Ubuntu beklentilerinizi karşılıyor mu?

Başlatan eren, 09 Şubat 2009 - 18:45:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu beklentilerinizi karşılıyor mu?

Evet
496 (71.5%)
Hayır
80 (11.5%)
Kararsızım
118 (17%)

Toplam Oy Verenler: 520

karizmaxi

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 23 Mart 2011 - 22:32:31
.dat uzantılı dosyaları, kısıtlı ilaveler kurulduktan sonra Totem oynatıyor bende. Bir yanlışınız olmasın?
forumda neredeyse tüm başlıkları okudum ve her denileni uyguladım ancak benmi yapamadım yoksa başka bir sorun mu var bilemiyorum ama oynatamadım .dat uzantılı videoyu  :-\
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Yiğit Ateş

Bu başlığı kirletmeyelim ama yeni bir başlıkta sorunu detaylı şekilde açıklarsanız iyi olur.

karizmaxi

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Mart 2011 - 22:34:26
@karizmaxi, bahsettiğin ilk sorun aslında bir sorun veya eksiklik değil. Kapalı olan bir protokol için Ubuntu bir şey yapamaz ne yazık ki.
zaten bende bu yüzden VEREMEMESİ dedim çok iyi biliyorum ki bunun sebebi Microsoft ancak ülkemizde skype ve gtalk gibi uygulamalar pek kullanılmadığından ve görüntülü görüşme denince akla live messenger geldiğinden windows'a mahkum kalıyorum. :(
Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

heartsmagic

@karizmaxi, eğer elindeki .dat uzantılı dosya VCD içindeyse Totem veya kullandığın diğer oynatıcıyı açarak menülerinden "VCD Oynat" demen yeterli.
Eğer elindeki dosya yereldeyse uzantısını bir de .mpeg yaparak dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

isevinc

Ubuntunun beklentilerimi karşılamadığı daha doğrusu windowsta yapmaya alıştığım ve linuxta aynı rahatlıkta yapmak istediğim bir kaç uygulama yok değil.
Eskisi kadar oyun oynamadığım için ubuntu ile işlerimin  büyük çoğunluğunu hallediyorum. Hallemediğim kısımlarda ise windowsu açıp işimi görüyorum.

abbasc

oyunlar dışında tüm işimi karşılıyor. Oyun kurmak eskisi kadar kolay değil sadece :(
hatta virüs derdi şimdilik olmadığından winden daha rahat ve cesurca kullanıyorum :)

kozanibo

11.04 ten gelen edit, karsilamiyor fakat surekli gelisen bir sistem kendini yeniliyor :*

halodayi2000

evet tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor

microanaliz

Ubuntu ihtiyaçlarımı karşılıyorda sıkıntı unty özelleştiremiyorum kendimi sanki sudan çıkmış balık gibi hissediyorum bilgisayarın önceden her şeyine ulaşabiliyordum ama şimdi kendimi yabancı gibi hissediyorum hayırlısı ya...
MicroAnaliz

sdelican

-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

yakusha

https://help.ubuntu.com/community/UbuntuEngineering adresinde bir hayli cad programı var görünüyor...

forumda bir abi şu programı kullandığını ve beğendiğini söylemişti

Alıntı YapDraftSight - A free 2D CAD application based on ARES, for engineers and architects. E-mail registration required after 30 days trial. It has AutoCAD 2010 native file support.
Artık bu forumu kullanmıyor.

sdelican

Alıntı yapılan: LinuxHaber - 15 Kasım 2011 - 18:38:17
https://help.ubuntu.com/community/UbuntuEngineering adresinde bir hayli cad programı var görünüyor...

forumda bir abi şu programı kullandığını ve beğendiğini söylemişti

Alıntı YapDraftSight - A free 2D CAD application based on ARES, for engineers and architects. E-mail registration required after 30 days trial. It has AutoCAD 2010 native file support.

