8.04'den 8.10'a güncelleme yarım kaldı...

Başlatan coldchris, 14 Şubat 2009 - 23:50:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coldchris

Ubuntu 8.04'ümü 8.10'a yükseltmek istedim DVD'imden. Ve * her şey de gayet güzel ilerliyordu.. Paketleri aldı DVD'den ve kurmaya başladı. Bir kaç dakika kalmıştı ki elektrikler kesildi ve yeniden açtığımda bilgisayarı gnome ortamı açılırken Nvidia hatası veriyor ve terminale geri dönüyor . Gdm'yi başlatma komutu veriyorum ama Fail hatası veriyor. Acaba terminalden yarım kalan güncellemeyi devam ettirebilir miyim ya da baştan güncelleyebilir miyim?

..... 2 saatlik beklemenin ardından... cevap gelmedi hala.. galiba yatıp sabah baksam tekrar daha iyi olacak.. pazar yarın ve yağmurlu ne de olsa... bi cevap veren olur
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

coldchris

Galiba bu sorunun çözümü yok ... Herşeyi yeniden yüklemek gerekecek...

Ben herşeyi baştan kurduktan sonra, biri "ya şöyle yapsan olurdu" demesin...
A memory to carry on,

heartsmagic

Zamanında yetişememek kötü ancak ne yazık ki cevapsız bırakmak da pek uygun değil. Sorunun çözümü mevcut. sources.list dosyanda zaten DVD görünüyor olmalı. Konsoldan vereceğin şu komut muhtemelen güncellemeye devam derdi:

sudo aptitude dist-upgrade
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Linuxman.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Şubat 2009 - 03:47:34
Zamanında yetişememek kötü ancak ne yazık ki cevapsız bırakmak da pek uygun değil. Sorunun çözümü mevcut. sources.list dosyanda zaten DVD görünüyor olmalı. Konsoldan vereceğin şu komut muhtemelen güncellemeye devam derdi:

sudo aptitude dist-upgrade

Hatırlarsanız aynı şeyi bende denemiştik.Bir hata ile karşılaşınca uğraşımız boşuna gitmişti.
Ben 8.10 indirip-kurmasını tavsiye ediyorum.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

heartsmagic

Her sorun kesinlikle çözümsüz kalacak gibi bir kaide yok. Bu biraz kısmet daha çok da tecrübe meselesi. Bir ihtimal üzerine gidilerek sorun çözülebilirmiş.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

coldchris

Dün gece cevap geldimi diye baktım ama serverla alakalı bi sorun vardı galiba... ben de maalesef kurulu sistemimi yeni baştan kurmak zorunda kaldım.. şimdi 3rd party uygulamaları toplamaya çalışıyorum gerii.. sağlık mağlık olsun :N

Yardımınız için teşekkür ederim..
A memory to carry on,