Ubuntu haricinde kullanmaktan en fazla zevk aldığınız dağıtım hangisi?

Başlatan heartsmagic, 11 Şubat 2009 - 09:36:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu haricinde kullanmaktan en fazla zevk aldığınız dağıtım hangisi?

Arch Linux
Debian
Fedora
Gentoo
Mandriva
Mint
OpenSuse
Pardus
PCLinuxOS
Slackware
Zenwalk
Diğer
Başka dağıtım kullanmıyorum
FreeBSD
Damn Small Linux (DSL)
Slax
gNewSense
Elementary OS

eren

Zaten kim hangi dağıtımı kullanıyor görebiliyoruz, kullanıcı sayılarını ben biliyorum. Foruma Pardus ile gelen üye sayısı 100 civarında, Arch ile giriş yapan üye sayısı ise 25 civarında. (1 kere bile girilse görülebilir) Bu sebeple fazla bir rakam beklemiyordum. Eğer kullanmadığı halde kullanıyormuş gibi oy veren olmazsa Arch kullanan kişi sayısı 25'i geçmeyecektir.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çağlar

Ama Arch kullanıp foruma girmeden kaçanlar olabilir, seçime fesat karışabilir :P :D
We got a badass over here!

Burak

Ben o 100 kişiyi tanıyorum. Hepsi Arch kullanıyor da foruma girmeden önce Pardus'a geçiyorlar. İlginç insanlar işte :D

eren

Alıntı yapılan: Burak - 13 Şubat 2009 - 02:34:39
Ben o 100 kişiyi tanıyorum. Hepsi Arch kullanıyor da foruma girmeden önce Pardus'a geçiyorlar. İlginç insanlar işte :D

Tabi Tabi. :D
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Felâsife

İtiraf etmem gerekirse-ki ediyorum-en beğendiğim dağıtım Pardus'un 2008.2 versiyonu oldu.
Hele de KDE4.2 yi kurunca daha bi'meftun oldum kendilerine  :P
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hasansahin

Aslında Arch kullanıcılarının bu forumda bu ankete ilgi göstermemelerini doğal karşılıyorum. Çünkü benim bildiğim kadarıyla forum olayına sıcak bakmıyorlar.
Archlinux'un resmi internet sayfasındaki Türkçe wiki kısmına ağırlık verdiler. Ayrıca mail list kullanılıyor.
Yakında web sitesi açılacak, sanırım o zaman Archlinux'un Türkiye'deki potansiyeli daha iyi anlaşılacaktır.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

graindor

Alıntı yapılan: Eren - 13 Şubat 2009 - 02:22:41
Zaten kim hangi dağıtımı kullanıyor görebiliyoruz, kullanıcı sayılarını ben biliyorum.
'Görebiliyoruz' derken bunda  kullanılan tarayıcının etkisi var mı?Sanki öyle bir şey hatırlıyorum gibi.Sadece Firefox kullananlar mı işletim sistemlerini belli ediyor?Yoksa o başka bişey miydi?
Birde ziyaretci veya üye olarak giriş yaptığının önemi var mı?Merak ettim.

hasansahin

Diğerleri kısmına oy veren arkadaşlarımız arasında Sabayon için oy veren oldumu acaba?

@eren, Sabayon Türkiye'nin tekrardan açılma ihtimali varmı?
Albert Einstein.

eren

Alıntı yapılan: HasanŞahin - 13 Şubat 2009 - 15:36:06
@eren, Sabayon Türkiye'nin tekrardan açılma ihtimali varmı?

Açılma ihtimali yok çünkü ekip yok. Ben 1.5 ay savaştım ancak ekip kuramadım. Sabayon kullanan ve deneyimli arkadaşlar buldum, resmi forumda bu konuda istek yapanları topladım ama kimse bu işi devam ettirmek istemedi. Bir çok yerde duyurular yapıldı (burası dahil) ama sahip çıkan olmadı. Bu sebeple tekrar açılması zor, ama ekip toplayabilme şansın varsa açılma şansı olur. :)

Xenophobia

Neden seçenekler arasında, başka dağıtım kullanmaktan zevk almıyorum seçeneği yok ki? Ben onu seçeceğim, lütfen ekleyin :)

eren

Alıntı yapılan: Xenophobia - 14 Şubat 2009 - 00:33:46
Neden seçenekler arasında, başka dağıtım kullanmaktan zevk almıyorum seçeneği yok ki? Ben onu seçeceğim, lütfen ekleyin :)

Eklendi.

