ubuntuya giremiyorum

Başlatan trancelogy, 09 Şubat 2009 - 02:07:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

trancelogy

arkadaşlar ubuntu 7.10 vers. kurduktan sonra bütün güncellemeleri yaptım pcyi restledikten sonra ubuntu açılmadı grafik kartı hatası verdi bende tamam deyip başlattım ID ve Pass'ı girdiktikten sonra öylece kalıyor hiçbirşey gelmiyo sanırım çözünürlükle alakası war giriş ekranında sanırım 800x600 de açıyor mouse ve yazılar büyük,masaüstüne ulaşamıyorum bu neden olablir ve sorunu nasıl halledebilirim? Birde şunu belirteyim 2 işletim sistemi yüklü hem Ubuntu hem XP... 

trancelogy

trancelogy

kardeşim denedim login incorrect hatası veriyor

heartsmagic

Eh bir de, 7.10 çok geride kaldı. Çok kısa bir süre sonra 9.04 çıkıyor, neden daha güncel bir sürüm denemedin?

Grafik kartın ne? Sürücüleri kurulu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

trancelogy

compiz sorunsuz çalışıyordu 7.10da herşey mükemmeldi ekran kartı yüklü olmasa sanırım compiz çalışmaz güncellemelerden sonra bu hale geldi grafik kartım nvidia gforce 7100gs nasıl halledebiliriz?

trancelogy

komutu girdim şu yazı çıktı " xserver-xorg postinst warning:overwriting possibly-costomised configuration file; backup in/ etc/xll/xorg.conf.20090209022935 " çözünürlük yerine geldi ama hala masaüstüne giremiyorum ıd ve pass'ı girdikten sonra hiçbirşey olmuyor

heartsmagic

Bu durumda güncelleme ile beraber bir sorun olmuş demektir. Masaüstüne giremiyorsun, öylece bekliyor mu şu anda? Yoksa bir hata veriyor mu?

trancelogy

öylece bekliyor yarım saat bekledim hiç birşey yok

heartsmagic

Bu durumda ilk önerim CTRL+ALT+F1 ile konsola düşüp, giriş yapıp:

mv ~/.gnome2 ~/.gnome2.yedek komutundan sonra tekrar girişi denemek.

Eğer bu da olmuyorsa yeni bir kullanıcı oluşturup denemek. Eğer bu da olmuyorsa ne yazık ki aklıma başka bir şey gelmiyor. Şu an Jaunty üzerinde aynı sorunla ben de boğuşmaktayım fakat sistem alfa olduğundan normal karşılıyorum bunu.

trancelogy

arkdaşlar komutlar işe yaramıyor 2600 arkdaşımın dediğini yapıp oturum seçip gnome ile açtım şimdi ubuntudan yazıyorum ama çözünürlük yine 800x600 ve ilk açıldığında OAFIID:deskbar-Applet hatası aldım sileyimmi silmeyimmi die sordu bende silmedim şuanda compizde çalışmıyor aktif edeyim dedim sürücüyü etkinleştirdim pc reset diyor rest attığımda gene ıd ve pass girip bekliyorum tekrardan gnome seçip giriş yapıyorum neyapmam gerekiyor?

trancelogy

heartsmagic

@trancelogy, buradayız da lütfen aceleci olma. Eğer birileri bir şeyler biliyorsa zaten sana tavsiye verecektir.
Güncellemeler sorunsuzca tamamlandı mı? Görünen o ki tamamlanmışsa bile sorun yaşamaktasın.

CTRL+ALT+F1

sudo aptitude update
sudo aptitude safe-upgrade
sudo aptitude dist-upgrade

ile yeni güncelleme geliyor mu diye kontrol edebilirsin.

trancelogy

* sağ ol kardeşim verdiğin komutlardan sonra bikaç update ten sonra bana şu komutu verdi "dpkg --configure -a" bunu sudo ile girdiğimde 10dklık bir update yaptı ve şimdi sorunsuz çalışıyor * her şey eyvallah kardeşim :)