LXDE Masaüstü (Lubuntu)

Başlatan eren, 15 Şubat 2009 - 17:23:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dorukduruberk

Ben Lubuntu`ya geçmek istiyorum bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki linkte intel kartı kullanıcam lubuntu bu bilgisayarda ubuntudan hızlımı çalışır?

link:http://www.sony.com.tr/support/tr/product/SVE14A1S1EB/specifications

TahaKaradeniz

O bilgisayarda Ubuntu da Lubuntu da gayet hızlı çalışır. Lubuntu daha az sistem kaynağı kullandığı için daha hızlı olabilir.
Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

dorukduruberk

XRumer

Lubuntu ve diğer Lxde dağıtımları eski bilgisayarlar için iyi. Ayrıca bilgisayarı güçlü ama oyun oynamak için daha az kaynak sömüren bir sisteme ihtiyacınız varsa onun için de iyi. Yani Lubuntu sadece eski bilgisayarlar için değil, oyun bilgisayarları için de -bence- ideal seçenek.

furkankalkan

i5 islemcili bilgisayarımda  ArchLinux + LXDE kullanıyorum ve çok memnunum.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

XRumer

Bilgisayarım çok eskidi. Bugün Ubuntu'dan Lubuntu'ya geçmeye karar verdim. Ama ara sürümlerdeki kararsızlıklar ve kısa destek süreleri nedeniyle 12.04'e geçeceğim ve destek süresi bitene kadar onunla devam edeceğim. (Ama zaten bilgisayarımın o kadar bile dayanacağını sanmıyorum.

Lubuntu 12.04'ün tek eksiği yeni simge temasını bulundurmuyor olması galiba. Ama onu da bir şekilde yüklemek mümkündür.

Ext_Aggression

Arkadaşlar merhaba

İşlemci: Intel® Pentium(R) CPU P6200 @ 2.13GHz × 2
Grafil:Intel® Ironlake Mobile x86/MMX/SSE2
Ram: 2GB

Elimdeki sistem bu. Ubuntu 13.10'u artık götürmüyor. Lubuntu kurmayı düşünüyorum. Onun dışında önerileriniz istiyorum.

Ayrıca geçici olarak sistemime Lubuntu Masaüstü kurmak istiyorum. Kurulumla ilgili kodu paylaşabilirseniz sevinirim. Acil ihtiyacım olduğu için bu bölüme üstün körü bakabildim ve bulamadım.

Teşekkürler.
İnsan Tarihin Öznesidir. Değişir, Değiştirir!

meda

Rahatlıkla Ubuntu 14.04 32 bit sistemi kurabileceğiniz sistem.Lubuntu 14.04 kurmayı deneyipde takıldığınız noktayı biraz detaylandırarak anlatırsanız çözüm daha da kolaylaşır.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Ext_Aggression

Ubuntu 13.10 Saucy yüklü bilgisayarıma, Lubuntu masaüstü kurmak istiyorum. Denenmiş birşey yok...

Ayrıca sistemim kaldırmıyor ve sürekli "redehead" hatası verip otomatik olarak kapanıyor...
İnsan Tarihin Öznesidir. Değişir, Değiştirir!

heartsmagic

O sistem 13.10 için düşük değil bence. Uzunca bir süre benzer donanımla kullandım Ubuntu'yu. Aldığın hataları çözmek için uğraşmak istiyorsan yeni bir başlıkta dile getir bunları lütfen, ancak ayrıntı ver. LXDE denemek istiyorsan lubuntu-desktop paketini kur. Ancak senin yaşadığın sorunlar alt seviyede sorunlarsa masaüstü çözmez onları. Dediğim gibi yeni bir başlıkta konuşalım bu sorunları.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

earas

lubuntu standartpc ve powerpc olarak 2 ayrı indirme sunuyor. Farkları nedir?

heartsmagic

http://tr.wikipedia.org/wiki/PowerPC

Eski bir Apple makinen yoksa seni ilgilendirmiyor konu kısacası.

earas

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Mayıs 2015 - 10:25:01
http://tr.wikipedia.org/wiki/PowerPC

Eski bir Apple makinen yoksa seni ilgilendirmiyor konu kısacası.
İsmine aldandım ve ilk onu indirdim :(
Gnome Shell kullanıyorum memnuniyetle ama yanına (ayrı diske) Lubuntu'da kuracağım. Bakalım Xubuntu ile arasında ne kadar performans farkı var. Ona göre bir proje de kullanacağım

nasilolcekbuisler

merhaba

amd c70  / 8gb bellek  netbook da internet gezintisi youtube word kullanmak icin linux sistem ariyorum.internette lubuntu tavsiyeleri gordum . lubuntudan daha performansli bir sistem bulabilirmiyim. usb den calisan surumde ubuntu gibi paket yoneticisi goremedim.program arastirma kurma olayi nasil oluyor

heartsmagic

8GB bellek ve kötü başarım mı alıyorsun? Nasıl bir netbook'tur ki o 8GB bellek koyulmuş? Ubuntu olmadı mı, sıkıntısı neydi diye sorasım geldi. Grafik kartı bir nebze diyeceğim ama Intel bile olsa pek sorun olmaması lazım.

Lubuntu'dan daha hafif Ubuntu temelli dağıtım bulman zor gibi. Kaldı ki Lubuntu'nun pek sorun olmaması lazım. Madem hafif dağıtım aranıyor, uygulama kurmak için uçbirim ve apt-get yeter esasında. Yok illa arayüz mü istiyorsun: Synaptic

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Temmuz 2015 - 12:05:06
8GB bellek ve kötü başarım mı alıyorsun? Nasıl bir netbook'tur ki o 8GB bellek koyulmuş? Ubuntu olmadı mı, sıkıntısı neydi diye sorasım geldi. Grafik kartı bir nebze diyeceğim ama Intel bile olsa pek sorun olmaması lazım.

Lubuntu'dan daha hafif Ubuntu temelli dağıtım bulman zor gibi. Kaldı ki Lubuntu'nun pek sorun olmaması lazım. Madem hafif dağıtım aranıyor, uygulama kurmak için uçbirim ve apt-get yeter esasında. Yok illa arayüz mü istiyorsun: Synaptic

acer ın bir modeli.artık satılmıyor. dün kurulum yaptım 3 sorunla karşılaştım. sırası ile ses gelmemesi,youtube un aşırı kasması,önyükleyiciyi hdd ye kurdum fakat quick boot ile linux seçerek girmek zorundayım. bu da bios yapısı ile alakalı sanırım.

heartsmagic

Eğer kullanmaya devam etmek istiyorsan sorunların için yeni konular açabilirsin.