PHP.Org.Tr Yönetimi...

Başlatan Amad, 04 Şubat 2009 - 15:37:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amad

Arkadaşlar bileniniz var mı ama POT(php.org.tr - Türkiyenin PHP Dev. Sitesidir) uzun bir süredir kapalı. 2-3 ayı geçti yanlış hatırlamıyorsam. (Yanlış hatırlamıyorsam) Hidayet adında bir arkadaş bakıyordu yönetime tabii bi'kaç arkadaş daha vardı, üni hocaları vs... Yönetim tam randımanlı çalışamıyordu yönetimi devretmek istiyorlardı şimdi de kapalı.
Konuya gelicek olursam POT'un yeniden açılmasını istiyorum fakat bir yönetim grubu tarzında birşey yapıp demo bir site tarzında birşeyler kuralım ve kabul edilirse php.org.tr olarak yayına geçelim. Dileyen arkadaşların bilgileri önemli değil sadece moderatörlük yapabilicek arkadaşlara bile ihtiyacım var.
İlgilenen arkadaşlar buraya yazarsa detaylı olarak konuşabiliriz.
Teşekkürler
Hanım! Kahvemi getir!

eren

Bu tip projelerin artık ayakta kalması git gide zorlaşıyor. İnşallah size destek olan çıkar.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ihtiyar said

Sunucu konusunda yardımcı olabilirim.

Amad

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 04 Şubat 2009 - 23:22:31
Sunucu konusunda yardımcı olabilirim.
Sunucum var teşekkür ederim, tek ihtiyacım yönetimde yardımcı olabilicek arkadaşlar... İlerde biz yönetime geçmek istiyoruz (sanki darbe yapıyoruz) dediğimizde bu bunu yapıcak diye göstericez (inş). Ama bakalım destek olucak arkadaşlar olucak mı...
Hanım! Kahvemi getir!

Serhat7

selamlar Amad,.. bende pot tan serhat7 .. belki gözüne çarpmıştır.. hidayet abiyle odtüdeki konferansta konuşma fırsatım olmuştu en son.. o gün , forum un açılıp açılmaması hakkında net bir karar veremediklerinden bahsetti.. yardım için kendisne mail atman yeterli olucaktır.. bende uzun zamandır açılmasını bekliyorum.. herşeyi üstlenebilirim sorun değil ama Mustafa hocanın fikri çok önemli tabi.. bu projeyi başlatan o.. :)

ChessWarrioR

Ben de bu konuda yardımcı olabilirim.

Yönetim Notu : Lütfen bildiklerinizi MSN üzerinden değil forumdan aktarınız, bu sayede bildiklerinizden herkes yararlanacaktır.
Ömer ÖZKAN Resmi Web Sayfası

http://www.ozkanomer.net

Amad

Arkadaşlar teşekkür ederim gerçekten. @serhat7 dediğin gibi mail attım fakat bana geri dönüş olmadı bana daha. Siz de mail atarsanız işimizin ciddi olduğu anlaşılır.
Daha POT kapanmadan önce birkaç üniversite hocası, Hidayet hoca ve birkaç kişi daha yönetimde değişik projeler olacağı hakkında bir google grubu açıp görüşüyorduk fakat bir verim alınamadı ordan. Onlarda değil tabîi ki suç, hepsinin işi gücü var. Fakat dediğim gibi lütfen mail atarsanız bizim ciddi olduğumuzu anlarlar.
Teşekkür ederim tekrar
Hanım! Kahvemi getir!

