Ubuntu beklentilerinizi karşılıyor mu?

Başlatan eren, 09 Şubat 2009 - 18:45:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu beklentilerinizi karşılıyor mu?

Evet
496 (71.5%)
Hayır
80 (11.5%)
Kararsızım
118 (17%)

Toplam Oy Verenler: 520

eren

Bendeki kehanet sana da bulaşsın Serkan. :D İşin şakası tabii ki. Keşke herkes senin kadar şanslı olsa.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aynshtein

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Haziran 2009 - 03:47:59
Keşke ankette "iki kere bile karşılıyor" şıkkı olsa :D
Nazar değmesin üç dizüstümde de beni uğraştırmayacak kadar iyi çalışmakta Ubuntu.

Serkan, zaten sen "3 dizüstü" kullanıcısı olarak "anormal" bir bilgisayar kullanıcısı profiline sahipken, bir de hepsini birden Ubuntu ile "sorunsuz" kullanarak ben ve benim gibi Ubuntu kullanıcılarının tepkisini çektiğinin farkında mısın? :) :) :)
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

eren

Bende düzgünce Ubuntu kullanabilmek için geçen ay biriktirdiğim son parayla yine bir dizüstü aldım. Bütün sorunlarımı dün uluslararası destek sayesinde çözebildiğim için oyumu da Hayır'dan Evet'e çeviriyorum. :)
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Eren - 24 Haziran 2009 - 12:41:08
Bende düzgünce Ubuntu kullanabilmek için geçen ay biriktirdiğim son parayla yine bir dizüstü aldım. Bütün sorunlarımı dün uluslararası destek sayesinde çözebildiğim için oyumu da Hayır'dan Evet'e çeviriyorum. :)

Ubuntu kullanma konusunda bu kadar azimli bir arkadaş görmedim açıkçası, tebrikler @Eren. :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: aynshtein - 24 Haziran 2009 - 11:26:09
Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Haziran 2009 - 03:47:59
Keşke ankette "iki kere bile karşılıyor" şıkkı olsa :D
Nazar değmesin üç dizüstümde de beni uğraştırmayacak kadar iyi çalışmakta Ubuntu.

Serkan, zaten sen "3 dizüstü" kullanıcısı olarak "anormal" bir bilgisayar kullanıcısı profiline sahipken, bir de hepsini birden Ubuntu ile "sorunsuz" kullanarak ben ve benim gibi Ubuntu kullanıcılarının tepkisini çektiğinin farkında mısın? :) :) :)

Hepsi bir arada değil :)
Birini satıp diğerine geçiş yaptım her seferinde. Eh, alırken tabii ki bakındım Linux uyumuna :D

sudocu

ubuntu ihtiyaclarimi, oyun da dahil(urban terror) %100 karsiliyor. birincil kullandigim bilgisayarimla da gorunurde mukemmel calisiyor, hatta calismayan donanim yok. yalniz ekranla ilgili 2 sorun oldugundan windows`a mahkum vaziyetteyim. ilk sorun ekran karti surucusunu yukleyince 5 dakika icerisinde goz yanmasi basliyor. acik kaynak suruculerle sorun yok. fontlar da sorun degil.
cozum icin yeni bir pc zor, keske su dizustu tipinde ekran kartlarini kolayca bulabilmek mumkun olsa.
diger sorun da hdmi ile 1360x768@60hz cozunurluge ulasmamin mumkun olmayisi. ne yapsam da en fazla 720p goruntu veriyor. bu da pixelmapping olmadigi icin hafif bulanik goruntu demek.
bundan sonra pc alirken ubuntu icin uretilmis dell benzeri bir pc`ye denk gelirim umarim.
her seyin basi sudo!

