[Çözüldü] Ctrl Shift ve alt tuşları çalışmıyor

Başlatan celebron, 16 Şubat 2009 - 20:16:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celebron

Arkadaşlar benim sorunum kardeşim bilgisayarımla uğraşırken birden çok tuşa basmış ve tahminimce winzorttaki yapışkan tuşlar gibi bir özelliği açmış.Klavyenin shift tuşu ile baska bir harfe basınca o harf büyük çıkmıyor. Ayrıca shift ile birlikte numaralara basınca çıkması gereken özel karakterler parantez gibi yazılmıyor. Kardeşimin dediğine göre bi pencere çıkmış oda evete basmış ondan sonra böyle olmuş.Forumda araştırdım ama bu konuyla ilgili bi yazı bulamadım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

celebron

Arkadaşlar yardım etcek kimse yokmu shift tuşuyla yazı yazmak için kullanılan hiç bir kısayol çalışmıyor. Parantez dahi açamıyorum.Bu arada tty ye girdim orda shift tuşu çalışıyor.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

Xenophobia

Sistem-> Tercihler -> Klavye yolunu izleyerek yeniden düzenleyebilirsin klavye ayarlarını.

celebron

Denedim orayı olmuyor. Birkaç kere resetledim. Sorun gene çözülmedi.

Xenophobia

Her pencere için düzeni ayır kısmını işaretle ve yanındaki Other Options a giriş yap.Resimdeki pencereyi aç oradan değiştir ayarlarını. Olmuyorsa klavye seçeneğini, türünü falan değiştir.

Yine olmuyorsa compiz kısayolları ile karışmış olabilir, compiz'i kapatarak dene.

[IMG]http://img530.imageshack.us/img530/4633/klavyeju7.th.png[/img]

celebron

Görünüm ayarlarında visual effecti none yapınca düzeldi. Neden olablir sence

heartsmagic

Alıntı yapılan: celebron - 16 Şubat 2009 - 22:00:37
Görünüm ayarlarında visual effecti none yapınca düzeldi. Neden olablir sence

Sorun Compiz'in bir eklentisinin bu tuşlara atanmasında muhtemelen. Compiz yöneticisini açarak biraz bakınabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

celebron

Sorunnun kaynağı Grandr yüklemiştim ve fn+f7 tuş bileşimini açmıştım onu kapatınca düzeldi. Compizde bi sorun yokmuş.Şimdi Grandr yerine başka bir gui yüklicem.

erginemr

Geçmiş olsun. Sorun çözüldüğüne göre başlığı kapatıyorum.