Vestel Notebook (Dizüstü) Bilgisayar Tavsiyeleri

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 23:04:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Vestel Notebook (Dizüstü) Bilgisayar tavsiyelerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

oxfuego

Eren ben gecen gun vestelden 1gb ekran kartı olan modeli ısmarladım daha gelmedi 1 2 gun ıcınde gelır 2450 falan vestele ılk gırdıgımde tek baktıgım yuksek bır ekran kartlı laptop :D belkı o fiyata daha iyi bir laptop bulabılırdım ama acele...
No Limit

OpenSolaris

Notebook alacaksanız biraz daha eli yüzü düzgün birşey alın derim Vestelin makineleri hiç güzel değil

eren

Hiç Vestel Notebook kullandınız mı? Yerli mallarını lütfen bu kadar kötülemeyelim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

OpenSolaris

Kullandım evet veezy go desktop pc de kullandım ikiside işe yaramaz aletlerdi.

oxfuego

arkadaslar artık olan oldu ısmarlandı gerı donus yok 2. laptop yolda 1. yetmıo :D
No Limit

Tilki

Sevgili OpenSolaris;
VeezyGo serisi bilgisayarlardan bende de vardı.800Mhz Athlon K7 işlemcili ve 128MB 133Mhz Sdram'li modelden.Ben ona son dönemlerinde bir tane de 256MB ram takıp biraz ayağa kaldırmıştım.Az kahrımı çekmedi.Pardus 2007'i kurup kullanmıştım.Hatta yine benim gibi bankacı olan bir şahsa hem Windows XP hem de Pardus 2007 yüklü olarak satmıştım.Hala msn üzerinden haberleşiyoruz.Daha rahat çalışıyor diye Ubuntu kurmuş, onu kullanıyormuş.Ne güzel.Ben bilgisayarımı satmayı hedeflerken, açık kaynak dünyasına bir kullanıcıyı daha kazandırmışım :).

VeezyGo diyince aklıma geldi birden.Paylaşayım istedim.

Mint_85

Bende Vestel notebook kullanıyorum. Tavsiye etmiyorum. Gidin Asus alın babalar gibi, en mantıklı seçim ! Fakat ülkemiz de iyi bir şeyler üretilmesini bende isterim. Yerli üreticiye destek amaçlı aldım. Genede ona rağmen objektif olucam iyi makinalar degil kesinlikle !

By_KIRTAN

ben şuanda kullanıyorum çok memnunum yaklaşık 10 aydır kullanıyorum tık demedi maşallah vede aldığımda bayaa iyiydi özellikleri odönemki rakiplerine göre. onyx pro modeli

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2009 - 23:02:27

bu arada ubuntu 9.10 ile ilk defa windows dışında bi sisteme döndüm Allah utandırmasın =) şimdilik sanal makinada sistem alıştırması yapıyorum sistemi çözer çözmez komple dönecem hemde vestel laptopumla =)

zuugoor

bende vestel kullanıyorum arada garip arızalar çıkarsada diğer laptoplardan çok dayanıklı 2 sene online oyunlar yüzünden çekmediği kalmadı ama hala ilk günkü gibi ben memnunum.

maximus___

vestel in servisini hiçbir global notebook üreticisinde bulamazsınız. beyaz eşyadan gelen dehşet bir servis anlayışı var. ayrıca bırakın türkiye nin her ilini, neredeyse tüm ilçelerde vestel servisi var.

servis dışında alınacak makinaın konfigürasyonlarına bakılıp alındığı sürece hepsi aynı. toshiba, dell vs ile bana göre vestel arasında en ufak fark yok. özellikle asus denmiş. asus un servisi ile ilgili sikayetvar ve hukuki.net forumlarına bakın. asus un notebook servisi gerçekten facia.

iki tane vestel notebook değiştirdim. ikisi de servis yüzü görmedi. sonunda konf eski kaldığı için sattım. bir tane vestel masüstünü hala kullanıyorum 2002 yılından kalma p4... ram takmak dışında kasasını bile açmadım daha. servis yüzü görmedi bu da.... yani kötü tecrübeler yaşanabilir. ama vestel kötüdür diye yafta yapıştırmak çok yanlış. özellikle de işini bu kadar iyi yapan bir yerli firma söz konusu ise.

bunun yanında toshiba dell vs hepsi uzak doğuda üretiliyor. (istisna birkaç model olabilir) zaten dünyada 3-4 tane notebook üreticisi var. herkes onlara ürettiriyor. notebook parçaları desktoplar gibi çok çeşitli değil. genelde aynı parçalar kullanılıyor. asıl dikkat edilmesi gereken konu servis.