Ubuntu haricinde kullanmaktan en fazla zevk aldığınız dağıtım hangisi?

Başlatan heartsmagic, 11 Şubat 2009 - 09:36:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arch Linux
Debian
Fedora
Gentoo
Mandriva
Mint
OpenSuse
Pardus
PCLinuxOS
Slackware
Zenwalk
Diğer
Başka dağıtım kullanmıyorum
FreeBSD
Damn Small Linux (DSL)
Slax
gNewSense
Elementary OS

agritux

diğer (MoonOs)

Mint deydi oyum. Ubuntu ile arasında pek fark olmadığı için ve çözdükçe daha hoşuma gittiği için oyumu değiştirdim.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 20:37:12
diğer (MoonOs)

Mint deydi oyum. Ubuntu ile arasında pek fark olmadığı için ve çözdükçe daha hoşuma gittiği için oyumu değiştirdim.

Bende merak ettim şimdi.

Gimp Uzmanı

agritux

bytan

Alıntı yapılan: chataluck - 27 Mart 2009 - 20:37:12
diğer (MoonOs)

Sen nasıl ve ne zaman değiştirebildin?

Oy değiştirmeye izin verme kısmını göremedim. Görebilen birinin gelmesini bekleyeceksiniz artık.  :)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

agritux

eren

Oy değiştirilebiliyordu ancak bir arkadaşımız oy değiştirme özelliğini kaldırmış bende eski haline getirdim artık oyunuzu değiştirebilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

localhost

Anketlerde oy degistirme yeni cikti sanirim :) Sokakta yapilan anketlere katilip eve gittikten sonra anket yapan firmayi arayip, ben bugun sizin su anketinize katilmistim ama bazi sorulardaki cevaplarimi degisitirmek istiyorum. Yazarmisiniz a1 b2 mi diyeceksiniz  ;D ;D
Linux LPIC1 - MCSA

bytan

Alıntı yapılan: Kirmizi - 27 Mart 2009 - 22:37:16
Anketlerde oy degistirme yeni cikti sanirim :) Sokakta yapilan anketlere katilip eve gittikten sonra anket yapan firmayi arayip, ben bugun sizin su anketinize katilmistim ama bazi sorulardaki cevaplarimi degisitirmek istiyorum. Yazarmisiniz a1 b2 mi diyeceksiniz  ;D ;D

Pazar günü oy kullanıp, pazartesi YSK'yı arayıp oyumu değiştirmeyi düşünüyorum.  :P

PF @ ST

heartsmagic

BSD eklenmesi garip olmuş :)
Kendisi Linux dağıtımı değildir ki, *nix ailesinden olsa bile Linux kullanmaz çekirdek olarak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Free BSD Linux dağıtımı değil bana görede. Linux dağıtımı demediğimiz için listede BSD dağıtımları olmalı mı tartışılabilir. Oy değiştirme özelliği kullanıcılar istiyor diye var, verilen oy değiştirilmesin deniyorsa bu şekilde düzenleyebiliriz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

agritux

Alıntı yapılan: Eren - 27 Mart 2009 - 22:55:42Oy değiştirme özelliği kullanıcılar istiyor diye var, verilen oy değiştirilmesin deniyorsa bu şekilde düzenleyebiliriz.
Denemediğimiz dağıtımı denedikten sonra kararımız değişebilir diye düşünmekteyim.
E17 ile tanıştıktan sonra aşık oldum mesela :) Ama eksikleri var. Şu an favorim  gnome kullanan ubuntu ardından e17 kullanan moonos geliyor. ama 1 ay öncesine bakıyorum mint geliyormuş.

Gimp Uzmanı

Konu başlığı.

Linux türevi denmemiş. Ben PC-BSD kurup kullanan biri olarak. BSD'nin son kullanıcı için en ideal sistemlerden biri olduğunu düşünmekteyim.

heartsmagic

Güzel de dağıtımdan kasıt ne onu biliyordur herkes sanırım :) BSD dağıtımı değil konumuz tabii ki. Bunun için farklı bir anket bile açılabilir. Linux'tan başka kullanmaktan zevk aldığınız işletim sistemi (başka bir çekirdek temelli dağıtım) nedir? diyerek.

mistrafantastic

winston soft
djarum black (mobile) 

jacobs monarch nescafe 3 in 1 (mobile)  iletişim: [email]mistrafantastic@gmail.com[/email]

soneday

Varsa bir kalbin,bırak seviversin.

heartsmagic

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Mart 2009 - 17:52:56
Alıntı yapılan: soneday - 31 Mart 2009 - 17:49:12
ReactOS nerede?

Diğer bölümü ReactOS gibi dağıtımlar için konulmuş durumda.

Bence listeden FreeBsd 'yi kaldıralım. Haklısın   @heartsmagic.

ihtiyar said

Burada bir hükümet seçmiyoruz ki oy değiştirme özelliğini kaldıralım. :) Ben bugün Ubuntu'dan sonra en çok Linux Mint severken, yarın Pardus kurarım ve onu daha çok sevmeye başlayabilirim. Hal böyle olunca buraya gelir oyumu değiştiririm, durumu da izah eden bir mesaj yazarım. Bu özelliğin kalkmaması gerektiğini düşünüyorum.

Linux dağıtımı diye bir belirtme olmadığından dolayı FreeBSD'de kalabilir diye düşünüyorum.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 01 Nisan 2009 - 11:46:08
Linux dağıtımı diye bir belirtme olmadığından dolayı FreeBSD'de kalabilir diye düşünüyorum.

O zaman OpenBSD, NetBSD, MacOSX, Solaris, Nexenta vs. ellerinden öper :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Nisan 2009 - 11:57:41

Böööö :P :)

Yahu o kalabilir diye söyledim, yenilerini ekleyelim diye değil. :) Ama eklenmesini isteyen arkadaşlar varsa ekleriz. FreeBSD biraz daha duyulmuş bir dağıtım gibi geliyor bana, bu yüzden diğer söylediği dağıtımları "Diğer" kategorisinde bırakmak da bir sorun teşkil etmez. -bence- :)

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Nisan 2009 - 11:57:41

Bunların hepsi Bsd olsa olur mu ?