DraftSight Dassault Systemin ürünüymüş. Dassault System biliyorsunuzdur Solidworks & Catia nın da üreticisi . Draft Sight a baktım ekran görüntüsü autocad'e benziyord. DS yaptıysa iyidir.. ilk linkte verdiğiniz siteye de uğradım. NX var listede, çok güzel, hatta çok deli... ama nasıl yükleneceği hakkında hiçbir şey yok. ayrıca bir parantez açayım, ilk linkteki zartCAD zurtCAD adında bir sürü program var çoğusu 5 para etmez. parantezi kapa.
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

Jaguar

@sdelican, Basit çizim ve düzenlemeler için Choromium-Chrome üzerinde çalışan Autocad uygulamasını deneyebilirsin.
https://chrome.google.com/webstore/search/autocad?hl=en-US

burk

Bence Ubuntu şeklinde tek bir kalıp halinde algılamamak lazım, sürüm farkları da önemlidir, örneğin ben Ubuntu kullanmaya 9.10 ile başladım, şu an 11.10 kullanıyorum, benim en çok beklentilerimi karşılayan sürüm 10.04 idi.
Hatta böyle bir örneği yoksa bu şekilde bir anket bile oluşturulabilir. :)

İsmail Caner NAZ

Alman

oyunlar ve bir kaç program haricinde evet diyorum. Programlar şunlar ; Adobe Photoshop,Nikon Capture NX ve HDR Efex pro,ImToo HD converter. Bunları wine ile atlatırsam süper olacak !!  8)

lozdo88

Yeni geçiş yaptım ama şimdilik her şey güzel

omerrr

Genel olarak evet. Tek sıkıntı Microsoft Office'e ve e-okul için Explorer'a ihtiyaç duymam.

imarah

Alıntı yapılan: omerrr - 17 Mart 2013 - 22:39:10
Genel olarak evet. Tek sıkıntı Microsoft Office'e ve e-okul için Explorer'a ihtiyaç duymam.

İnternet Explorer'i wine ile kullanabilirsiniz ama neden özellikle ie olsun ki? Eklenti eksik falandır büyük ihtimal.
Office için de Libre Office iyidir, benim beklentilerimi karşılıyor en azından :)

omerrr

yok ie olması gerekiyor. başka türlü olmuyor e-okul için. libre office de microdoft officeden iyi değil. Ubuntu bile reklamlarında microsoft office kullanıyor, dikkat etmişsinizdir. ubuntu for android'in gösterimlerinde hep microsofttu

heartsmagic

Hangi reklam o? Ubuntu tarafının MS Office kullanması için illa dolambaçlı bir yol gerekir, haliyle doğrudan çalışmıyor kendisi. İyidir kötüdür meselesini tartışmıyorum, sadece reklamı merak ettim.

omerrr

http://www.youtube.com/watch?v=Bk0QE6Bg2K8

bu videoda var mesela. hepsini izlerseniz adam direk exel açıyor ki ben başka bir videoda görmüştüm yine ubuntu for android ilk tanıtımlarından resmen mark shuttleworth tarafından word çalıştırılıyordu. Winedir heralde.

ancak neden tanıtımlarda ki bu video ces 2013 libre yerine microsoft kullanılıyor ilginç.

heartsmagic

Oradaki amaç, bakın "yerelde" biz MS Office kullanıyoruz demek değil. Dikkatlice bakılırsa o uygulama uzak bir sunucudan çalışıyor, bahsi de geçiyor Amazon sanırım. İnternet bağlantısı üzerinden başka bir uzak sunucudaki uygulamanın nasıl çalıştığını gösteriyorlar insanlara. Tabi yine Libre kullanılabilirmiş diyebiliriz, o başka bir mesele. Fakat Office orada yerelde kurulu değil.

Mark'ın da reklamın merak ediyorum, fakat yerelde kimsenin zorlamayla MS Office çalıştıracağını sanmam.
Not: Kimse derken Ubuntu geliştiricisi vs.

nikos

bilgisayar tamiri ile ugrasiyorum ayrica oyun vs de satisi yapiyorum tabi bunlari once kendim denemem gerekiyor ayrica autocad autodesk gibi programlar talep eden musterilerim de oluyor bu konuda ne yazik ki windows kullanmak zorunda kaliyorum ama onun disinda her turlu isimi ubuntu layikiyla goruyor  cok ender geciyorum  windowsa. linuxta wine'i denedim ama cok verim alamadim ondan dao yuzden hala ufacik da olsa bir windows bagimliligim kaldi mecburiyetten oturu

Luna

Windows ile kisini yan yana kullanıyorum. PC yi ilk topladığımda sadece Ubuntu ile başlamıştım. Ancak oyun vs MSN yüzünden Windows a geçmek durumunda kaldım.

Oyun vs oynamak için Windows a geçiyorum, sörf için Ubuntu ya. Ne yalan söyliyeyim sırf nette gezinmek için Ubuntu yu açıyorum. Onla vakit geçirmek daha keyifli geliyor.
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W