[Nasıl yapılır?] hakkinda....

Başlatan ZooM, 10 Şubat 2009 - 14:28:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

Merhaba arkadaslar,
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2825.msg30273.html#msg30273
bu ve bu gibi konular sabitlenirse iyi olur  dusuncesineyim cunku direk ilgi cekici ve banko konular. Gelen forum uyeleride aramaktan sıkılıp yeni konu acmakla ugrasmazlar :) Her kategorinin alditndaki alt kategorilerde [Nasil yapilir?] şeklinde Sabit bi konu acilip  tek bir ileti icinde  Admin/Mod. tarafindan duzenlerek sürekli yeni linkler eklenebilir. ve güncel tutulabilir.

Her Altkategori altinda [Nasıl yapilir?] altinda baslik acsak öncelikle gelen arkadaslarda çözülenleri inceleseler daha iyi olabilir... Örnek olarak  Masaüstü Kategorisinde  GNOME basligi altinda  [Nasıl yapilir] konusu acilip, sabitlenip, çözülen tüm kategorisinin linkleri o konuya eklenirse, arama yapacak arkdaslar istediklerine daha cabuk ulasabilir dusuncesindeyim.
Örnek olarak;
Alıntı Yap
~Masaüstleri (Kategori)
&GNOME  (Alt kategori)
@[Nasil yapilir?] (Başlık)
[Nasil?]GDM Giriş Ekranı Tema ve Ayarları : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2825.msg30273.html
[Nasil?] Compiz kurulumu ve ayarlari : Http://Nasıl_yapilir_konu_linki
[Nasil?] konu basligi : Http://Nasil_yapilir_konu_linki
[Nasil?] konu basligi : Http://Nasil_yapilir_konu_linki 
gibi tek bi iletide alt alta basliklar halinde listelenirse daha iyi olur dusuncesindeyim...
En azindan aynı konu ile ilgili basliklarin acilmasi azalip istenilen bilgiye daha cabuk ulasilabilir... Saygilar...
If I was your vampyre...

heartsmagic

Zaten sabitlersek o bölümün üzerindeki sabit başlıklar arasına girecektir. Ayrıca bir bölüme gerek olmaz da, bunu biz bir tartışalım. Hem bir bölümün olup düzenlenmesi fazladan bir meşgale olur bizler için. (İnanın göründüğünden daha zahmetli şu forumu idare etmek).
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ZooM

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Şubat 2009 - 14:43:29
Zaten sabitlersek o bölümün üzerindeki sabit başlıklar arasına girecektir. Ayrıca bir bölüme gerek olmaz da, bunu biz bir tartışalım. Hem bir bölümün olup düzenlenmesi fazladan bir meşgale olur bizler için. (İnanın göründüğünden daha zahmetli şu forumu idare etmek).

daha once forum yonettim kendi forumumda vardi emin olunki bende anliyorum sizi :) benimki sadece bir oneri :) hem sizler icin hemde genel forum uyeleri icin kolaylik olabilir diye dusundum...
If I was your vampyre...

heartsmagic

Kolaylık olur da, anlatmak istediğim sabitlersek zaten bölümün en başında görünecektir. Ya sabitlemeden dediğin şeyi yapacağız ki dediğim gibi biraz zahmetli ya da cidden çok güzel olan Nasıl belgelerini sabitleyeceğiz, ki aslında biz sabitlemeye çalışıyoruz da arada gözden kaçabiliyor.

ZooM

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Şubat 2009 - 14:52:57
Kolaylık olur da, anlatmak istediğim sabitlersek zaten bölümün en başında görünecektir. Ya sabitlemeden dediğin şeyi yapacağız ki dediğim gibi biraz zahmetli ya da cidden çok güzel olan Nasıl belgelerini sabitleyeceğiz, ki aslında biz sabitlemeye çalışıyoruz da arada gözden kaçabiliyor.
Alt kategori altinda Nasil yapilir basligi acilacak tek bi baslik bu konu sabit olucak. bunun icine  ;

konuadi  : linki

seklinde olabilir :) bi ornek bulup linkini koyayim...
If I was your vampyre...

atomkarinca

Şu anda bu bu konular hal-i hazırda başlıklarında bulunuyorlar, ilgili kelimeler aratıldığında da karşınıza çıkıyor. Yani kullanıcının yapması gereken arama kutucuğuna istediğiniz yazıp aratmak.

Sizin istediğinizse konuların içinde tek bir başlık altında toplanması. Bu şekilde de kullanıcının o konuya girip başlıklar arasından aradağını bulması.

Şimdi bana şunu söyleyin; kutucuğa yazıp aramaya üşenen birisi belli başlıklar altına girip bir sürü başlıktan kendisine uyanı arayıp bulacak mı? Eğer siz buna ihtimal veriyorsanız amenna. Fakat biliyorum ki bu ihtimal dahilinde değil, böylece yapmamızın herhangi bir pratik faydası da kalmıyor.

ZooM

If I was your vampyre...

ZooM

Alıntı yapılan: atomkarinca - 10 Şubat 2009 - 15:01:33
Şu anda bu bu konular hal-i hazırda başlıklarında bulunuyorlar, ilgili kelimeler aratıldığında da karşınıza çıkıyor. Yani kullanıcının yapması gereken arama kutucuğuna istediğiniz yazıp aratmak.

Sizin istediğinizse konuların içinde tek bir başlık altında toplanması. Bu şekilde de kullanıcının o konuya girip başlıklar arasından aradağını bulması.

Şimdi bana şunu söyleyin; kutucuğa yazıp aramaya üşenen birisi belli başlıklar altına girip bir sürü başlıktan kendisine uyanı arayıp bulacak mı? Eğer siz buna ihtimal veriyorsanız amenna. Fakat biliyorum ki bu ihtimal dahilinde değil, böylece yapmamızın herhangi bir pratik faydası da kalmıyor.

sizi anladim aslinda dogru diyorsunuz... benim demek istedim baska birseyde sudur... sorun olsuucna forumu gezenlr degil daha neler var gibisinden bakan kisiler  [nasil yapilir?] konu basligi altinda ilgilerini cekicek konulari direk bulabilirler...  ve bunu uygulamak isteyebilirler yani direk kesin cozumlu basliklari bulucaklardir. Neyse iyisiyle kotusuyle  benimki bir öneriydi :)
If I was your vampyre...

ZooM

mesela ben Linux dan anlamiyorum vaktim oldukca neler yailabilir diye geziyorum forumu ve uyguluyorum. yapamadigim zaman * ya da bi sorunla karsilasinca konuyu aciyorum :)
Alıntı yapılan: zoomoneNeyse iyisiyle kotusuyle  benimki bir öneriydi :)
If I was your vampyre...

heartsmagic

İşte mesele o ki bu başlıklar zaten kategorilerde sabit olacağından en üstte görünecektir. Üyenin ayrıca bir yere bakmasına gerek yok yani. Senin istediğin forum genelinde bir başlık ve altında Nasıl yazılarıysa belki o zaman fayda verebilir.

ZooM

If I was your vampyre...