[Çözüldü] Grub sorunu (opensuse kurdum ubuntu açılmıyor)

Başlatan okanlnx, 14 Şubat 2009 - 16:23:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okanlnx

teşekkürler herşeyden önce. ubuntu'm artık sorunsuzca açılıyor (şimdilik  ;))

gnome-volume-manager diye bişey gördüm. bu benim işime yarar mı? mount'la ilgili yada daha doğrusu bu sorun bende niye oldu onu çözemedim bi türlü. açıkçası anlamlı bişeyde yapmadan sorun tekrar düzeldi. aklım iyice karıştı açıkçası. sorun grub çakışmasından mı kaynaklandı acep. suse'nin grub hatası belki. tam anlam veremedim. çünkü ilk başta suse'nin grub'undan açarken pardus yada ubuntu seçtiğimde tekrar onların kendi grub ekranı geliyordu. şimdi ubuntu'nun grubundan hangisini seçersem direkt olarak açılıyor. sorun suse'nin grub'uyla ilgili sanırsam.

bytan

Suse'nin grub menu.lst içeriğini görmeden yorum yapmak zor. Gnome-volume-manager, ayrılabilen disklerin, takıldığı anda otomatik olarak sisteme bağlanmalarını sağlar. Eğer usb diskiniz varsa ve taktığınız anda onu görebiliyorsanız, bu konuya kafa yormanıza gerek yok. Ama bilgi almak için buraya bakabilirsiniz.

Sorununuz çözüldüğüne ve tüm sistemlerinizi açabildiğine göre, konuyu etiketleyip kapatıyorum.

Geçmiş olsun @okanlnx.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST