canlı radyo yayınını açtı.ben buları win xp kullanmadan yapmak istedim ama olmadı .sağlık olsun