AbkHaZiaN

Kullanmayı bılınce cok rahat karsılıyor :)

xwes

Sevdiklerimle goruntulu ve sesli konuşturuyor (skype), internet sitemi hazirlayip yayinlamami sagliyor, (gimp, filezilla, kompozer vb.), muzik, film, dizi, internet zaten sorun degil ubuntuda, bazen ses ve videolarla oynuyorum (kdenlive ve cinelerra, winff, avidemuz, audacity yetiyor), ipodu sorunsuzca kullaniyorum, ofis ihtiyaçlarimi da yeterince karşiliyor. Sonuçta insanlar çogunlukla yukarida saydiklarimi yapiyor bilgisayarla, ben de bunlarin hepsini zorlanmadan yapabildigimden, evet tum samimiyetimle ihtiyaçlarimi karşiladigini soyleyebilirim.

Gimp Uzmanı

Şu ana kadar kullandığım en rahat sistem Ubuntu olsada Zenwalk ile gerçek anlamda Linux kullanmanın tadına vardım. Ubuntu rahat bir sistem ve kullanıcıya hiçbir iş yaptırmıyor. Herşey tamamen otomatik. İşte bu yüzden arka planda çalışan bir sürü uygulama var ve fazlasıyla ram ve işlemci tüketiyor. Şu anda fedora kullanıyorum. Firefox ve pidgin açık ve sadece kullanılan bellek miktarı 204 MB Bu benim için çok önemli bazen gimp ile yaptığım çalışmalar belleğin tam dolmasına sebep bile oluyor. Şu ana kadar fedora ve zenwalk beni hiç yarı yolda bırakmadı ve bilgisayarımın yavaşlamasına veya donmasına sebep olmadı.

kaansef

valla ubuntu windows gibi uğraştırmıyo.Açık kaynaklı olmasıda ayrı bi güzellik.Windowsta bi dandik program için 60-70$ veriyoruz ubuntuda ne virüs derdi nede para!:D
# 28065

kahraman masa esat

Ne kadardır Ubuntu kullanıyorum hatırlamıyorum. Buraya ilk mesajımı 12 Ocak 2009'da atmışım. Ondan önce de 1 ay Wubiyle tepiştiğimi de sayarsak 7-8 ay gibi bir süre winfost'a dönmek için hiç bir nededim yoktu. Wubi'den sonra 2 işletim sistemi beraber kullanmadım. Sadece Ubuntu yeterli. Şimdi ilk mesajıma baktığımda gülümsedim. Burası olsun başka dönümenlar olsun. Ubuntuya hakim olmaya başladım. En azından herhangi bir şey olduğunda derdimi anlatabiliyorum. Hatta bu yaz kendimi Linux'e ve İtalyanca'ya adayacağımdan öğrenmek/üzerinde uğraşmak için en iyi dağıtımı araştırıyorum. Ubuntu'yu kurduğunuz anda bile gayet yeterli ama açık kaynak o kadar büyük bir deryaki her şeyin alternatifini şimdiye kadar buldum. Standartın dışında Gnome Do olsun ( heartsmagic'e teşekkür etmek lazım onun sayesinde tanıştım Gnome Do ile ) peazip olsun betikler olsun fazlasını vermekte. Kısacası, klasik bir deyimle eksiği yok fazlası var.

Yusuff

Evet hem de fazlasıyla. Öyle oldu ki başka dağıtım kullanamıyorum.

Mesela Compiz yükledim ubuntu'ya efektler açık ama hiç kasmıyor. Mandriva'da çeyreği kadar efekt yok ama Vista gibi ağır çalışıyor.

Yani anladığım kadarıyla Ubuntu Şükrü Saracoğlu gibi GİRİŞ VAR ÇIKIŞ YOK! :D
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

simislov

Kişisel kullanıcı olarak beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor.  :)
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

Göktürk

tüm işlerimi görüyor sağolsun sorun yok  ;D
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

GAREZ

Alıntı yapılan: Eren - 24 Haziran 2009 - 04:08:45
Bendeki kehanet sana da bulaşsın Serkan. :D İşin şakası tabii ki. Keşke herkes senin kadar şanslı olsa.
bunun şans ile alakası yok donanım üreticisinin ne kadar geniş görüşlü olması ile alakalı... benim atheros kablosuz ağ kartını 8.xx tanımamıştı ama 9.04 tanıdı...

