[ÇÖZÜLDÜ] HP LaserJet P1005

Başlatan hikmet Murat, 16 Şubat 2009 - 18:11:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hikmet Murat

(ÇÖZÜLDÜ)  (ÇÖZÜLDÜ) daha önce bunu çözen arkadaşların mesajlarını uyguladım ama yazıcıda hiç bir hareket olmuyor.yazıcı ismiyle birlikte gözüküyor buraya kadar * her şey normal  hatta birşeyler yazıp tamam diyorum ama hiç bir hareket yok. yardım eden arkadaşlar olursa sevinirim.

hikmet Murat

Acil yardıma ihtiyacım var ubuntuda tek çözemediğim bu yazıcı işi oldu

heartsmagic

PPD dosyasını indirip denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hikmet Murat

setup hp komutunu verdikten sonra artık kağıt gitmeye başladı fakat bu seferde kağıt yarıda kalıyor.daha sonra eror diyor ben bir şey anlamadım.Artık ubuntu yazıcılarda bizi mağdur etmesin.

hikmet Murat

daha önceki cevaplara bakarak hplip-2,8.12run diye bir şey indirdim ama bu dosya çalışmıyor.Senin daha önce verdiğin o setup komutunuda verdikten sonra en azından kağıdı içeriye kadar aldı ama dışarıya çıkarmadı.Bu makineyi çalıştıramasam perişan olurum

hikmet Murat

PDD yi nereden indireceğim

heartsmagic

hikmet Murat

bu foo2js yi indirdim fakat içindeki dosyaları nasıl kullanacağımı bilmiyorum.Teşekkürler./home/memet/Masaüstü/foo2zjs.tar.gz

heartsmagic

Depoda var, kurmamışsan kurmayı dener misin?

hikmet Murat

depodaki hp yazan bütün paketleri kurmuştum.

hikmet Murat

/home/memet/Masaüstü/hplip-2.8.12(2).run bu dosyayı açamıyorum bir açıp çalıştırsam belki sorunu çözeceğim.

aynshtein

konsolda
$ chmod +x /home/memet/Masaüstü/hplip-2.8.12(2).run
sonra da
./home/memet/Masaüstü/hplip-2.8.12(2).run
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

garafatma

Bu yazıcı winzort ile de çok ıskıntılı kuruluyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

aynshtein

HP yazıcıları Windows üzerinde kurmak yaklaşık 25-30dk sürüyor. Ubuntu'da kurulum ise eğer elinizde kurulum paketi varsa 5 dakika yoksa indirme sürenize bağlı olarak 15 ile 30 dk arası.. Ben işyerinde 4 farklı HP modelini kendi Ubuntu'ma sorunsuzca kurdum. Hem ağ yazıcısı hem de doğrudan bağlantılı olarak sorunsuz çalışıyor. Denediğim modeller: Laserjet 1006, Photosmart C5100, Deskjet 5550, OfficeJet Pro J7560. (Ubuntu 7.10 ile 8.04 arasındaki üç sürümde ağ yazıcısı olarak kurulumda bazı sorunlar oluyordu ancak 8.10 ile birlikte bu sorun ortadan kalktı. Şimdi, eğer yazıcı ağa bağlı ise otomatik olarak tanıyor ve size sadece marka/model seçmek kalıyor. Ben 8.10'da, yukarıda modellerini yazdığım yazıcıları HP sürücü paketi olmadan (Ubuntu üzerindeki varsayılan sürücülerle) kurabildim...)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

hikmet Murat

Teşekkürler fakat  bu komutları uyguladığımda bir şey değişmedi.Kağıt sıkışması oluyor printer eror media jam gibi bir şey yazıyor.yazıcıyı değişitrdim.Bir de  bunu deneyim.Bir de bir yerlere gidip windovs yüklü bir bilgisayarda denerim artık.

garafatma

Alıntı yapılan: hikmet Murat - 17 Şubat 2009 - 20:40:02
Teşekkürler fakat  bu komutları uyguladığımda bir şey değişmedi.Kağıt sıkışması oluyor printer eror media jam gibi bir şey yazıyor.yazıcıyı değişitrdim.Bir de  bunu deneyim.Bir de bir yerlere gidip windovs yüklü bir bilgisayarda denerim artık.

Kağıt sıkıştırması oluyorsa yazıcıyı bir tamire gönderin derim

hikmet Murat

Yazıcıyı değiştirdim kağıdı alıyor.Ve dosyayı yazdır dediğimde yazdırıyor gibi gözüküyor ama bir şey olmuyor.İş kısmına baktığımda dosyaların karşısına pending yazıyor.Sadece depodan yüklediğim hp tolboxdan bir klasörü yazdırmaya çalıştım.Kağıtları çıkarttı fakat boş olarak.hp tolboxda masaüstü dosyalarını görmüyor.

hikmet Murat

Büyük ilerleme kaydettim.Artık istediğim sayfayı seçtiğimde kağıt yazıcıdan çıkıyor ama boş olarak.Acaba içinde toner yok olabilir mi?Bana içi boş toner vermiş olabilirler mi?

garafatma

boş toner olabilir, toneri ilk açtığınızda bir şerit olur onu çıkarmazsanızda boş yazar. başka bir toner varsa onunla deneme şansınız var mı?

hikmet Murat

Sayın keiser_soze başka bir bilgisayarda denedim.Windovs yüklüydü.Ama ben şeriti çıkarmamışım.Şeriti çıkardıktan sonra yazdı.Bu seferde eve gelip ubuntuya taktım fakat yazıcıyı görmedi.Daha sonra ekledi.Yalnız ben önceleri şerit çıkarmadan yazılım denemelerinde bir sorunum yoktu.Şu şekilde uç birimden sudo hp_setup dedikten sonra bağlantı kuruluyordu.Şimdi şeriti çıkarıp geldim.fakat uç birimden bağlantı kuramıyorum.İnstall dedikten sonra ingilizce bağlantı kurulamıyor gibi bir şey diyor.Tam halletim derken şaştım kaldım.

garafatma

şu haliyle lspci çıktısında yazıcı görülüyormu acaba?
lspci ve lsusb ne diyor?

hikmet Murat

Şu anda yazıcı yanımda yok eve gidince tam ne yazdığını söylerim.

hikmet Murat

error: No devices found. Please make sure your printer is properly connected and powered-on. Böyle bir şey çıkıyor

heartsmagic

Garip bir yöntem olacak ama hp ile ilgili kurduğun şeyleri kaldırıp sıfırdan kurulum yapmayı dener misin?

hikmet Murat

Ubuntuyu hatta baştan kurmayı düşünüyorum.Bu üçüncü kuruşum olacak ne pahasına olursa olsun ubuntudan bu yazıcıyı çalıştıracağım.