Ubuntu haricinde kullanmaktan en fazla zevk aldığınız dağıtım hangisi?

Başlatan heartsmagic, 11 Şubat 2009 - 09:36:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu haricinde kullanmaktan en fazla zevk aldığınız dağıtım hangisi?

Arch Linux
Debian
Fedora
Gentoo
Mandriva
Mint
OpenSuse
Pardus
PCLinuxOS
Slackware
Zenwalk
Diğer
Başka dağıtım kullanmıyorum
FreeBSD
Damn Small Linux (DSL)
Slax
gNewSense
Elementary OS

heartsmagic

Genel olarak belli başlı dağıtımları eklemeye çalıştım. İsimler alfabetik sıralamaya göredir. Eğer başka bir dağıtım ön plana çıkarsa listeye ekleyebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zeitgeist

İlk oy benden ve Pardus.
Tamamen türkçe, kurulumu ve kullanımı kolay. Aslında Mint diyesim geldi ama nazarımda kullanım açısıdan Ubuntu ile Mint bir farklılık içermiyor. Tercih edeceğim ikinci dağıtımı daha belirgin kılmak adına Pardus diyorum.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

erginemr

Ben yine de Mint diyeceğim. Tabii bunda Ubuntu'ya yakın olmasından dolayı, Mint'te kullanılan araçlara aşina olmamın büyük katkısı var.

AguilaNegra

Pardus,
Belki de ilk tanıştığım dağıtım,belki tamamen duygusal  :)

garafatma

Arch... gerçekten özellikle kurarken ayrı bir zevk verdi bana. kullanımıda gayet güzel
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

bytan

Mandrake/Mandriva ile Arch arasında gidip geldim. İlk göz ağrım, ilk tıklamalarımdan itibaren bana farklı ve keyifli bir dünya sunan Mandrake ile herşeyin otomatikleşmeye  doğru gittiği dünyada farklı durup herşeyi kullanıcıya yaptıran Arch mı? Oyumu verdim ama söylemem.  :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

graindor

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

zeitgeist

Alıntı yapılan: bytan - 11 Şubat 2009 - 12:18:10
...Oyumu verdim ama söylemem.  :)

Alıntı yapılan: graindor - 11 Şubat 2009 - 12:23:33
@bytan söylemiyorsunuz ama anlaşılıyor. :)

.)Çok güldüm. Ama belki de bytan ne Mandriva ne de Arch demiştir, hem sağını hem solunu göstermiştir ama tekme atmıştır.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Gimp Uzmanı

Ben başka bir dağıtım. Kullanım ve kurulum kolaylığı olarak PCLinuxOS Ubuntudan sonraki favorim. Oyumu bu yönde kullandım.

Bakıyorumda Arch bir numara.

erginemr

Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 11 Şubat 2009 - 12:53:45
Ben başka bir dağıtım. Kullanım ve kurulum kolaylığı olarak PCLinuxOS Ubuntudan sonraki favorim. Oyumu bu yönde kullandım.

Bakıyorumda Arch bir numara.

İkinci bir oyum olsa PCLOS'a giderdi. ;) (Hazırlopçu olduğumuz da böylece belli oldu.)

raskolnikov

Her ne kadar masaüstüne ulaşamadıysamda arch beni büyüledi. 2-3 ay kadar da pardus kullandım ama sanırım kde'den dolayı ısınamadım.
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

Çağlar

We got a badass over here!

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: 2600 - 11 Şubat 2009 - 20:17:52
Ben zenwalk a verdim oyumu çünkü ubuntu kullanmadan önce zenwalk kurmuştum gerçektende hic bir problem yaşatmadı bana tek sorunum paket deposu yetersizdi xubuntudan hızlıydı

Kurup kullandığım bir dağıtım. Kurulumu kolay ve çok hızlı idi. Sizin dediğiniz gibi deposu yetersiz :(

extremebrutal

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

erginemr

Pardus yarışı önde götürüyor, Arch onu bir kulvar geriden takip ediyor. Arkadan gelen Mint, bu ikiliyi zorluyor...  :P

hasansahin

Alıntı yapılan: Eren - 12 Şubat 2009 - 03:01:45
1-Pardus
2-Lapis
3-Nexenta OS
Sanıyorum sıralama değişmiş.
1. Pardus
2. Arch

Ben Slackware seviyorum.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

Gimp Uzmanı

bellatrix

ben Debian kullanıyorum. Debian olması yetiyor. hızlılık ve kararlılık konusunda mükemmel. slackware denedim ama ilk kullandığım ve alıştığım, Debian ve dağıtımları, dolayısıyla çok zorlandım. o yüzden, kesinlikle Debian diyorum. özellikle 5 - Lenny sürümü bir harika. daha önce başaramadıklarımı şimdi yapabiliyorum. tam bağımlısı oldum kendisinin ve bırakabileceğimi sanmıyorum. mutluyum da. zenwalk denedim çok beğendim. bu dağıtımda da birkaç problemim olunca -ki kendi beceriksizliğim- bıraktım ama diğer bir gözdem oldu kendileri.  Linux'un  her dağıtımı ayrı güzel ama hepsi denenmiyor. zamanım yetmiyor. aslında hepsini deneyip görmek isterdim.
Debian For Ever, Human, World and ME
Debian For Ever, Human, World and ME

Contempt

Sanırım Mandriva hayranı pek fazla yok. Ben başı çekeyim ozaman kdesini ve kontrol merkezini beğendiğim bir dağıtım. Oyum Mandrake/mandrivaya  :)
Herşeye Rağmen...

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Çağlar

Burdayız :D Ama tahmin etmedik biz Türkiye'de genelde ilk göz ağrısı Pardus'u :D
We got a badass over here!