Ynt: ubuntu 8.04 çökme uyarısı

Başlatan platonix, 19 Nisan 2008 - 17:10:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

platonix

Herkese selamlar,

Arkadaşlar daha demin ubuntumu 8.04 e yükselttim ve açtım bir iki kere resetten sonra kendine geldi ama bu sefer de birşeyler çöktü diye uyarı veriyor çökme ikonuna tıklayınca da yok oluyor bir şey göstermiyor.
Compiz çalışmıyor bu arada galiba çıken o. :)

Sorunu nasıl halledebiliriz?

platonix

Ayrıca açılışta biraz seçenek fazlalığı var. Aynı şey iki kere peş peşe çıkmış.

Sypro

aynı değil onlar, birisi kernel 2.6.22.x diğeri kernel 2.6.24.x

eğer üstteki iki tane ile (24.x) açamıyorsan önceki kernel sürümü ile (22.x) açmayı dene.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

platonix

Alıntı yapılan: Sypro - 19 Nisan 2008 - 18:15:36
aynı değil onlar, birisi kernel 2.6.22.x diğeri kernel 2.6.24.x

eğer üstteki iki tane ile (24.x) açamıyorsan önceki kernel sürümü ile (22.x) açmayı dene.
Denedim ikisi ile de açılıyor ve çalısıyor ama çökme hatası ne onu anlamadım.

platonix

Galiba yeni sürümü diske format atıp yeniden kurmak lazım.
Çünkü uptade ile yükseltme olayı pek başarılı omuyor anladığım kadarıyla.

heartsmagic

Güncellemeler ara ara problem yapabiliyor ancak çözülmüyor değil. O çökme raporu sanırım herkeste mevcut. Umarım kararlı sürüme kadar durumu düzeltirler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

bir kaç güncellemeden sonra sorun ortadan kalkmıştı.

ancak bu sabah yaptığım güncellemeler sonrası tekrar geri geldi uyarı.

anlamadığım şu ki bu çöken ne?

heartsmagic

Bunu kaç defa söylediğimizi hatırlamıyorum ben, çökenin ne olduğu önemli mi? Bu bir sorun. Bu kadar söylememize rağmen neden ısrarla sormakta inat ediyorsun?

komikimben

siz benim kadar merakli olmaya bilirsiniz ama ben onu forumda yazmadan önce bir saate yakın araştırma yaptım. bir sonuca ulaşamadım.

belki bu son gelişmeden sonra birileri sorunun ne olduğunu anlamıştır diye düşündüm.

heartsmagic

Araştırmalarında göreceksin ki, kimse sebebini bilmiyor, hangi uygulama bilmiyor, ne zaman çözüleceğini bilmiyor. Hatta görmüş olman lazım bunu. Son güncellemelerle sende de çözülmediğine göre düzelmemiş demektir. Başkasının ki farklı bir Ubuntu değil yani.

BFS

O çökme raporları ben 7.10 dan 8.04 e yükselttiğimide sürekli çıkıyordu.Ama 8.04 ü sıfırdan kurduğumda artık o raporları almadığımı gördüm.Eğer siz de versiyonu yükselttiyseniz, tekrar sıfırdan kurmanızı tavsiye ederim.