[Çözüldü] Minimal CD den kurulum yaptım yazıcımı tanıtamıyorum

Başlatan MeBuNtU, 04 Şubat 2009 - 22:46:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeBuNtU

Arkadaşlar eskiden sorunsuz çalışan yazıcım hp3550 minimal cd den kurulum yapınca çalışmadı.Yazıcı servisini nasıl başlatabilirim ?

MeBuNtU

evet ordan yazıcımı görüyor ama dosya yazmıyor yazıcı.

MeBuNtU

İşte konsoldaki hata çıktısı :

** (gnome-cups-manager:5287): WARNING **: connect = 'hp:/usb/deskjet_3500?serial=TH38F121NT76'
Error occured spawning: "/usr/share/cups/browsing_status" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)
Error occured spawning: "/usr/share/cups/sharing_status" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)
Error occured spawning: "/usr/share/cups/browsing_status" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)
Error occured spawning: "/usr/share/cups/sharing_status" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Ama onda terminalden nasıl hata çıktısı alıyorsun?

MeBuNtU

MeBuNtU

mesela çalıştırır çalıştırmaz çıktılar böyle:
metin@dhcppc0:~$ gnome-cups-manager

yinede çaılışıyor CUPS.Yazıcımı ve bağlantı noktasını doğru görüyor.Bir dosya yazdır diyorum yazdırıyor diyor ama yazıcıda tık yok.

MeBuNtU

Bir ppd yazılımı indirip kurunca yazıcı düzeldi.Konu kapatılabilir.Yardım ve ilginiz için teşekkürler.

MeBuNtU

heartsmagic

Ben de ekleme yapayım. Cups yönetim sayfası dediğim şey http://localhost:631/ bağlantısıdır. Hoş ppd eksikliğinden dolayı sorun oradan da çözülemezmiş.