Ubuntu haricinde kullanmaktan en fazla zevk aldığınız dağıtım hangisi?

Başlatan heartsmagic, 11 Şubat 2009 - 09:36:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu haricinde kullanmaktan en fazla zevk aldığınız dağıtım hangisi?

Arch Linux
Debian
Fedora
Gentoo
Mandriva
Mint
OpenSuse
Pardus
PCLinuxOS
Slackware
Zenwalk
Diğer
Başka dağıtım kullanmıyorum
FreeBSD
Damn Small Linux (DSL)
Slax
gNewSense
Elementary OS

raspacı

Ben şu an kullanmsam da debiana verdim oyumu. Pardus kullanmıştım ama bazı şeyleri yetersizdi. Suse mandriva vs ise yeterince kullanmadım. Dolayısıyla pek kıyaslama yapamıyorum. İlk fırsat bulduğumda arch, gentoo, slackware üçlüsünü denemek istiyorum. Özellikle arch hakkında güzel şeyler duydum. Merak ettiğim arch ve slackware için distrowatch ta dil desteği yok gibi görünüyor. İngilizcem fena olmasa da Türkçe dil desteğini önemsiyorum. Sonuçta doğrudan iletişim kurmuş oluyoruz sistemle, çeviriden zaman kazanıyorum :) Bir de Bu dağıtımlar kendi çaplarında bir efsane yaratmışlar. Kullanıcılarının bağlılığı, kurulum zorluğuna rağmen içiçelik gibi. Bu konuda zannımca arch en karizmatik duranı. Sizce nedir durum?
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

simislov

Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

Yusuff

Alıntı yapılan: ceylandag - 08 Mayıs 2009 - 22:07:46
Mandriva'nın yeni sürümü de oldukça iddaalı.

İddiadan ziyade çok başarılı! Harika bir sistem. Bence Kde isteyenler kesinlikle Mandriva kullanmalı.

Pardus bahane Mandriva Şahane.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

asicok

Ben şu parduse içim bir türlü ısınamadı.Ubuntu belkide ilk göz ağrım diyemi böyle hissediyorum bilmiyorum.
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

GAREZ

en sevdiğim Pardus ilk kullandığım Mandrake 9.0 kurmak zor oldu Pentium 100mhz işlemci 16mb ram ile kurulum başlıyor ama devam etmiyordu... disket olmasa oda olmuyordu... 40mb ile kuruluyordu ama çok yavaş çalışıyordu... 640mb hdd ile hem windows 98se hemde mandrake 9.0 kullandım arada bir sadece mandrake ile kullandım...

krwlng

http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

marjinal1st

E hani nerde Slax ?  :D  :D En sevdiğim dağıtımlardan biridir .
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

krwlng

Slaxın modül mantığı çok iyi ya, gereksinim falan düşünmeden atıyorsun çalışıyor :)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

sabriyurga

Açıkçası Ben Linux dünyasına geçen yıl Ubuntuyla başlamıştım Wubi programı sayesinde.Bu sene bir ara Pardus kurdum hemde tek işletim sistemi olarak çünkü Windowstan sıkılmıştım.Baktım pardus bence tam olarak gelişmiş değil sonra en iyilerini yüklemek istedim Ubuntuyla yeniden tanıştım.Windowsumda vardı ancak dedim tek işletim sistemi olsun yoksa bir anlamı olmaz :D ve artık yoluma Ubuntuyla devam edeceğim ;) Sorunlarımızı çözen bu sistemi sevdiren kişilere teşekkürler.Açıkçası bu sistemin yaygınlaşması için insanların istediği şeylerin çözülmesi gerek yani bir sorunu oldu mu çözmek ister o zaman rahatlar sistemi sever.Burasıda sorunları gayet iyi çözüyor ;)

XRumer

Seçenekler arasında Slax olmadığı için Mandriva'yı işaretledim. Slax'dan sonra en çok zevk aldığım dağıtımdır kendisi. Ama yine de en iyisi Slax'dır.

XRumer

Ya birden fazla seçemiyor muyuz ya :D

Mandriva ve Slax'ı birlikte seçmek istiyorum.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

eribol

heartsmagic

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 05 Haziran 2010 - 22:29:27
Serkan abi sen hangisine oy verdin çok merak ediyorum :)

Oy vermemişim :) Politik bir cevap olacak ama birçoğundan ayrı ayrı zevk almışlığım olduğu için seçim yapmak istemiyorum sanırım. Slackware'deki Linux'u öğrenme sürecim, Gentoo'da sisteme hakim olduğumu hissetmem, Ubuntu'daki tembellik fırsatım, hepsi ayrı ayrı birer zevktir mesela benim için. 

@eribol :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

marjinal1st

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Haziran 2010 - 00:12:34
Oy vermemişim :) Politik bir cevap olacak ama birçoğundan ayrı ayrı zevk almışlığım olduğu için seçim yapmak istemiyorum sanırım. Slackware'deki Linux'u öğrenme sürecim, Gentoo'da sisteme hakim olduğumu hissetmem, Ubuntu'daki tembellik fırsatım, hepsi ayrı ayrı birer zevktir mesela benim için.

Aynen üstat, kullanıcı dostu dağıtımlar beni de tembelleştiriyor. Arasıra sırf daha fazla uğraştırdığı için USB'den Slax'i açıyorum  :P
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

dozi

ırmak

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

if

mehmet7

Linux Mint 8 Helena, gerciden Ubuntu"dan hareket ederek gelistirildi ama yine de (veyahut bundan dolayi) pek de hosuma gidiyor. Grafik özelliklerini tercih ederim, ayrica benim gibi yeni baslayanlar icin ( evet, daha cömez torun sayilirim bu alanda! ) kolay bir sistemdir.

barış

opensuse hoşuma gidiyor ancak ubuntu varken hiç girmediğim için kaldırıdm hard diskimden... :D

andirinli

Debian ve SUSE.
aslında redhat da olsaydı listede suse yerine onu seçerdim. ilk kullandığım linux sistemi redhat 6.2 halen cd si durur :)
redhat tabanı olmasına rağmen fedora yı o kadar beğenmiyorum.
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

ufuk_k

Slackware ve Frugalware. Özellikle Slackware'de sistemi isteğinize uygun bir şekilde ayarladıktan sonra zevkini çıkarmak gibisi yok. Frugalware biraz daha hazır geliyor ama o da çok hızlı çalışıyor.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."