"Could not update ICEauthority file ...." Problemi

Başlatan esezen33, 05 Şubat 2009 - 02:26:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esezen33

Öncelikle merhabalar Konuyu nereye yazacağımı bilemediğimden buraya yazdım yanlışsa silebilirsiniz.

Ben Ubuntuya geçeli 4 gün oldu tabi web tasarım için geçince gerekli programları kurmam gerekti

En son olarak wine üzerinden dreamweaver 8 kurdum ve bilgisayarı tekrar açtığımda $HOME/.dmrc nin ve $HOME nin dosya izinlerinin 644 olması gerektiğini söyleyen bir uyarı geldi. bende uçbirimden hemen 644 yaptım ama tekrar pc y iaçtığımda

1. HATA MESAJI

Could not update ICEauthority file /home/engin/.ICEauthorhity

2. HATA MESAJI

Yapılandırma sunucusu ile ilgili bir sorun var. (/usr/lib/libgconf2-4/gconf-sanity-check-2 durum 256 ile çıktı)

ve bi daha linux açılmadı lütfen yardım edin baştan kurmaya ayırabileceğim vaktim yok.

Şimdiden teşekkürler

heartsmagic

sudo chown engin:engin /home/engin/.ICEauthorhity
sudo chmod 644 /home/engin/.ICEauthorhity

ile denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sosyalserdar

benimde hem xp hem ubuntu 9.10 var şifre sorma ekranı  geldikten sonra şifreyi yazıp enterliyorum

karşıma

Could not update ICEauthority file /home/serdar/.ICEauthorhity
hatası geliyor sonra bazen açılıyor ekran bazen açılmıyor üst ve alt menü çubuğu gözükmeden açılıyor bazen

ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim

Ubuntuforums da izinlerle ilgili bir proglem olduğu yazılmış ama ben hangi chmod değerini yazacağımı bilmiyorum adamlar 600 yazmış
ama daha beter etmeyeyim :)
bu hata son güncellemeler sonrasında oldu önceden yoktu bu hata aşşağıdaki gibi yapsam ne olur?

sudo chown serdar:serdar /home/serdar/.ICEauthority
sudo chmod 600 /home/serdar/.ICEauthority