ePaK

karşıladı bidaha değiştirmicem sistememimi

sabian

Benim isteklerimi her geçen gün daha fazla karşılıyor. Klasik windows kullanıcılarının kullanım alanı internet ortamı olduğundan ve benim çevremdeki insanların da bilgisayarla ilişkisi bu doğrultuda olduğu için ikna olmakta ve ikna etmekte hiç zorlanmadım.Hem bunda daha çok alternatif var, görsellik olarak da daha güzel diyerek insanları örgütlüyorum Ubuntu camiasına :D en az 6 bilgisayara kurdum ve halen bir sıkıntı çıkarmadılar. Windows'la yuvarlanıp gidiyorduk, Ubuntu'yla gül gibi geçinip gidiyoruz :D
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

challenger

Yaklaşık 2 gün önce bu anketi Ubuntu'nun beklentilerimi karşılayamadığı yönünde oylamış ve düşüncelerimi de bu başlık altına yazmıştım. İnternet üzerinde dolaşırken bazı sorunlar yaşadığımı ve video izlerken yaşadığım sıkıntıları yazdım, bunlar da Ubuntu'nun beklentilerimi karşılamasını engelleyen faktörlerdi. Arada bir başlığı kontrol edip belkide birkaç öneri alırım diye bakmaya devam ediyordum. Bugün yazdıklarımın nedensizce (yada en azından nedenini ben bilmiyorum) silinmiş olduğunu farkettim ve bu inanın garibime gitti. Halbuki kimsenin kalbini kırmayacak ve kimseyi rencide etmeyecek şeylerdi fakat sadece "Ubuntu beklentilerimi karşılayamıyordu". Benim anlayamadığım; yazdıklarımı silen arkadaşın hangi mantalite ile yazdıklarımı silmesi. Sanırım bilgisayarının başında oturmuş "nasıl olur lan! nasıl olur ki Ubuntu bir insanın beklentilerini karşılayamaz? hımsfff hımmmsssffff! Ubuntu lan Ubuntu!" deyip de sinirlendiğini görür gibi oldum. Acı bir durum, dışarıdan bakıldığında herşeyi belli bir saygı çerçevesinde yürütüyormuş gibi görünen birçok kişi aslında kendi düşüncelerinden farklı bir şey ortaya atıldığında buna tahammül edemeyip değişik şekillerde tepkiler veriyor. Bunun adı "Fanatiklik" arkadaşlar. Körü körüne birşeye sempati beslemek, karşıt fikre yine aynı körü körüne tahammül edememek. Nedir arkadaşlar anlayamıyorum? İyidir güzeldir hoştur, lafım yok, sağolsun bedavadır, eyvallah.. Ama bu, en nihayetinde basit bir işletim sistemidir arkadaşlar. Bir işletim sistemini körü körüne bu şekilde savunmak, adeta namus davası haline getirmek nedir? Ubuntu iyi, Ubuntu güzel, Ubuntu can, Ubuntu herşeyimiz! Ubuntusuz bir hayat olmaz olsun!  Buradan kendi fikirlerimi açıklayan mesajları umarsızca silen şahısa seslenmek istiyorum; "arkadaşım, sildin de ne oldu? Kaldır kafanı da şöyle bir etrafına bak derim sana, Ubuntu dediğin nedir en nihayetinde bir kod yığınıdır, sanaldır. Böylesine savunmak da ne oluyor? Ne kazanıyorsun? Karşılamadı arkadaşım benim beklentilerimi karşılamadı". Bunu da üzülerek söyledim. Eğer bizler sizin beklentilerinizi karşılayamıyorsak o ayrı mesele tabii ki...

