Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 4. Sayı

Başlatan Eren, 15 Şubat 2009 - 22:40:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Tux - 23 Şubat 2009 - 03:27:23
daha iyi bir ekip kurulabilir daha iyi bir dergi hazirlanabilir ama su an mevcut bulunan dergi tayfasinin daha iyisi icin ugrastigini dusunmuyorum. dergi tayfasinin kendi soylemlerine gore dergi hep son anda hazirlaniyor bu bana gore cok hatali bir yaklasim. bir an once kararli bir yapiya gecilmesi lazim bunu mevcut ekip basarabilirmi bilmiyorum

SUDO tayfasının cebine para mı giriyor ki bazı şeyler kendilerine dikte edilsin? Yapılan şey tamamen gönüllülük esas alınarak yapılıyor. Herkes zamanından ve kendi yaşamından bir şeyleri kenara koyarak bu işi yapıyor. Kısacası elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Bazı şeyler için ahkâm kesmek çok kolay. O nedenle söyleceğimiz sözleri iki kere düşünerek söylemek de fayda var. Böyle gönüllü olarak uğraşılan konularda insanların heveslerini soğutmamak lazım. Zira bu yapılan destekten ziyade kösteğe girmekte.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fadike

daha iyi bir ekip kurulabilir daha iyi bir dergi hazirlanabilir ama su an mevcut bulunan dergi tayfasinin daha iyisi icin ugrastigini dusunmuyorum. dergi tayfasinin kendi soylemlerine gore dergi hep son anda hazirlaniyor bu bana gore cok hatali bir yaklasim. bir an once kararli bir yapiya gecilmesi lazim bunu mevcut ekip basarabilirmi bilmiyorum

Varsa daha iyisini çıkartacak bir grup ya da ben Voltran'ı oluşturdum başı da benim diyorsanız ekibinizi bilmek isteriz.

Heartsmagic'e de katılıyorum.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

Good False

Arkadaş çıktı, hiç iletisi yokken 1 gecede 30 mesaj attı. Bir arkadaşı rahatsız edecek şekilde mesajlarını takip (gece online olan bir arkadaşımızın mesajlarından alıntı yaparak mesajlar attı.) etti. Burada da dergi tayfasından arkadaşları rencide etmiş. Ben dergi tayfasından arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İlk imkan bulduğumda içerik noktasında yardımcı olmak niyeti de taşıyorum.

Xenophobia

Bizim kurabildiğimiz en iyi ekip bu arkadaş.Beğenmiyorsan okumazsın olur biter.

Burak

Bence Tux isimli arkadaşı bu kadar ciddiye alıp cevap vermenize gerek yokmuş. Hangi niyetle yazdığı belli mesajlarını, umursamamak lazım.

@Good False, teşekkür ederiz. Katkılarını da bekliyoruz.

msg_einstein

Her sayıda daha iyi olması için çeşitli düzenlemeler yapılıyor. Özellikle son sayıdan sonra yazıların teslimi vs. konusunda daha farklı sistemler üzerine de düşündük. Lütfen bilmeden konuşmayınız!

kernel

Her emek harcanan böyle bir eserde mutlaka böyle sıkıntılı sözlere muhatap olunur. Ama siz emek verenler asla yılmadan herkesin hayalinin ulaşmadığı başarılara sebep olursunuz bu azminizle.
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: kernel - 01 Mart 2009 - 16:07:50
Her emek harcanan böyle bir eserde mutlaka böyle sıkıntılı sözlere muhatap olunur. Ama siz emek verenler asla yılmadan herkesin hayalinin ulaşmadığı başarılara sebep olursunuz bu azminizle.

Teşkkürler @kernel 5. sayımız mükemmel olacak buna inanıyorum.

fadike

Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 01 Mart 2009 - 19:53:53
Alıntı yapılan: kernel - 01 Mart 2009 - 16:07:50

Teşkkürler @kernel 5. sayımız mükemmel olacak buna inanıyorum.