Xenophobia

Alıntı yapılan: Eren - 14 Şubat 2009 - 00:39:05
Alıntı yapılan: Xenophobia - 14 Şubat 2009 - 00:33:46

Eklendi.

Oylandı :)

hasansahin

Ben aslında sabayon ismini bir aralar çok sıkça duyuyordum. Hatta youtube'ta sabayon videoları bolca var. Adamlar deli gibi masaüstü şovlar yapmışlar. Sanırım gentoo tabanlı olduğu için oldukça hızlı bir dağıtım ve içinde bütün donanım sürücülerini barındırıyor. Gerçektende ilgi çekici bir dağıtım. Kullanan varmı? veya kullanmış olan?
Albert Einstein.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: HasanŞahin - 14 Şubat 2009 - 02:05:28
Ben aslında sabayon ismini bir aralar çok sıkça duyuyordum. Hatta youtube'ta sabayon videoları bolca var. Adamlar deli gibi masaüstü şovlar yapmışlar. Sanırım gentoo tabanlı olduğu için oldukça hızlı bir dağıtım ve içinde bütün donanım sürücülerini barındırıyor. Gerçektende ilgi çekici bir dağıtım. Kullanan varmı? veya kullanmış olan?

Sistem hızlı ama kurulumu bir saat sürüyor.

PostMortem

Arch ve Pardus. Arch'ın kurulumunu Pardusu'nde kullanımını gayet zevklidir.
YAŞASIN KAOS!..

YAŞASIN BİLGİNİN SERBEST DOLAŞIMI!..

Tux

debian ve gentoo kullaniyorum mutlu mutlu kullaniyorum bana sorun cikartmiyorlar

MiSKeN

Pardus

bu arada konu ile alakalı değil ama arch kurulumunu tam olarak bulabileceğim bir yer varmı gdm de yükledim bir sürü ayar yaptım fakat olmadı

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

raskolnikov

Alıntı yapılan: MiSKeN - 17 Mart 2009 - 12:57:04
Pardus

bu arada konu ile alakalı değil ama arch kurulumunu tam olarak bulabileceğim bir yer varmı gdm de yükledim bir sürü ayar yaptım fakat olmadı
Kurulumu buradan yaptıktan sonra ekran kartını, X'i, üstünede hangi masaüstü ortamını yükleyecekseniz onu yükleyin  ;)
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

agritux

Oyum mint'e
pardus da çok güzel fakat internerinde sorun yaşıyorum. o olmasa süper olacak.

1 gündür moonos kullanıyorum gayet hoş.

such

Zenwalk denemek için kurmuştum ama çok hızlı kurulmuştu. Öyle hızlı kurulduki sanırım benim o eski makina da bile 20/25 dakika falan sürdü. Gerçi sonra dan Ubuntu 9.04 kurdum o da neredeyse aynı hızdaydı :D Ama ubuntu nun apt sistemine alışmışım bir eksiklik var gibi hissettim ve en fazla 2 gün dayanabildim. Ubuntu benim için yazılımdan öte duygusal bir bağ var :) Aynı Firefox gibi...

eren

Anıl

OpenSuse  :) denemek isteyen arkadaşlara da şiddetle tavsiye ederim , kullandıkça  daha fazla şey öğreniyorum.
Ubuntu - SuSe

bilonemsi

nerdeyse desktop olan ve kolay kurulan hepini denedim bide meşhur olacak tabi.. ama en sevdiğim pardustu taki ubuntu ile tanışana kadar cok basit ve kolay mış.. bide adamlar ciddi ciddi cd yolladılar..
uzak durun bağımlılık yapıyor...

http://www.qutuphane.com/