bytan

Alıntı yapılan: challenger - 15 Ağustos 2009 - 13:29:41
Yaklaşık 2 gün önce bu anketi Ubuntu'nun beklentilerimi karşılayamadığı yönünde oylamış ve düşüncelerimi de bu başlık altına yazmıştım. Arada bir başlığı kontrol edip belkide birkaç öneri alırım diye bakmaya devam ediyordum. Bugün yazdıklarımın nedensizce (yada en azından nedenini ben bilmiyorum) silinmiş olduğunu farkettim ve bu inanın garibime gitti. Halbuki kimsenin kalbini kırmayacak ve kimseyi rencide etmeyecek şeylerdi fakat sadece "Ubuntu beklentilerimi karşılayamıyordu". Benim anlayamadığım; yazdıklarımı silen arkadaşın hangi mantalite ile yazdıklarımı silmesi. Sanırım bilgisayarının başında oturmuş "nasıl olur lan! nasıl olur ki Ubuntu bir insanın beklentilerini karşılayamaz? hımsfff hımmmsssffff! Ubuntu lan Ubuntu!" deyip de sinirlendiğini görür gibi oldum. Acı bir durum, dışarıdan bakıldığında herşeyi belli bir saygı çerçevesinde yürütüyormuş gibi görünen birçok kişi aslında kendi düşüncelerinden farklı bir şey ortaya atıldığında buna tahammül edemeyip değişik şekillerde tepkiler veriyor. Bunun adı "Fanatiklik" arkadaşlar. Körü körüne birşeye sempati beslemek, karşıt fikre yine aynı körü körüne tahammül edememek. Nedir arkadaşlar anlayamıyorum? İyidir güzeldir hoştur, lafım yok, sağolsun bedavadır, eyvallah.. Ama bu, en nihayetinde basit bir işletim sistemidir arkadaşlar. Bir işletim sistemini körü körüne bu şekilde savunmak, adeta namus davası haline getirmek nedir? Ubuntu iyi, Ubuntu güzel, Ubuntu can, Ubuntu herşeyimiz! Ubuntusuz bir hayat olmaz olsun!  Buradan kendi fikirlerimi açıklayan mesajları umarsızca silen şahısa seslenmek istiyorum; "arkadaşım, sildin de ne oldu? Kaldır kafanı da şöyle bir etrafına bak derim sana, Ubuntu dediğin nedir en nihayetinde bir kod yığınıdır, sanaldır. Böylesine savunmak da ne oluyor? Ne kazanıyorsun? Karşılamadı arkadaşım benim beklentilerimi karşılamadı". Bunu da üzülerek söyledim.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=11623.0;topicseen

Mesajınız ve bakış açınızla ilgili yorum yapmak istemiyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

agritux

@challenger senin yazdıklarını silen arkadaş benim avatarımı da silmiş. Hatta üşenmemiş son 3 gün içerisinde yazılan postların bazılarını da silmiş anlaşılan.

video izleyememek ile ilgili şikayetleriniz olduğunu söylemişsiniz. Gerekli aramayı yaptınız mı forumda?
veya postlar neden silinmiş onunla ilgili arama yaptınız mı?

kuleyni

@challenger çok haksız bi eleştiri yapmışsın.hatırlatmak isterim bu foruma sataşan yazılar bile gerekmedikçe aşırıya kaçmadıkça silinmiyor.

heartsmagic

Cevap verilecek bir durum hissetmiyorum ancak "kör körüne" tabiri çok manidar geldi yapılan eleştiri arasında.

Ubuntu en nihayetinde bir kod yığınıdır. Bizler de makul insanlarız, körü körüne hiçbir şeyi savunmayız. Fakat film izleyememek gibi garip bir eleştiri karşısında da suskun kalamayız. Yaptığım buydu, savunduğum buydu ve hâlâ arkasındayım.

bilisimfevzi

killall tartisma

list all windows
rm -r all windows
restart on cdrom
install ubuntu
restart
mount auto all devices not problem
compiz
sudo bulasikyika
sudo killall bulasik
sudo anne ya biraz daha
sudo cleanup all house
listall single women
killall global warming
shut down
sudo sleep
...........

4 8 15 16 23 42

xwes

bilisimfevzi, 4 8 15 16 23 42 sayılarına fazla dalmayın derim :)