[Çözüldü] Türkçe opera kurulumu?

Başlatan linsis, 18 Nisan 2008 - 23:58:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sypro

hmm muhtemelen hedef dizindeki /dosyaismi eksiğinden, oraya da sona /ouw927_tr.lng yazarak yeniden dene, dalgınlığa gelmiş:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

linsis

sudo cp /home/linsis/belgeler/dosya/ouw927_tr.lng  /usr/share/opera/locale/ouw927_tr.lng

böyle bir hata veriyor

cp: "/home/linsis/belgeler/dosya/ouw927_tr.lng" durumlanamadı: No such file or directory
>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

Sypro

dosyanın tam yeri orası mı emin olun, eğer orası ise
sudo su
cp /home/linsis/belgeler/dosya/ouw927_tr.lng /usr/share/opera/locale/ouw927_tr.lng

olarak deneyin. yine olmazsa hepsini boşverin,

sudo su
nautilus

yazın, 10 saniye içinde bir pencere açılacak, o pencereyi kapatmadan önce kopyalamak istediğiniz dosyanın olduğu dizine gidin, kopyalayın sonra kopyalamak istediğiniz dizine gidin yapıştırın. sonra pencereyi kapatın.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

linsis

sudo su
nautilus

şeklinde yaptım oldu.bu nasıl oldu.yani bu tür sorunlarda bu şekilde yapmanın herhangi bir soruna sebep olmaz değil mi?

bu arada çok teşekkürler
>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

Sypro

hayır bir sorun çıkarmaz, ama yetkili kullanıcı kipinde olduğunuzu unutmayın. her dosyayı değiştirme hakkınız olduğu için geri dönülmez şeyler yapabilirsiniz. bilmediğiniz dosyaları kurcalamadıktan sonra nautilus'u root bağlanarak kullanmak bir çok işi kolaylaştırır. komut yazmaktansa alıştığınız şekilde kopyala yapıştır yapmak daha kolay çünkü :)

Sypro

Topic'i çözüldü olarak değiştirip kilitliyorum.