Ubuntu'ya geçmek için donanımım yeterli mi? Sistem hakkında birkaç soru daha.

Başlatan manjedix, 07 Şubat 2009 - 20:12:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

manjedix

slm
Bende ubuntuya geçicem ancak:
1. bilgisayarımın sistemi berbat gibi bişi 184mb ram,pentium 3 işlemci,15gb harddisk,2004 model bir bilgisayar, ubuntu verimli çalışırmı?
2. eğer hayır diyorsanız kubuntu * ya da bir modeli çalışır mı?
3. Usb flash bellekleri çok sık kullanıyorum ubuntuda otomatik tanıyor mu bu bellekleri?
4. Pmp (portable multimedia player) ımda usb hubundan bağlayınca otomatik açılıyor ondada bir sorun çıkarmı?
5. Nokia pc suite çalışırmı?
6. Ben kendim cd den kolayca yükleyebilirmiyim. Kolaydan kastım sürücü, ses ve ekran kartı tnıtacakmıyım yoksa otomatik yüklermi?
Lütfen yardımcı olun ... şimdiden bekliyorum.

ihtiyar said

Hoş geldiniz. Sizi, önce biraz forumu gezmenizi önereceğim. Sonra, konu açarken konu başlığına içerikle ilgili bir şeyler yazmanızı rica edeceğim. Sorularınızın tamamının cevabı var sanırım. Biraz araştırın bakalım. ;)

umutubuntu

Direkt olarak ilk mesajda lütfen biri cevap versin diyerek konu açmak çok abes bir durum.
Sorduğunuz soruların çoğunu forumda arama yaparak bulabilirsiniz, yok eğer bulamazsanız her konu için ayrı ayrı başlık açınız lütfen.

manjedix

araştırdım ancak kesin olarak bu sorulara bir yanıt bulamadım lütfen yardımcı olun ama önerinizi dikkate alarak daha ayrıntılı bir aramada YENİDEN yapacağım. ;) :)

3mr3

Ubuntu'yu çalıştırabilmeniz için önerilen bilgisayarın özellikleri;

* 700 MHz x86 işlemci
   * 384 MB bellek (RAM)
   * 8 GB disk alanı
   * 1024x768 ekran çözünürlüğünü açabilen ekran kartı
   * Ses kartı
   * İnternet bağlantısı veya yerel ağ
   * CD-ROM sürücüsü
Ram konusu mu sıkıntılı acaba. Ben sanal işletimden 200 mb şeklinde ayarlayıp olmuştu. Fakat ustalardan haberi beklemek iyi olur. Çünkü onlar denemiş olabilirler.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

umutubuntu

Lütfen yeniden, bıkmadan arayınız, ta ki sorunun cevabının olmadığından emin olana dek.

manjedix

hala arıyorum eğer ramde problem çıkarsa hangi ubuntu sürümü daha verimli çalışır?

manjedix

flash diski buldumdonanım tavsiyeleri başlığındaymış bir sorunum kalktı  :D

manjedix

size bir soru daha (belki kızacaksınız ama) :D ben xp kullanırken sıkıldığım için vista brico packi yüklemiştim ve fazla ram isteyen bir masaüstüydü format attırdığımda adam bana senin bilg vista temasını kaldırmaz demişti ama kaldırdı ve gayet de güzel çalıştı. Ben de özgürlükçü biri olarak ubuntuya geçmek için can atıyorum ama korkum var işte eğer iyi çalışmazsa diye bu durumda ramden kaynaklanan proplemde ortadan kalkıyor galiba di mi? yoksa çok mu optimist oldum  :D ???

manjedix

pc suite de halledildi sağolun ihtiyar said ve umutubuntu  :D ama hala bir kaç sorum daha var.  :D

ihtiyar said

Alıntı yapılan: manjedix - 07 Şubat 2009 - 20:41:11
pc suite de halledildi sağolun ihtiyar said ve umutubuntu  :D ama hala bir kaç sorum daha var.  :D

Bakın, gördünüz mü? Sadece arama yaparak neler yapabiliyorsunuz? Bizim amacımız bol mesajı/bol üyesi olan bir forum olmak değil kaliteli içreiğe sahip, kullanışlı ve seviyeli bir forum halimizi korumak. ;)

manjedix

Abi sana bir sorum daha olacak şimdi gnome kaliteli bir masaüstü biliyorum bu yüzdende ilk tercihim ubuntu ama sitede fluxbuntu var ki sitesi yapım aşamasında gibi bir halde bir çok kişide celeronda ya da 2gb ramda sorun yaşamış bende yüklesem diyorum benim bu bilgisayara ne olursa bahtıma gibisinden ama bir de abim var kötü bir performans sağlarsa büyük ihtimalle windows geri isteyecektir format atıp yüklenebilir mi tekrardan ? ::)

manjedix

Fluxbuntu kullanan biri bildiklerini bir başlık altında toplayarak, yeni bir konu açabilir mi?
:o

umutubuntu

Arama kısmına Fluxbox  ya da Fluxbuntu diye yazarsanız bir çok başlık çıkacaktır.
Şimdi ben Fluxbox kullanıyorum, ancak benim başlık açıp bir şeyler yazmam sizin şu anda olmayan sorunlarınıza ne kadar derman olacak.
Yüklersiniz Fluxbox dağıtımınızı sorun yaşarsınız, ararsınız cevap bulamazsanız o zaman yeni bir başlık açarsınız hepimiz bildiklerimiz kadarıyla çare üretmeye çalışırız.
Şu anda yeni bir başlık açıp Fluxbox'ı anlatmaya maalesef vaktim yok.

heartsmagic

Çok uzamadan yorum yapalım bence. O bellek miktarı Ubuntu için ne yazık ki az kalır. İstediğin verimi alamazsın.

1. Bellek miktarını arttırabilirsin.
2. Forumda daha önce açılmış bu türdeki bilgisayarlar için olan başlıklara bakabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.