Intel

Bende yardimci olabilirim, 3-4 ay once email gondermistim ancak bir cevap alamamistim. Eger bir yonetici ekip kurulacaksa bende gorev alirim ozellikle script cevirisi yapabilirim, php nuke, smf, phpbb icin nasil eklenti yazilabilecegini anlatan belgeler hazirlayabilirim.

eren

Böyle giderse php.org.tr yeniden açılır ve eskisinden bile daha iyi olur. Açık kaynağa desteğiniz için teşekkürler.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Amad

Alıntı yapılan: Intel - 01 Mart 2009 - 22:58:08
...ozellikle script cevirisi yapabilirim, php nuke, smf, phpbb icin nasil eklenti yazilabilecegini anlatan belgeler hazirlayabilirim.
Düşüncen için teşekkür ederim fakat (sanırım) 3 yıl önce web yazılım hayatına PhpBB ile başladığım zamandı sanırım, o zamanlar gördüm ki kimse düzenleme veya yazma değil sadece kurma peşinde; küçücük bir hata olduğunda "yaparmısın" deniyordu. phpbbturkey.com da yazdığım modlar hala duruyodur sanırım.
Bizim insanımız hazıra alışık.
Ama mod yazmak istersen fikirler verebilirim bu konuda ve (eğer açıcak olursak) bu şekilde yavaş yavaş insanları özendirip yazdırmaya başlayabiriliz @intel saol.

Alıntı yapılan: Eren - 02 Mart 2009 - 00:35:57
Böyle giderse php.org.tr yeniden açılır ve eskisinden bile daha iyi olur. Açık kaynağa desteğiniz için teşekkürler.
Umarım açılır. Eskiden boş zamanlarımı değerlendiricek bi' aktivite arıyordum daha sonra POT'a başlayınca bağımlılık yaptı =) Umarım cevap gelir ve tekrar açılır.
İlgisinden dolayı herkeze teşekkür ederim
Hanım! Kahvemi getir!

eren

@Amad ve @Intel olduktan sonra php.org.tr açılır ve iyi bir yer haline gelir. İki değerli ismin bu projeyi canlandırmak istemesi çok güzel, umarım eski yöneticiler bencillik yapmazlar.

mtilhan

Ben de php öğrenmek istiyordum umarım açılır :)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

cxerpw57

Amad bende php.org.tr'yi takip ediyordum ancak tasarim ve site acisindan yetersiz bir konumda idi. Belki sizin sayenizde cok daha iyi yerlere gelir. Php.org.tr guzel bir domain ismi eger eski yoneticiler bunu size saglamasalar bile yeni bir domain ile boyle bir projeye baslanabilir.

Temasi guzel olan bir SMF form ile baslanabilir, eger siteyi bastan kendiniz kodlamaya calisacaksaniz isleriniz zor olabilir, bunun nedenleri arasinda kaynak kod yonetimi, zaman uyusmazliklari, bilgi seviyesi farkliliklari ve daha bir cok ornek verilebilir.

Cok guzel bir amac ile yola cikmissiniz, soz vermeyeyim ama bende sizlere elimden geldigince katkida bulunmaya calisacagim.
Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK
http://canerblt.wordpress.com
twitter : cabulut

mtilhan

Alıntı yapılan: cxerpw57 - 02 Mart 2009 - 17:41:57
Amad bende php.org.tr'yi takip ediyordum ancak tasarim ve site acisindan yetersiz bir konumda idi. Belki sizin sayenizde cok daha iyi yerlere gelir. Php.org.tr guzel bir domain ismi eger eski yoneticiler bunu size saglamasalar bile yeni bir domain ile boyle bir projeye baslanabilir.

Temasi guzel olan bir SMF form ile baslanabilir, eger siteyi bastan kendiniz kodlamaya calisacaksaniz isleriniz zor olabilir, bunun nedenleri arasinda kaynak kod yonetimi, zaman uyusmazliklari, bilgi seviyesi farkliliklari ve daha bir cok ornek verilebilir.

Cok guzel bir amac ile yola cikmissiniz, soz vermeyeyim ama bende sizlere elimden geldigince katkida bulunmaya calisacagim.
Bence smf'den çok mybb daha iyi :)
Ben vbulletini çok seviyorum fakat o paralı hem mybb açık kaynak ve gayet güzel :)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

eren

mybb çok uğraştırıyor, ben onda eklenti geliştirmeyi pek başaramadım.

