MSI S430 ile Ubuntu 8.04 Uyumu ile ilgili notlar..

Başlatan raptoid, 19 Nisan 2008 - 01:55:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raptoid

MSI S430 Laptopum var..
Extra olarak USB Logitech G5 mouse USB Microsoft klavye USB harici integral HDD kutusu USB harici Edimax 7318USG wireless adaptoru USB Platronics DSP-500 Pro Kulaklik+Mic var bagliyorum hepsini sorunsuzca otomatik tanidi. Laptop donanimlarida sorunsuz calismakta SES den endiseliydim endisem yersiz cikti USB Kulaklikdan endiseliydim yine ancak ondada herhangi bir sorun yok.

Sonuc olarak goruyorumki LAPTOP larda cok guzel iyilestirmeler gozukmekte.. MSI S430 Gonul rahatligiyla kullanilabilir..

Saygilar..
Linux for Human Beings

Paradigma

Evet, bende de S430 var ve Windows kurulumundaki dertlerimi bilirim (ses kartı özellikle), oysa ki kablosuz bağlantı dahil hiçbir sorun çıkmadı Ubuntu kurulumunda.

Benim gibi Linux acemilerine hoş bir karşılama yaptı yani Ubuntu sağolsun :)

m3nzil

ya offf yaaaaaaa yapamadım yapamadım yapamadım hatta şöle diyim olmuyor olmuyor olmuyor :(

windowsa geri dönmemek için arada bi .exe dosyaları lazım oldugunda wine kurdum ordan yapıyorum

dosyalarımın hepsini aldım attım her şey çok güzel birde kablosuz olsa birde openvpn calissa hayatta kimse beni ubuntudan vazgeçiremiyecek ::(

arkadaşların yukarda iwconfig lspci çıktılarıyla aynı hardware drivers da görüyor ama ağ baglantilarda edit connections 'dan wireless dediğimde

hiç bi şey yok :( yardım edersenız çok sevinirim.Bazı paketleri yüklememi istiyecekseniz /etc/apt/sources.list'inizde gönderirseniz sevinirim.

Ubuntuya geçmek istiyorummmmmmmmm windowsa bi daha geri dönmemek için.

erginemr

@m3nzil,

Ben de MSI S430 kullanıyorum ve bütün donanımlar sorunsuz çalışıyor. Çevremdeki kablosuz ağları da görebiliyorum. (Gerçi ben kablolu ağ kullanıyorum.) Fn tuşu ile yukarıdaki fonksiyon tuşlarından biri, kablosuz ağı devre dışı bırakıyordu. Bilgisayarınızın ayarları bu şekilde kalmış olmasın.

m3nzil

Alıntı yapılan: erginemr - 27 Ocak 2009 - 13:15:11
@m3nzil,

Ben de MSI S430 kullanıyorum ve bütün donanımlar sorunsuz çalışıyor. Çevremdeki kablosuz ağları da görebiliyorum. (Gerçi ben kablolu ağ kullanıyorum.) Fn tuşu ile yukarıdaki fonksiyon tuşlarından biri, kablosuz ağı devre dışı bırakıyordu. Bilgisayarınızın ayarları bu şekilde kalmış olmasın.

kardeşim bilgilendirdiğin için tşkler ama ondan kaynaklanmıyor çünkü bayadır uğraşıyorum gözümden kaçamaz.Hallettim wirelessi başka dosyalarla burdakıler işimi görmediği için yapamamıştım.Benim pc'de MSI VR601. tek sorun suan için openvpn kaldı bilgin varmı bu konuda ?

erginemr

E o zaman geçmiş olsun. Demek ki MSI VR601'de kablosuz bağdaştırıcı olarak MSI S430'dan farklı bir marka kullanılmış.

Ne yazık ki openvpn hakkında bir şey bilmiyorum.  ::) Bu konuda yeni bir başlık açsanız daha iyi olur.