Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Vestel Notebook (Dizüstü) Bilgisayarlar

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 23:03:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Vestel markalı Notebook (Dizüstü) Bilgisayarların modellerini buraya yazabilirsiniz.

Ubuntu'ya özel olarak ürettiğiniz çözüm önerilerini de bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bambal

ben vestel e ubuntu 8.04 kurdum sadece kameramı tanımadı. uyum sorunu yok
!EÇB!

FUBU

Alıntı Yapben vestel e ubuntu 8.04 kurdum sadece kameramı tanımadı. uyum sorunu yok

masaüstü? dizüstü? model? bunları da yazmıyacak mısın?

Feoran

Vestel promega kullanıyorum tüm donanımı tanıyor ancak Intel onboard ekran kartı bazı oyunlarda grafik sorunları çıkarıyor bunun dışında onboard ses kartı aynı anda hem midi hem normal ses çalmıyor genel kullanımda sorun olmamasına karşın ses kartı bazen midi programlarda sorun çıkarabildiği gibi creox gibi bazı gitar efekt programlarında sorun yaşadım. Bunun dışında normal bir kullanım için sorun çıkaracağını sanmam. Ekran kartı sürücüsünü kurup tanıttıktan sonra Compiz'de de sorun çekmedim.

celebron

Alıntı yapılan: Feoran - 12 Mart 2009 - 23:13:02
Vestel promega kullanıyorum tüm donanımı tanıyor ancak Intel onboard ekran kartı bazı oyunlarda grafik sorunları çıkarıyor bunun dışında onboard ses kartı aynı anda hem midi hem normal ses çalmıyor genel kullanımda sorun olmamasına karşın ses kartı bazen midi programlarda sorun çıkarabildiği gibi creox gibi bazı gitar efekt programlarında sorun yaşadım. Bunun dışında normal bir kullanım için sorun çıkaracağını sanmam. Ekran kartı sürücüsünü kurup tanıttıktan sonra Compiz'de de sorun çekmedim.
Aynı bilgisayara bende nvidia geforce 7300M taktırdım ubuntu versiyon 8.10 yüklü iken * her şey düzgün çalışıyordu ancak 9.4 yükleyince beyaz ekran gibi problemler( gnome panelin üst kısımdaki parçası gözüküyor diğer her taraf beyaz oluyor sadece imleç gözüküyor) oluşmaya başladı. Bu benim bilgisayarımdanda oluyor olabilir tabi.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

zuugoor

bende vestel kullanıyorum ubuntu ile çok memnunum.İlk başta 5 arıza verdi ubuntuya yeni başladığımda foruma bakarak hepsini çözdüm şu an gayet güzel windowstan kurtulduğum için çok memnunum