Amad

PhpBB düzenlenince çok güzel hal alabiliyor bence bir deneyin. PhpBBVb var onu bulup deneyebilirsiniz. PhpBBVb, PhpBB'nin VBulletin tarzına çevrilmiş halidir . Biraz eski fakat zamanında kullanmıştık güzeldi yani tavsiye ederim
Hanım! Kahvemi getir!

cxerpw57

bu tartışmanın sonu yok ama şu anda üzerinde olduğumuz forum SMF 1.1.8, tabi Eren'in katkılarıda yadsınamaz burada. Bence çok kullanışlı ve anlaşılır.
Yarım hazırlıkla, yarım tedbirle yapılacak taarruz, hiç taarruz etmemekten çok daha fenadır (1922). M.Kemal ATATÜRK

Amad

İlk başlarda SMF ye baktığımda çok açıklı diye basbas bağırınıyordu millet hiç kurmadım ama hepsi birbirine benziyor pek bi' farklılık yok gözlegörünebilecek kadar.
Hanım! Kahvemi getir!

Serhat7

forum açılıp açılmaması tartışılıyordu.. bazen çok gereksiz konularında döndüğü kesin..

hangi forum tartışmasına ise ben başka bir boyut kazandırmak istiyorum.. bir arkadaşımız adını unttum kusura bakmasın kendi çabalarıyla bir forum sistemi kurdu..

www.phpkf.com

pot tada anlatmıştı.. şuan baktımda bayağı bi geliştirmiş .. madem açık kaynak.. madem ki türkiye grubu.. o zaman bu arkadaşa destek vermek gerek diye düşünüyorum.. ;)

eren

mtilhan

Alıntı yapılan: Eren - 03 Mart 2009 - 15:25:29
http://www.phpkf.com/telif.php

Açık kaynak mı?
Evet biraz açık kaynak gibi gösterselerde bence açık kaynak değil :)

cxerpw57

insanlar kullansinki reklamim olsun mantiginin disinda bisey degil yani trial uygulamar ile nerdeyse ayni durumda, ama guzel bir calisma olmus ve arkadas herseyi paylasmasada genede bir kismini paylasmis. Tebrik ederim.

Serhat7

görmedim o kısmı.. yeni eklemiş heralde.. daha önce öyle bişey yoktu .. vay be.. :) bütün dosyaları her yere koyuyordu.. vazgeçtim tamam :P

Amad

Alıntı yapılan: Serhat7 - 04 Mart 2009 - 12:39:57
görmedim o kısmı.. yeni eklemiş heralde.. daha önce öyle bişey yoktu .. vay be.. :) bütün dosyaları her yere koyuyordu.. vazgeçtim tamam :P
=) Güzel çalışma. En azından Türklerin yaptığı birşey daha var diyebiliyoruz bu konuda
Hanım! Kahvemi getir!

eren

Alıntı yapılan: Amad - 02 Mart 2009 - 23:43:32
İlk başlarda SMF ye baktığımda çok açıklı diye basbas bağırınıyordu millet hiç kurmadım ama hepsi birbirine benziyor pek bi' farklılık yok gözlegörünebilecek kadar.

SMF her gün açık duyurusu yapar ve çok ufak açıkları bile tespit edip yönetim panelinden bunları SMF kullananlara duyurur. Ya da forum üzerinden sürekli duyuruyorlar. SMF kurarsanız ve burası gibi bir forumunuz varsa yani saldırı alıyorsa her gün yapılan bu duyuruları takip edip açıkları günlük olarak kapatmanız gerekir, eğer bunu yaparsanız forumunuza kimse bir şey yapamaz. En fazla index dosyasınızın chmod ayarlarını hatalı yaparsınız ve index dosyasınıza html halinde 1-2 şey eklerler. :D