Alien Arena 7.10 donma sorunu

Başlatan OS, 06 Şubat 2009 - 17:02:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OS

Merhaba,forumda dolaşırken bu oyunu gördüm. Ne yaptım ne ettim sonunda kurmayı başardım lakin oyuna girdiğimde donmalar oluyor bu sebeple oyunu istediğim gibi oynuyamıyorum. Compiz ayarlarına girip efektleri kaldırıyorum sadece araştırmam sonucu compizi kapatmamız gerektği söylenmiş bende bu şekilde kapadım.Bilgisayarimin genel ozelliklerini asagida belirtiyorum.Ati ekran kartınıda tanıttım şuan aktif durumda kurduktan sonra sanki biraz düzelme var gibi ama yinede hiç tatmin edici değil.

SATELLITE L30-134 İşlemci Intel® Celeron M işlemci 410-YONAH(1.46 GHz, 1MB L2 cache, 533 MHZ FSB)
Memory 512 MB DDR2 Ram - max. 2,048 MB Harddisk 60 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
Grafik Kart ATI RADEON® Xpress 200M, max. 256 MB DDR Video RAM Ekran 15.4" WXGA TFT ekran (1,280 x 800 çözünürlük) Dahili Video Mod Çözünürlük: 1,280 x 800 Maksimum renk: 16.7 milyon Harici Video Mod Max çözünürlük: 2,048 x 1,536 Max renk: 4.3 milyar Max yenileme
Çok soru sorarım :)))))))))

OS

neyse konumun kitlenmesini rica ediyorum :) Linux özgürlük dedik ama maalesef istediğim hiçbişeyi bu işletim sisteminde gerçekleştiremedikten sonra "özgürlük bunun neresinde" diyorum. film izliyemiyorum oyun oynuyamıyorum program yüklemeye calışıyorum bir sürü zahmet kıymeti yok o kadar uğraştıktan sonra kimsenin ödül vereceğide yok zararın neresinden dönsem kardır :)

forever windows xp
Çok soru sorarım :)))))))))

acemiyim91

Bilgisayarınız dizüstümü acaba?Fazla sıcaktan olmasın?
Zaten siz oyun için Linux u seçtiyseniz yanılmışsınız.Gerçi oyunlarıda çok rahat oynuyorum ama bazı oyunlar oynanmıyor.Eğer illaki oyun diyorsanız Linux u oyun diye kullanın :) kendinize göre bir sistem yapın.Siz sistemi kurduğunuz gibi direk oyuna sarılmışsınız -.-

ihtiyar said

Alıntı yapılan: OS - 06 Şubat 2009 - 20:06:02
neyse konumun kitlenmesini rica ediyorum :) Linux özgürlük dedik ama maalesef istediğim hiçbişeyi bu işletim sisteminde gerçekleştiremedikten sonra "özgürlük bunun neresinde" diyorum. film izliyemiyorum oyun oynuyamıyorum program yüklemeye calışıyorum bir sürü zahmet kıymeti yok o kadar uğraştıktan sonra kimsenin ödül vereceğide yok zararın neresinden dönsem kardır :)

forever windows xp

:S Forumda biraz dolaşmanızı öneriyorum. Kim film izleyemiyor, oyun oynayamıyor? Oyunda donmaların olması Linux'un suçu mu yoksa MS'nin tekelciliği sonucu şirketlerin sadece onu baz alması mı? Şu ana kadar ne istediysem fazlasını hatta hayal bile edemeyeceğim şeyleri Linux'ta yaptım. Windows sizi kandırıyor, sizin için bunlar yeterli diyerek. Ama linux'ta bir şeyler öğrendikten sonra windowsun ne kadar yetersiz olduğunu anlıyorsunuz. Birkaç küçük sorunumu binlerce güzellikten dolayı görmezden gelebiliyorum. Siz windowsa geçtikten sonra sadece virüsten korunmak için bile binbir zahmete girecek, ne kadar korunmaya çalışsanızda zaman zaman virüsler sebebiyle sistemizine format/lar atmak zorunda kalacaksınız -üzülerek söylüyorum-. İstediğiniz şeyleri yaptığınızı sanacak, daha fazlası olmayacağına inanacaksınız. Bir konu vardı, bahsettiğim şeylerle ilgili. Bulursam yazarım.

İşte burada!: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4105.0.html

heartsmagic

Alıntı yapılan: OS - 06 Şubat 2009 - 20:06:02
neyse konumun kitlenmesini rica ediyorum
......
forever windows xp

Konu kapatılmıştır. Kimseyi ikna gibi bir yükümlülüğümüz yok. Linux bir seçim meselesidir. İnsanlar seçerler ya da seçmezler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.