Açıkçası benim yazım çok güzel oldu, çevir çevir okuyorum; iyi dil bilen bir arkadaşımız çevirse mi ne yapsa? :D
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

ceylandag

15 senedir Piyasada bulunan bilgisayar-teknoloji dergilerini takip ediyorum.
Sudo piyasadaki en iyi linux yayınıdır.
Beğenende olur beğenmeyende bu derginin kalitesine bir etki yapmaz
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: ceylandag - 01 Mart 2009 - 20:12:45
15 senedir Piyasada bulunan bilgisayar-teknoloji dergilerini takip ediyorum.
Sudo piyasadaki en iyi linux yayınıdır.
Beğenende olur beğenmeyende bu derginin kalitesine bir etki yapmaz

Teşekkürler @ceylandag 5. sayı çok iddialı olacak. :D

Intel

Dergi gayet guzel begenmeyenler cekemiyorlar daha iyisini yapip gecme gibi bir niyetleri yok tamamen camur at izi kalsin zihniyetine sahipler.

ceylandag

Bu şekilde emek verildiği sürece dergi dahada kaliteli içeriğe sahip olacaktır.
Kriz ortamından çıkıldığında bu dergiyi basılı yayın haline getirme üzerinde konuşmamız lazım gerektiğine inanıyorum.
Küçük ama sürekli  fedekarlıklarla bu yapılamayacak bir iş değildir.
Belli adette bastırıp raflarda görünmesini sağlıyabiliriz bunu yapacağız ben inanıyorum.
Bu dergiyi satmak değil yayınlamak amacıyla yola çıkarsak başarı kaçınılmaz olacaktır.
"SODO Türkiye'nin Linux Dergisi" Sloganıyla Bu dergi linux severlere basılı olarak ta ulaşacak.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: ceylandag - 02 Mart 2009 - 11:23:19
Bu şekilde emek verildiği sürece dergi dahada kaliteli içeriğe sahip olacaktır.
Kriz ortamından çıkıldığında bu dergiyi basılı yayın haline getirme üzerinde konuşmamız lazım gerektiğine inanıyorum.
Küçük ama sürekli  fedekarlıklarla bu yapılamayacak bir iş değildir.
Belli adette bastırıp raflarda görünmesini sağlıyabiliriz bunu yapacağız ben inanıyorum.
Bu dergiyi satmak değil yayınlamak amacıyla yola çıkarsak başarı kaçınılmaz olacaktır.
"SODO Türkiye'nin Linux Dergisi" Sloganıyla Bu dergi linux severlere basılı olarak ta ulaşacak.

Peki bu nasıl olacak.

ceylandag

Şu aşamlar ile olabilir
1-Sponsor grubu oluşturulması
2-Sermaye oluşumu süreci
3-Reklam toplama çalışmaları
4-Maliyet araştırması
5-Gerekli yasal başvurular
6-Dergi hazırlığı
7-Tanıtım çalışmları
Bu bir süreçtir başlandığı zaman belli bir süre sonra netive verecektir.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

mtilhan

You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

XRumer

ellerinize sağlık bu sayı da çok güzel olmuş. ayrıca ilk baştaki acemilik aşılmış, her sayı bir öncekinden daha iyi oluyor. 5. sayının çok daha iyi olacağına eminim.

sdincsoy

chocolatebitter7

linuks

Dergiyi indiremiyorum, sorun bende mi acaba ???

By_Mihni

Sorun sizde değil linkin uzantısı değiştirmiş olmalı Eren bey.

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

turabi

Alıntı yapılan: By_Mihni - 20 Mayıs 2009 - 02:49:29
Sorun sizde değil linkin uzantısı değiştirmiş olmalı Eren bey.

@Said dergi deposunu boşalttığı için 4. sayı dergi deposundaydı 4. sayıda bu yüzden gitmiş.

egitimist

Alıntı yapılan: linuks - 20 Mayıs 2009 - 02:07:03
Dergiyi indiremiyorum, sorun bende mi acaba ???

Sorun halledildi. 4. Sayıyı indirme sayfasından indirebilirsiniz.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.